Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 13    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (8) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:56.062  
2 (2) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:56.218  
3 (1) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:58.076  
4 (6) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:58.782  
5 (5) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:58.870  
6 (3) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 2:00.782  
7 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 2:02.332  
8 (7) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 2:14.382  
RACE: 14    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:58.325  
2 (5) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:59.579  
3 (7) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:59.756  
4 (3) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:59.797  
5 (6) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 2:00.687  
6 (2) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 2:02.651  
7 (1) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:25.227  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 33    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (8) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:53.858  
2 (4) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:54.325  
3 (7) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:54.713  
4 (2) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:54.995  
5 (5) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:55.969  
6 (6) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 2:01.757  
7 (3) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 2:08.299  
8 (1) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:13.121  
9 (9) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:21.468  
RACE: 34    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:56.029  
2 (1) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:56.170  
3 (4) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:56.483  
4 (6) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:56.574  
5 (2) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:57.119  
6 (3) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 2:03.958  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 75    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 52.168
2 (3) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 55.267
3 (4) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 57.808
4 (1) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 76    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 51.738
2 (1) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 54.197
3 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 57.392
4 (2) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:03.574  
RACE: 77    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 51.975
2 (3) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 52.906
3 (2) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 53.310
RACE: 78    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 52.314
2 (4) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.715
3 (2) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 54.139
4 (1) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 54.235
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 98    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 55.490
2 (2) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 56.178
3 (3) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 56.309
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:04.037  
RACE: 99    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.813
2 (2) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 54.878
3 (3) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 56.502
RACE: 100    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 51.058
2 (2) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 51.217
3 (3) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 54.083
4 (4) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 54.212
RACE: 101    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 51.566
2 (2) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 51.704
3 (3) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.095
4 (4) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 53.553
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 116    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 56.905
2 (1) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 57.003
3 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:03.892  
RACE: 117    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.355
2 (3) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 54.504
3 (2) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 55.297
4 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 58.115
RACE: 118    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.503
2 (4) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 53.746
3 (3) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 53.926
4 (2) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 54.030
RACE: 119    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 50.954
2 (3) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 51.063
3 (2) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 51.162
4 (4) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 51.294
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:24.376  
2 (1) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:26.046  
3 (2) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:26.152  
4 (3) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:29.488  
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:26.932  
2 (1) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:30.620  
3 (3) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:30.760  
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:43.100  
RACE: 161    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:31.623  
2 (3) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:32.178  
3 (1) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:34.215  
RACE: 162    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:27.410  
2 (4) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:28.025  
3 (1) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:34.072  
- (2) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE PEN. no finish
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 187    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:27.676  
2 (2) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:28.757  
3 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:45.127  
RACE: 188    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:28.695  
2 (1) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:29.659  
3 (2) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:29.951  
RACE: 189    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:22.539  
2 (4) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:22.734  
3 (1) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:25.684  
4 (3) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:26.781  
RACE: 190    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:24.784  
2 (4) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:25.179  
3 (1) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:41.677  
- (3) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT PEN. no start
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 203    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:26.575  
2 (1) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:26.975  
3 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:29.322  
4 (5) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:29.444  
5 (3) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:29.593  
6 (6) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:42.961  
RACE: 204    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:22.044  
2 (1) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:25.021  
3 (2) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:28.358  
RACE: 205    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:29.674  
2 (3) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:29.791  
3 (1) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:29.840  
4 (4) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:30.588  



Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1. 2. 1. 89 4
2. 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 2. 1. 5. 60 8
3. 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 3. 3. 3. 39 9
4. 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 4. 4. 2. 37 10
5. 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 5. 5. 8. 10 18
6. 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 8. 9. 4. 9 21
7. 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 6. 6. 7. 8 19
8. 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 7. 7. 6. 7 20
9. 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 9. 8. 9. 1 26
10. 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 11. 11. 10. 32
11. 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 12. 12. 11. 35
12. 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 10. 13. 13. 36
13. 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 13. 10. 16. 39
14. 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 14. 14. 12. 40
15. 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 15. 15. 14. 44