Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 74.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:54.449  
2 (4) 8.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 2:54.576  
3 (2) 36.  TÚRI Anna HUN HUN 2:54.831  
4 (3) 109.  CIRTI Sema TUR TUR 2:55.754  
5 (1) 67.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 2:58.928  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 3:07.172  
2 (4) 97.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 3:07.220  
3 (5) 37.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 3:07.359  
4 (3) 73.  TKACZUK Wiktoria POL POL 3:07.738  
5 (2) 112.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 3:07.938  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 2:48.761  
2 (4) 102.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 2:50.025  
3 (2) 18.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:52.983  
4 (1) 81.  LES Ina SLO-CEL SLO 3:14.113  
- (3) 47.  NAGY Netti HUN-JSE HUN PEN. impeding
- (6) 48.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 68.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL NO TIME
2 (2) 7.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR NO TIME
3 (4) 86.  JASIC Petra SRB SRB NO TIME
4 (1) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL NO TIME
5 (3) 103.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK NO TIME
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 19    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  TKACZUK Wiktoria POL POL 2:52.025  
2 (2) 112.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 2:52.167  
3 (3) 103.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:59.862  
4 (4) 81.  LES Ina SLO-CEL SLO 3:05.704  
RACE: 20    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 3:39.296  
2 (3) 67.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 3:49.274  
- (2) 109.  CIRTI Sema TUR TUR PEN. impeding
RACE: 21    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 25.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 3:05.157  
2 (3) 36.  TÚRI Anna HUN HUN 3:05.534  
3 (1) 74.  ŻAK Wiktoria POL POL NO TIME finished
- (2) 8.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR PEN. impeding
- (5) 97.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK PEN. impeding
- (6) 37.  VARGA Regina Eszter HUN HUN PEN. impeding
RACE: 22    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 2:57.932  
2 (2) 102.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 2:58.110  
3 (6) 68.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 2:58.137  
4 (4) 86.  JASIC Petra SRB SRB 2:58.657  
5 (3) 18.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:00.237  
- (5) 7.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR PEN. impeding
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 39    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 103.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:53.318  
2 (6) 67.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 2:54.717  
3 (5) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 3:01.341  
4 (4) 81.  LES Ina SLO-CEL SLO 3:12.819  
5 (2) 112.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 3:22.765  
- (1) 73.  TKACZUK Wiktoria POL POL PEN. impeding
RACE: 40    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 18.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:04.355  
2 (1) 86.  JASIC Petra SRB SRB 3:04.659  
RACE: 41    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 25.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:48.954  
2 (5) 36.  TÚRI Anna HUN HUN 2:50.903  
3 (6) 74.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:52.515  
4 (3) 68.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 2:54.690  
5 (1) 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 3:01.228  
6 (2) 102.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 3:05.504  
 
2. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  500 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 8.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 50.357
2 (1) 73.  TKACZUK Wiktoria POL POL 50.525
3 (3) 36.  TÚRI Anna HUN HUN 50.742
4 (2) 103.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:19.476  
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 97.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 50.150
2 (1) 47.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 51.565
3 (2) 7.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 51.835
4 (4) 25.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 57.103
5 (5) 48.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 58.905
RACE: 53    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 50.781
2 (4) 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 51.028
3 (1) 102.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 51.724
4 (3) 81.  LES Ina SLO-CEL SLO 55.582
RACE: 54    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 74.  ŻAK Wiktoria POL POL 49.446
2 (3) 37.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 49.608
3 (1) 109.  CIRTI Sema TUR TUR 50.236
4 (4) 86.  JASIC Petra SRB SRB 53.939
RACE: 55    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 50.601
2 (3) 112.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 51.602
3 (2) 18.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 52.425
4 (4) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 55.417
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 84    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  TKACZUK Wiktoria POL POL 50.377
2 (3) 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 50.458
3 (4) 112.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 1:20.289  
4 (2) 68.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 1:28.690  
RACE: 85    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  ŻAK Wiktoria POL POL 49.499
2 (2) 97.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 49.692
3 (4) 67.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 50.352
4 (3) 109.  CIRTI Sema TUR TUR 51.987
RACE: 86    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 36.  TÚRI Anna HUN HUN 49.290
2 (1) 37.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 49.354
3 (2) 8.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 49.468
4 (4) 47.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 50.169
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 104    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 50.272
2 (1) 47.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 50.594
3 (3) 18.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 51.485
4 (4) 68.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 53.078
RACE: 105    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 109.  CIRTI Sema TUR TUR 50.812
2 (1) 102.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 51.163
3 (3) 86.  JASIC Petra SRB SRB 51.625
- (4) 112.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR PEN. impeding
RACE: 106    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 74.  ŻAK Wiktoria POL POL 48.916
2 (1) 37.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 49.015
3 (4) 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 49.116
4 (3) 73.  TKACZUK Wiktoria POL POL 49.326
RACE: 107    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  TÚRI Anna HUN HUN 48.812
2 (2) 8.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 48.950
3 (3) 97.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 49.350
4 (4) 67.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 52.704
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  500 m
RACE: 124    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 25.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 50.867
2 (5) 103.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 52.315
3 (2) 81.  LES Ina SLO-CEL SLO 55.621
4 (1) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 55.900
5 (4) 48.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 57.421
RACE: 125    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 49.896
2 (2) 102.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 51.312
3 (3) 18.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 51.343
4 (4) 86.  JASIC Petra SRB SRB 51.513
RACE: 126    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 109.  CIRTI Sema TUR TUR 50.616
2 (1) 47.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 50.752
3 (3) 112.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 50.843
4 (4) 68.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 51.942
RACE: 127    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 49.316
2 (2) 73.  TKACZUK Wiktoria POL POL 49.402
3 (3) 97.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 49.653
4 (4) 67.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 50.412
RACE: 128    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  TÚRI Anna HUN HUN 48.783
2 (4) 37.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 48.933
3 (3) 8.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 49.033
- (2) 74.  ŻAK Wiktoria POL POL PEN. impeding
 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 143    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 74.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:51.294  
2 (3) 7.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:51.476  
3 (2) 103.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:51.687  
4 (1) 68.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 1:51.706  
RACE: 144    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 1:43.684  
2 (2) 8.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 1:43.788  
3 (3) 109.  CIRTI Sema TUR TUR 2:11.165   advanced
- (4) 112.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR PEN. impeding
RACE: 145    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 97.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 1:51.326  
2 (2) 36.  TÚRI Anna HUN HUN 1:51.418  
3 (1) 18.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:52.448  
4 (4) 48.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:58.292  
5 (5) 81.  LES Ina SLO-CEL SLO 1:58.452  
RACE: 146    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 37.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:53.252  
2 (4) 102.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 1:53.928  
3 (1) 47.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:54.720  
4 (2) 86.  JASIC Petra SRB SRB 1:56.068  
RACE: 147    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 25.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:46.526  
2 (3) 73.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:46.696  
3 (1) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:53.099  
4 (2) 67.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 1:57.775  
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 168    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 1:50.098  
2 (1) 86.  JASIC Petra SRB SRB 1:50.211  
3 (4) 81.  LES Ina SLO-CEL SLO 1:55.211  
4 (3) 48.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 169    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 1:55.643  
2 (3) 47.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:55.741  
3 (2) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:59.686  
RACE: 170    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 37.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:55.383  
2 (1) 74.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:55.619  
3 (2) 97.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 1:55.734  
4 (3) 18.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:56.996  
RACE: 171    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:44.056  
2 (1) 8.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 1:44.336  
3 (4) 7.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:44.945  
4 (3) 73.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:47.004  
RACE: 172    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 36.  TÚRI Anna HUN HUN 1:46.223  
2 (1) 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 1:46.512  
3 (5) 109.  CIRTI Sema TUR TUR 1:47.948  
4 (3) 103.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK NO TIME finished
- (4) 102.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK PEN. yellow card
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 193    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 37.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:47.962  
2 (1) 25.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:48.055  
3 (2) 7.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:48.254  
4 (3) 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 1:51.552  
RACE: 194    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 36.  TÚRI Anna HUN HUN 1:42.062  
2 (1) 8.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 1:42.144  
3 (3) 109.  CIRTI Sema TUR TUR 1:42.477  
4 (4) 74.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:42.586  
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 211    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:51.606  
2 (1) 81.  LES Ina SLO-CEL SLO 1:51.712  
3 (3) 48.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:59.891  
RACE: 212    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 1:51.563  
2 (2) 86.  JASIC Petra SRB SRB 1:51.819  
3 (4) 47.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:52.431  
4 (1) 67.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 2:14.387  
RACE: 213    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 97.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 1:43.201  
2 (1) 73.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:43.272  
3 (4) 103.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:44.810  
4 (3) 18.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:44.936  
RACE: 214    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 74.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:47.541  
2 (4) 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 1:47.958  
3 (1) 109.  CIRTI Sema TUR TUR 2:05.413  
- (3) 7.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR PEN. impeding
RACE: 215    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 37.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:40.851  
2 (2) 8.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 1:40.947  
3 (4) 25.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:41.388  
- (1) 36.  TÚRI Anna HUN HUN PEN. impeding



Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 36.  TÚRI Anna HUN HUN 2. 1. 4. 55 7
2. 37.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 12. 2. 1. 55 15
3. 25.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1. 17. 3. 47 21
4. 8.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 9. 3. 2. 34 14
5. 74.  ŻAK Wiktoria POL POL 3. 4. 5. 23 12
6. 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 5. 5. 6. 13 16
7. 68.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 4. 12. 13. 8 29
8. 73.  TKACZUK Wiktoria POL POL 18. 6. 10. 3 34
9. 102.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 6. 14. 22. 3 42
10. 97.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 10. 7. 9. 2 26
11. 18.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 7. 15. 12. 2 34
12. 109.  CIRTI Sema TUR TUR 19. 9. 7. 2 35
13. 67.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 14. 8. 16. 1 38
14. 86.  JASIC Petra SRB SRB 8. 16. 14. 1 38
15. 7.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 11. 13. 8. 32
16. 103.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 13. 18. 11. 42
17. 47.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 22. 10. 15. 47
18. 112.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 17. 11. 22. 50
19. 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 15. 20. 17. 52
20. 81.  LES Ina SLO-CEL SLO 16. 19. 18. 53
21. 48.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 22. 21. 19. 62