Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 15    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 3:08.938  
2 (3) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 3:09.156  
3 (5) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 3:09.190  
4 (1) 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 3:09.667  
5 (4) 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 3:42.296  
RACE: 16    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 3:09.973  
2 (3) 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3:11.180  
3 (4) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 3:11.424  
4 (1) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 3:11.480  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 35    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 3:07.341  
2 (1) 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 3:07.462  
3 (3) 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 3:29.397  
RACE: 36    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 3:07.631  
2 (2) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 3:09.095  
3 (1) 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 3:09.585  
4 (5) 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3:09.621  
5 (6) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 3:09.806  
- (3) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 79    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.241
2 (4) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 49.308
3 (1) 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.528
4 (2) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.530
RACE: 80    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 47.986
2 (2) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 49.616
3 (5) 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 51.040
4 (4) 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 53.037
5 (3) 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 1:03.562  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 120    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 50.397
2 (3) 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.553
3 (2) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 51.124
4 (4) 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 51.266
5 (5) 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 1:04.004  
RACE: 121    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 47.892
2 (3) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 48.179
3 (2) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 48.997
4 (4) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 49.173
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 1:47.772  
2 (1) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:48.406  
3 (2) 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:48.433  
4 (3) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:48.934  
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1:54.510  
2 (1) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:55.445  
3 (2) 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:55.563  
4 (5) 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:59.416  
5 (3) 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 2:11.805  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 206    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:45.231  
2 (3) 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:45.418  
3 (2) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:45.699  
4 (4) 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:51.739  
5 (5) 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 2:09.216  
RACE: 207    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1:45.527  
2 (1) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 1:46.223  
3 (4) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:46.466  
4 (2) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:49.184  



Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1. 1. 1. 102 3
2. 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 2. 2. 2. 63 6
3. 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 6. 3. 3. 28 12
4. 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 3. 5. 5. 23 13
5. 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 5. 4. 7. 15 16
6. 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 4. 6. 6. 14 16
7. 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 7. 7. 4. 12 18
8. 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 8. 8. 8. 3 24
9. 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 9. 9. 9. 27