Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Heat Results

 
1. Distance 
MEN  HEATS  1500 m
RACE: 9    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SZIKLÁSI András HUN HUN 2:45.210  
2 (5) 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 2:46.487  
3 (2) 115.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 2:46.651  
4 (4) 23.  KOLENC Martin CRO CRO 2:47.833  
5 (3) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 2:52.590  
RACE: 10    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 2:50.230  
2 (6) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 2:50.416  
3 (2) 93.  CAKO David SRB SRB 2:50.563  
4 (3) 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 2:50.954  
5 (4) 78.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL 2:54.002  
- (5) 52.  VELLA Márton HUN-MTK HUN PEN. off track
RACE: 11    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 2:53.475  
2 (5) 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 2:54.614  
3 (3) 83.  URLEP Bor Luka SLO-CEL SLO 2:56.250   advanced
4 (2) 99.  MARCIN Matúš SVK-PRK SVK 3:04.665  
- (4) 6.  ANDERMANN Dominic AUT AUT PEN. impeding
RACE: 12    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 2:50.024  
2 (2) 41.  VAJDA Balázs HUN HUN 2:50.091  
3 (5) 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 2:52.532  
4 (3) 100.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 2:59.217  
5 (1) 89.  BAKA Bora SRB SRB 3:10.495  
 
MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 29    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 3:01.138  
2 (2) 78.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL 3:02.373  
3 (3) 100.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 3:05.138  
4 (4) 89.  BAKA Bora SRB SRB 3:17.349  
RACE: 30    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  KOLENC Martin CRO CRO 2:49.977  
2 (2) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 3:00.454  
3 (3) 99.  MARCIN Matúš SVK-PRK SVK NO TIME finished
RACE: 31    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 2:57.828  
2 (2) 41.  VAJDA Balázs HUN HUN 2:58.328  
3 (4) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 3:00.198  
4 (5) 93.  CAKO David SRB SRB 3:07.063   advanced
- (3) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT PEN. impeding
- (6) 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR PEN. impeding
RACE: 32    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SZIKLÁSI András HUN HUN 2:39.102  
2 (4) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 2:40.589  
3 (2) 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 2:41.563  
4 (5) 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 2:43.376  
5 (3) 115.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 2:50.874  
- (6) 83.  URLEP Bor Luka SLO-CEL SLO PEN. impeding
 
MEN  FINAL  1500 m
RACE: 48    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  KOLENC Martin CRO CRO 2:33.410  
2 (4) 78.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL 2:34.996  
3 (5) 100.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 2:37.681  
4 (2) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 2:38.109  
5 (7) 99.  MARCIN Matúš SVK-PRK SVK 2:45.754  
6 (6) 89.  BAKA Bora SRB SRB 3:02.096  
- (3) 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR PEN. impeding
RACE: 49    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 115.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 2:44.174  
2 (1) 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 2:49.429  
RACE: 50    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 2:27.298  
2 (2) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 2:28.772  
3 (6) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 2:29.794  
4 (5) 41.  VAJDA Balázs HUN HUN 2:29.924  
5 (3) 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 2:30.845  
6 (7) 93.  CAKO David SRB SRB 2:41.503  
7 (1) 39.  SZIKLÁSI András HUN HUN 3:18.853  
 
2. Distance 
MEN  HEATS  500 m
RACE: 65    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 115.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 44.124
2 (1) 41.  VAJDA Balázs HUN HUN 44.575
3 (4) 23.  KOLENC Martin CRO CRO 44.606
4 (3) 99.  MARCIN Matúš SVK-PRK SVK 48.758
RACE: 66    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 44.036
2 (3) 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 44.483
3 (1) 89.  BAKA Bora SRB SRB 51.331
4 (2) 78.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL NO TIME finished
RACE: 67    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 43.797
2 (2) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 44.106
3 (3) 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 44.235
4 (4) 52.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 46.870
RACE: 68    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 93.  CAKO David SRB SRB 45.171
2 (1) 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 46.037
3 (2) 100.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 47.002
4 (4) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 48.074
RACE: 69    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 44.992
2 (2) 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 45.107
3 (4) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 45.174 advanced
4 (5) 83.  URLEP Bor Luka SLO-CEL SLO 46.719
- (3) 39.  SZIKLÁSI András HUN HUN PEN. impeding
 
MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 93    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 47.341
2 (1) 52.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 47.388
3 (3) 99.  MARCIN Matúš SVK-PRK SVK 48.193
4 (4) 89.  BAKA Bora SRB SRB 50.990
RACE: 94    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 78.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL 45.333
2 (1) 83.  URLEP Bor Luka SLO-CEL SLO 46.133
3 (2) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 47.103
RACE: 95    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 44.804
2 (2) 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 45.061
3 (3) 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 47.216 advanced
4 (4) 41.  VAJDA Balázs HUN HUN NO TIME finished
RACE: 96    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 44.781
2 (2) 23.  KOLENC Martin CRO CRO 45.372
3 (4) 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 45.535
- (1) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT PEN. kicking out
RACE: 97    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 44.215
2 (2) 115.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 44.363
3 (5) 93.  CAKO David SRB SRB 44.591
4 (4) 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 44.603
5 (3) 6.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 45.164
 
MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 114    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 115.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 43.860
2 (2) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 43.944
3 (4) 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 47.143
4 (3) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:10.491  
RACE: 115    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 43.702
2 (5) 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 45.019
3 (4) 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 45.129
- (2) 93.  CAKO David SRB SRB PEN. impeding
- (3) 23.  KOLENC Martin CRO CRO PEN. impeding
 
MEN  FINAL  500 m
RACE: 138    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 48.968
2 (2) 99.  MARCIN Matúš SVK-PRK SVK 49.169
3 (3) 89.  BAKA Bora SRB SRB 51.202
RACE: 139    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL 45.472
2 (2) 83.  URLEP Bor Luka SLO-CEL SLO 46.117
3 (3) 100.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 46.933
4 (4) 52.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 46.956
RACE: 140    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 6.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 44.784
2 (3) 41.  VAJDA Balázs HUN HUN 45.210
3 (1) 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 1:07.120  
RACE: 141    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 44.964
2 (2) 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 45.023
3 (1) 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 45.649
RACE: 142    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 43.815
2 (2) 115.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 43.907
3 (3) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 44.070
4 (4) 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 44.909
 
3. Distance 
MEN  HEATS  1000 m
RACE: 154    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:38.016  
2 (3) 6.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:38.133  
3 (4) 78.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL 1:38.140  
4 (1) 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 1:38.569  
RACE: 155    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 41.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:49.623  
2 (4) 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 1:49.821  
3 (1) 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:49.928  
4 (2) 100.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 1:55.281  
RACE: 156    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 83.  URLEP Bor Luka SLO-CEL SLO 1:40.778  
2 (3) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 1:42.108  
3 (2) 93.  CAKO David SRB SRB NO TIME advanced
- (4) 115.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR PEN. impeding
RACE: 157    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 1:36.873  
2 (3) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 1:36.950  
3 (1) 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 1:37.412  
4 (2) 99.  MARCIN Matúš SVK-PRK SVK 1:44.262  
RACE: 158    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 39.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:30.446  
2 (1) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1:30.474  
3 (3) 23.  KOLENC Martin CRO CRO 1:31.979  
4 (5) 52.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 1:39.393  
5 (4) 89.  BAKA Bora SRB SRB 1:51.526  
 
MEN  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 182    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL 1:35.740  
2 (2) 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 1:35.928  
3 (3) 52.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 1:37.248  
4 (4) 89.  BAKA Bora SRB SRB NO TIME finished
RACE: 183    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:54.097  
2 (3) 100.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 1:54.621  
3 (1) 99.  MARCIN Matúš SVK-PRK SVK 1:55.485  
RACE: 184    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:31.969  
2 (4) 41.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:32.021  
3 (1) 23.  KOLENC Martin CRO CRO 1:32.182  
4 (3) 83.  URLEP Bor Luka SLO-CEL SLO 1:37.760  
RACE: 185    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 1:35.585  
2 (3) 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 1:35.789  
- (2) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT PEN. impeding
- (4) 6.  ANDERMANN Dominic AUT AUT PEN. impeding
RACE: 186    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:47.787  
2 (2) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1:48.583  
3 (5) 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 1:49.195  
4 (3) 93.  CAKO David SRB SRB 1:50.517  
5 (4) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 1:53.767  
 
MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 201    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 39.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:35.234  
2 (3) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 1:35.819  
3 (2) 23.  KOLENC Martin CRO CRO 1:35.971  
4 (1) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:36.203  
RACE: 202    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1:35.836  
2 (1) 41.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:35.995  
3 (2) 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 1:36.989  
4 (4) 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 1:40.536  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 225    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 1:43.098  
2 (2) 99.  MARCIN Matúš SVK-PRK SVK 1:44.847  
3 (3) 89.  BAKA Bora SRB SRB 1:50.818  
RACE: 226    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL 1:32.527  
2 (2) 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 1:32.825  
3 (3) 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:33.059  
4 (4) 100.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 1:36.793  
RACE: 227    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 93.  CAKO David SRB SRB 1:34.964  
2 (1) 83.  URLEP Bor Luka SLO-CEL SLO 1:35.229  
3 (3) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 1:39.013  
RACE: 228    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 1:44.222  
2 (4) 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 1:45.954  
- (1) 23.  KOLENC Martin CRO CRO PEN. impeding
- (2) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN PEN. impeding
RACE: 229    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:32.486  
2 (3) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1:32.732  
3 (2) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 1:33.216  
4 (4) 41.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:34.184  



Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1. 1. 2. 89 4
2. 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 2. 3. 3. 47 8
3. 39.  SZIKLÁSI András HUN HUN 7. 22. 1. 36 30
4. 115.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 8. 2. 22. 22 32
5. 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 3. 5. 8. 18 16
6. 41.  VAJDA Balázs HUN HUN 4. 11. 4. 16 19
7. 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 11. 6. 5. 8 22
8. 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 9. 4. 16. 8 29
9. 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 5. 7. 15. 7 27
10. 93.  CAKO David SRB SRB 6. 9. 9. 3 24
11. 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 19. 12. 6. 3 37
12. 23.  KOLENC Martin CRO CRO 13. 8. 7. 28
13. 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 10. 13. 12. 35
14. 83.  URLEP Bor Luka SLO-CEL SLO 12. 15. 10. 37
15. 78.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL 14. 14. 14. 42
16. 6.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 22. 10. 13. 45
17. 3.  LIU Heinrich AUT AUT 16. 18. 11. 45
18. 100.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 15. 16. 17. 48
19. 99.  MARCIN Matúš SVK-PRK SVK 17. 19. 19. 55
20. 52.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 22. 17. 18. 57
21. 89.  BAKA Bora SRB SRB 18. 20. 20. 58

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1. 1. 2. 89 4
2. (2.) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 2. 3. 3. 47 8
3. (3.) 39.  SZIKLÁSI András HUN HUN 7. 22. 1. 36 30
4. (4.) 115.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 8. 2. 22. 22 32
5. (5.) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 3. 5. 8. 18 16
6. (6.) 41.  VAJDA Balázs HUN HUN 4. 11. 4. 16 19
7. (9.) 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 5. 7. 15. 7 27
8. (11.) 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 19. 12. 6. 3 37
9. (13.) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 10. 13. 12. 35
10. (14.) 83.  URLEP Bor Luka SLO-CEL SLO 12. 15. 10. 37
11. (15.) 78.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL 14. 14. 14. 42
12. (17.) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 16. 18. 11. 45
13. (18.) 100.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 15. 16. 17. 48
14. (19.) 99.  MARCIN Matúš SVK-PRK SVK 17. 19. 19. 55
15. (21.) 89.  BAKA Bora SRB SRB 18. 20. 20. 58

 


Splitted Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (7.) 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 11. 6. 5. 8 22
2. (8.) 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 9. 4. 16. 8 29
3. (10.) 93.  CAKO David SRB SRB 6. 9. 9. 3 24
4. (12.) 23.  KOLENC Martin CRO CRO 13. 8. 7. 28
5. (16.) 6.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 22. 10. 13. 45
6. (20.) 52.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 22. 17. 18. 57