ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR A MEN  HEATS  1500 m
RACE: 75    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  YANG Hao CHN CHN 2:16.675  
2 (1) 100.  SZIKLÁSI András HUN HUN 2:17.286  
3 (4) 98.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:19.369  
4 (2) 81.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 2:28.528  
5 (5) 182.  URLEP Bor Luka SLO SLO 2:31.221  
RACE: 76    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 2:38.170  
2 (5) 57.  YAO Hongyu CHN CHN 2:38.428  
3 (4) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 2:39.965  
4 (6) 200.  VAJDA Balázs HUN HUN 2:40.578  
5 (1) 156.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:45.890  
6 (3) 186.  BAKA Bora SRB SRB NO TIME finished
RACE: 77    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 194.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 2:46.322  
2 (1) 55.  JIANG Youzhi CHN CHN 2:46.398  
3 (2) 58.  ZHAO Jiacheng CHN CHN 2:46.687  
4 (4) 99.  SZÁSZ Attila HUN HUN 2:48.473  
5 (3) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 2:55.367  
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1500 m
RACE: 94    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 182.  URLEP Bor Luka SLO SLO 2:46.618  
2 (2) 156.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:46.980  
3 (3) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 2:47.128  
4 (4) 186.  BAKA Bora SRB SRB 3:09.403  
RACE: 95    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 58.  ZHAO Jiacheng CHN CHN 2:19.845  
2 (1) 98.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:19.990  
3 (2) 81.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 2:26.153  
4 (6) 99.  SZÁSZ Attila HUN HUN 2:30.059  
5 (4) 200.  VAJDA Balázs HUN HUN 2:33.353  
6 (3) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT NO TIME finished
RACE: 96    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  SZIKLÁSI András HUN HUN 2:35.237  
2 (1) 56.  YANG Hao CHN CHN 2:35.450  
3 (5) 194.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 2:35.726  
4 (4) 57.  YAO Hongyu CHN CHN 2:36.895  
5 (6) 55.  JIANG Youzhi CHN CHN 2:37.413  
6 (3) 101.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 2:38.366  
 
2. Distance 
JUNIOR A MEN  HEATS  500 m
RACE: 129    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  SZIKLÁSI András HUN HUN 43.876
2 (3) 58.  ZHAO Jiacheng CHN CHN 44.328
3 (1) 81.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 44.921
4 (4) 186.  BAKA Bora SRB SRB 52.574
RACE: 130    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 194.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 45.032
2 (3) 99.  SZÁSZ Attila HUN HUN 45.216
3 (4) 156.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 47.784
4 (1) 55.  JIANG Youzhi CHN CHN NO TIME finished
RACE: 131    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 44.385
2 (1) 57.  YAO Hongyu CHN CHN 44.762
3 (3) 182.  URLEP Bor Luka SLO SLO 45.978
- (4) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT PEN. impeding->to B
RACE: 132    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 56.  YANG Hao CHN CHN 43.656
2 (4) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 46.173
3 (1) 200.  VAJDA Balázs HUN HUN NO TIME finished adv.->to A
- (3) 98.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN PEN. impeding->to B
 
JUNIOR A MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 215    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 98.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 43.873
2 (4) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 44.088
3 (1) 182.  URLEP Bor Luka SLO SLO 45.103
4 (2) 156.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 47.368
RACE: 216    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 55.  JIANG Youzhi CHN CHN 43.724 addTo.->to B
2 (1) 81.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 43.826
3 (2) 186.  BAKA Bora SRB SRB 51.610
RACE: 217    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  SZIKLÁSI András HUN HUN 43.134
2 (2) 101.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 43.262
3 (4) 99.  SZÁSZ Attila HUN HUN 43.354
4 (3) 57.  YAO Hongyu CHN CHN 44.461
RACE: 218    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  YANG Hao CHN CHN 43.108
2 (3) 194.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 43.314
3 (2) 58.  ZHAO Jiacheng CHN CHN 43.319
4 (4) 3.  LIU Heinrich AUT AUT NO TIME finished
- (5) 200.  VAJDA Balázs HUN HUN PEN. impeding->to C
 
JUNIOR A MEN  FINAL  500 m
RACE: 239    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 182.  URLEP Bor Luka SLO SLO 45.211
2 (2) 156.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 46.456
3 (3) 186.  BAKA Bora SRB SRB 51.046
RACE: 240    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 44.253
2 (3) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 44.269
3 (4) 200.  VAJDA Balázs HUN HUN 44.925
- (2) 98.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN PEN. impeding
RACE: 241    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  ZHAO Jiacheng CHN CHN 43.629
2 (4) 55.  JIANG Youzhi CHN CHN 43.634
3 (2) 99.  SZÁSZ Attila HUN HUN 43.918
4 (3) 57.  YAO Hongyu CHN CHN 43.972
5 (5) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 45.542
RACE: 242    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 194.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 42.825
2 (3) 101.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 43.353
3 (2) 100.  SZIKLÁSI András HUN HUN 51.911
- (1) 56.  YANG Hao CHN CHN PEN. impeding
 
3. Distance 
JUNIOR A MEN  HEATS  1000 m
RACE: 265    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  JIANG Youzhi CHN CHN 1:29.512  
2 (5) 58.  ZHAO Jiacheng CHN CHN 1:29.917  
3 (2) 182.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:33.523  
- (3) 100.  SZIKLÁSI András HUN HUN PEN. no start
- (4) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT PEN. impeding->to B
RACE: 266    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 194.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 1:31.522  
2 (1) 99.  SZÁSZ Attila HUN HUN 1:31.629  
3 (4) 57.  YAO Hongyu CHN CHN 1:31.851  
4 (3) 200.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:32.308  
5 (5) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 1:36.066  
RACE: 267    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 101.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:39.678  
2 (5) 81.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:39.781  
3 (2) 156.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:40.350  
4 (6) 186.  BAKA Bora SRB SRB 1:56.896  
5 (3) 56.  YANG Hao CHN CHN 2:11.232   advanced->to A
6 (4) 98.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:20.605  
 
JUNIOR A MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 294    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 1:43.226  
2 (3) 98.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:43.324  
3 (1) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 1:45.244  
4 (2) 186.  BAKA Bora SRB SRB 1:57.412  
RACE: 295    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 56.  YANG Hao CHN CHN 1:29.352  
2 (1) 194.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 1:29.595  
3 (4) 101.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:30.050  
4 (2) 57.  YAO Hongyu CHN CHN 1:30.512  
5 (5) 81.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:30.908  
6 (3) 200.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:32.451  
RACE: 296    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  JIANG Youzhi CHN CHN 1:35.391  
2 (3) 99.  SZÁSZ Attila HUN HUN 1:36.496  
3 (4) 182.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:36.874  
4 (5) 156.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:39.076  
5 (2) 58.  ZHAO Jiacheng CHN CHN 1:51.480  
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 334    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:38.897  
2 (1) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 1:39.490  
3 (3) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 1:41.392  
4 (4) 186.  BAKA Bora SRB SRB 1:52.918  
RACE: 335    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  YAO Hongyu CHN CHN 1:33.051  
2 (6) 58.  ZHAO Jiacheng CHN CHN 1:33.151  
3 (2) 81.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:33.354  
4 (4) 182.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:33.926  
5 (3) 200.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:34.541  
6 (5) 156.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:38.195  
RACE: 336    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 194.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 1:31.033  
2 (4) 55.  JIANG Youzhi CHN CHN 1:31.269  
3 (5) 99.  SZÁSZ Attila HUN HUN 1:31.466  
4 (3) 101.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 2:03.159  
- (1) 56.  YANG Hao CHN CHN PEN. impeding



ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 194.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 3. 1. 1. 81 5
2. 100.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1. 3. 16. 47 20
3. 101.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 6. 2. 4. 32 12
4. 56.  YANG Hao CHN CHN 2. 4. 5. 29 11
5. 55.  JIANG Youzhi CHN CHN 5. 6. 2. 29 13
6. 99.  SZÁSZ Attila HUN HUN 10. 7. 3. 15 20
7. 57.  YAO Hongyu CHN CHN 4. 8. 6. 12 18
8. 58.  ZHAO Jiacheng CHN CHN 7. 5. 7. 9 19
9. 81.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 9. 10. 8. 1 27
10. 98.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 8. 13. 12. 1 33
11. 200.  VAJDA Balázs HUN HUN 11. 12. 10. 33
12. 182.  URLEP Bor Luka SLO SLO 13. 14. 9. 36
13. 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 12. 11. 13. 36
14. 3.  LIU Heinrich AUT AUT 15. 9. 14. 38
15. 156.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 14. 15. 11. 40
16. 186.  BAKA Bora SRB SRB 16. 16. 15. 47