Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 17    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 2:54.372  
2 (4) 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 2:56.373  
3 (5) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 2:57.111  
4 (2) 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 2:57.123  
5 (1) 15.  GYUROV Asen BUL BUL 3:14.109  
RACE: 18    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 3:14.183  
2 (5) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 3:16.682  
3 (4) 85.  KOMERIČKI Tibor SLO-CEL SLO 3:16.897  
4 (2) 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 3:17.103  
5 (3) 92.  JASIC Luka SRB SRB 3:24.322  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 37    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 3:00.227  
2 (3) 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 3:05.672  
3 (2) 15.  GYUROV Asen BUL BUL 3:07.538  
4 (4) 92.  JASIC Luka SRB SRB 3:33.339  
RACE: 38    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 2:42.899  
2 (2) 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 2:50.656  
3 (4) 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 2:54.322  
4 (3) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 2:54.375  
5 (6) 85.  KOMERIČKI Tibor SLO-CEL SLO 3:06.609  
- (5) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT PEN. impeding



Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Distance Classification


JUNIOR C BOYS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 34 1 2:42.899
  2. A 2. 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 21 2 2:50.656
  3. A 3. 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 13 3 2:54.322
  4. A 4. 5.  WOLF Tobias AUT AUT 8 4 2:54.375
  5. A 5. 85.  KOMERIČKI Tibor SLO-CEL SLO 5 5 3:06.609
  6. A 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2 6 3:16.682
  7. B 1. 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 2 7 2:57.123
  8. B 2. 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1 8 3:05.672
  9. B 3. 15.  GYUROV Asen BUL BUL 9 3:07.538
  10. B 4. 92.  JASIC Luka SRB SRB 10 3:24.322

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR D BOYS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (3.) A 3. 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 13 3 2:54.322
  2. (4.) A 4. 5.  WOLF Tobias AUT AUT 8 4 2:54.375
  3. (5.) A 5. 85.  KOMERIČKI Tibor SLO-CEL SLO 5 5 3:06.609
  4. (9.) B 3. 15.  GYUROV Asen BUL BUL 9 3:07.538
  5. (10.) B 4. 92.  JASIC Luka SRB SRB 10 3:24.322

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR C BOYS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (1.) A 1. 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 34 1 2:42.899
  2. (2.) A 2. 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 21 2 2:50.656
  3. (6.) A 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2 6 3:16.682
  4. (7.) B 1. 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 2 7 2:57.123
  5. (8.) B 2. 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1 8 3:05.672