Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 17    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 2:54.372  
Split times:   [1] 10.635 (10.635) |  [2] 25.481 (14.846) |  [3] 40.558 (15.077) |  [4] 55.223 (14.665) |  [5] 1:09.585 (14.362) |  [6] 1:23.400 (13.815) |  [7] 1:36.686 (13.286) |  [8] 1:48.279 (11.593) |  [9] 1:59.397 (11.118) |  [10] 2:10.477 (11.080) |  [11] 2:21.457 (10.980) |  [12] 2:32.413 (10.956) |  [13] 2:43.459 (11.046) |  [14] 2:54.755 (11.296)  Official Finish Time: 2:54.372  
2 (4) 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 2:56.373  
Split times:   [1] 11.160 (11.160) |  [2] 25.510 (14.350) |  [3] 40.791 (15.281) |  [4] 55.449 (14.658) |  [5] 1:09.696 (14.247) |  [6] 1:23.681 (13.985) |  [7] 1:37.203 (13.522) |  [8] 1:48.670 (11.467) |  [9] 1:59.922 (11.252) |  [10] 2:11.102 (11.180) |  [11] 2:22.235 (11.133) |  [12] 2:33.369 (11.134) |  [13] 2:44.915 (11.546) |  [14] 2:56.747 (11.832)  Official Finish Time: 2:56.373  
3 (5) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 2:57.111  
Split times:   [1] 10.498 (10.498) |  [2] 25.404 (14.906) |  [3] 40.361 (14.957) |  [4] 55.053 (14.692) |  [5] 1:09.439 (14.386) |  [6] 1:23.255 (13.816) |  [7] 1:36.698 (13.443) |  [8] 1:48.421 (11.723) |  [9] 1:59.881 (11.460) |  [10] 2:11.245 (11.364) |  [11] 2:22.508 (11.263) |  [12] 2:34.179 (11.671) |  [13] 2:45.925 (11.746) |  [14] 2:57.501 (11.576)  Official Finish Time: 2:57.111  
4 (2) 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 2:57.123  
Split times:   [1] 10.763 (10.763) |  [2] 25.555 (14.792) |  [3] 40.650 (15.095) |  [4] 55.316 (14.666) |  [5] 1:09.656 (14.340) |  [6] 1:23.534 (13.878) |  [7] 1:36.937 (13.403) |  [8] 1:48.486 (11.549) |  [9] 1:59.738 (11.252) |  [10] 2:10.784 (11.046) |  [11] 2:21.962 (11.178) |  [12] 2:33.339 (11.377) |  [13] 2:45.589 (12.250) |  [14] 2:57.483 (11.894)  Official Finish Time: 2:57.123  
5 (1) 15.  GYUROV Asen BUL BUL 3:14.109  
Split times:   [1] 27 |  [2] 82 |  [3] 13.86  Official Finish Time: 3:14.109  
RACE: 18    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 3:14.183  
Split times:   [1] 13.015 (13.015) |  [2] 32.947 (19.932) |  [3] 51.823 (18.876) |  [4] 1:09.396 (17.573) |  [5] 1:25.326 (15.930) |  [6] 1:38.163 (12.837) |  [7] 1:50.624 (12.461) |  [8] 2:02.821 (12.197) |  [9] 2:14.933 (12.112) |  [10] 2:26.841 (11.908) |  [11] 2:38.543 (11.702) |  [12] 2:50.430 (11.887) |  [13] 3:02.624 (12.194) |  [14] 3:14.731 (12.107)  Official Finish Time: 3:14.183  
2 (5) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 3:16.682  
Split times:   [1] 13.409 (13.409) |  [2] 33.430 (20.021) |  [3] 52.377 (18.947) |  [4] 1:09.880 (17.503) |  [5] 1:25.510 (15.630) |  [6] 1:38.300 (12.790) |  [7] 1:50.784 (12.484) |  [8] 2:03.017 (12.233) |  [9] 2:15.280 (12.263) |  [10] 2:27.158 (11.878) |  [11] 2:39.231 (12.073) |  [12] 2:51.738 (12.507) |  [13] 3:04.370 (12.632) |  [14] 3:17.243 (12.873)  Official Finish Time: 3:16.682  
3 (4) 85.  KOMERIČKI Tibor SLO-CEL SLO 3:16.897  
Split times:   [1] 13.392 (13.392) |  [2] 33.311 (19.919) |  [3] 52.158 (18.847) |  [4] 1:09.684 (17.526) |  [5] 1:25.548 (15.864) |  [6] 1:38.429 (12.881) |  [7] 1:50.919 (12.490) |  [8] 2:03.147 (12.228) |  [9] 2:15.412 (12.265) |  [10] 2:27.432 (12.020) |  [11] 2:39.619 (12.187) |  [12] 2:52.009 (12.390) |  [13] 3:04.535 (12.526) |  [14] 3:17.458 (12.923)  Official Finish Time: 3:16.897  
4 (2) 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 3:17.103  
Split times:   [1] 13.234 (13.234) |  [2] 33.121 (19.887) |  [3] 51.981 (18.860) |  [4] 1:09.536 (17.555) |  [5] 1:25.695 (16.159) |  [6] 1:38.559 (12.864) |  [7] 1:51.050 (12.491) |  [8] 2:03.256 (12.206) |  [9] 2:15.596 (12.340) |  [10] 2:27.603 (12.007) |  [11] 2:39.730 (12.127) |  [12] 2:52.227 (12.497) |  [13] 3:04.738 (12.511) |  [14] 3:17.672 (12.934)  Official Finish Time: 3:17.103  
5 (3) 92.  JASIC Luka SRB SRB 3:24.322  
Split times:   [1] 13.681 (13.681) |  [2] 33.604 (19.923) |  [3] 52.633 (19.029) |  [4] 1:09.905 (17.272) |  [5] 1:25.857 (15.952) |  [6] 1:38.701 (12.844) |  [7] 1:51.308 (12.607) |  [8] 2:03.591 (12.283) |  [9] 2:15.815 (12.224) |  [10] 2:28.145 (12.330) |  [11] 2:40.957 (12.812) |  [12] 2:54.765 (13.808) |  [13] 3:09.673 (14.908) |  [14] 3:24.899 (15.226)  Official Finish Time: 3:24.322  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 37    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 3:00.227  
Split times:   [1] 11.787 (11.787) |  [2] 26.936 (15.149) |  [3] 41.448 (14.512) |  [4] 55.715 (14.267) |  [5] 1:09.685 (13.970) |  [6] 1:23.403 (13.718) |  [7] 1:37.221 (13.818) |  [8] 1:50.823 (13.602) |  [9] 2:02.632 (11.809) |  [10] 2:13.498 (10.866) |  [11] 2:24.613 (11.115) |  [12] 2:36.224 (11.611) |  [13] 2:48.493 (12.269) |  [14] 3:00.769 (12.276)  Official Finish Time: 3:00.227  
2 (3) 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 3:05.672  
Split times:   [1] 12.209 (12.209) |  [2] 27.233 (15.024) |  [3] 41.723 (14.490) |  [4] 56.016 (14.293) |  [5] 1:09.971 (13.955) |  [6] 1:23.648 (13.677) |  [7] 1:37.473 (13.825) |  [8] 1:51.026 (13.553) |  [9] 2:03.492 (12.466) |  [10] 2:15.017 (11.525) |  [11] 2:27.844 (12.827) |  [12] 2:40.531 (12.687) |  [13] 2:53.446 (12.915) |  [14] 3:06.234 (12.788)  Official Finish Time: 3:05.672  
3 (2) 15.  GYUROV Asen BUL BUL 3:07.538  
Split times:   [1] 11.990 (11.990) |  [2] 27.104 (15.114) |  [3] 41.607 (14.503) |  [4] 55.870 (14.263) |  [5] 1:09.839 (13.969) |  [6] 1:23.553 (13.714) |  [7] 1:37.371 (13.818) |  [8] 1:50.937 (13.566) |  [9] 2:03.120 (12.183) |  [10] 2:14.612 (11.492) |  [11] 2:26.987 (12.375) |  [12] 2:40.084 (13.097) |  [13] 2:53.476 (13.392) |  [14] 3:08.089 (14.613)  Official Finish Time: 3:07.538  
4 (4) 92.  JASIC Luka SRB SRB 3:33.339  
Split times:   [1] 12.498 (12.498) |  [2] 27.458 (14.960) |  [3] 42.083 (14.625) |  [4] 56.262 (14.179) |  [5] 1:10.225 (13.963) |  [6] 1:23.880 (13.655) |  [7] 1:37.667 (13.787) |  [8] 1:50.981 (13.314) |  [9] 2:02.564 (11.583) |  [10] 2:14.142 (11.578) |  [11] 2:44.351 (30.209) |  [12] 3:02.226 (17.875) |  [13] 3:18.634 (16.408) |  [14] 3:33.894 (15.260)  Official Finish Time: 3:33.339  
RACE: 38    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 2:42.899  
Split times:   [1] 11.088 (11.088) |  [2] 25.411 (14.323) |  [3] 39.254 (13.843) |  [4] 50.426 (11.172) |  [5] 1:01.459 (11.033) |  [6] 1:12.298 (10.839) |  [7] 1:23.013 (10.715) |  [8] 1:34.080 (11.067) |  [9] 1:45.337 (11.257) |  [10] 1:56.903 (11.566) |  [11] 2:08.419 (11.516) |  [12] 2:19.438 (11.019) |  [13] 2:31.102 (11.664) |  [14] 2:43.335 (12.233)  Official Finish Time: 2:42.899  
2 (2) 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 2:50.656  
Split times:   [1] 11.269 (11.269) |  [2] 25.561 (14.292) |  [3] 39.476 (13.915) |  [4] 50.913 (11.437) |  [5] 1:01.726 (10.813) |  [6] 1:12.564 (10.838) |  [7] 1:23.415 (10.851) |  [8] 1:34.621 (11.206) |  [9] 1:46.298 (11.677) |  [10] 1:58.560 (12.262) |  [11] 2:11.365 (12.805) |  [12] 2:24.415 (13.050) |  [13] 2:37.476 (13.061) |  [14] 2:51.089 (13.613)  Official Finish Time: 2:50.656  
3 (4) 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 2:54.322  
Split times:   [1] 11.633 (11.633) |  [2] 25.948 (14.315) |  [3] 39.228 (13.280) |  [4] 50.302 (11.074) |  [5] 1:01.309 (11.007) |  [6] 1:12.130 (10.821) |  [7] 1:22.879 (10.749) |  [8] 1:33.952 (11.073) |  [9] 1:45.201 (11.249) |  [10] 1:56.775 (11.574) |  [11] 2:08.422 (11.647) |  [12] 2:28.615 (20.193) |  [13] 2:41.897 (13.282) |  [14] 2:54.771 (12.874)  Official Finish Time: 2:54.322  
4 (3) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 2:54.375  
Split times:   [1] 10.947 (10.947) |  [2] 25.417 (14.470) |  [3] 39.343 (13.926) |  [4] 51.346 (12.003) |  [5] 1:02.998 (11.652) |  [6] 1:14.963 (11.965) |  [7] 1:26.542 (11.579) |  [8] 1:38.771 (12.229) |  [9] 1:51.360 (12.589) |  [10] 2:04.396 (13.036) |  [11] 2:17.290 (12.894) |  [12] 2:29.858 (12.568) |  [13] 2:42.268 (12.410) |  [14] 2:54.849 (12.581)  Official Finish Time: 2:54.375  
5 (6) 85.  KOMERIČKI Tibor SLO-CEL SLO 3:06.609  
Split times:   [1] 11.439 (11.439) |  [2] 25.750 (14.311) |  [3] 39.628 (13.878) |  [4] 51.826 (12.198) |  [5] 1:03.496 (11.670) |  [6] 1:15.756 (12.260) |  [7] 1:28.709 (12.953) |  [8] 1:42.434 (13.725) |  [9] 1:56.790 (14.356) |  [10] 2:11.125 (14.335) |  [11] 2:24.770 (13.645) |  [12] 2:38.477 (13.707) |  [13] 2:52.576 (14.099) |  [14] 3:07.055 (14.479)  Official Finish Time: 3:06.609  
- (5) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT PEN. impeding
Split times:   [1] 11.458 (11.458) |  [2] 25.689 (14.231) |  [3] 39.625 (13.936) |  [4] 51.561 (11.936) |  [5] 1:03.225 (11.664) |  [6] 1:15.015 (11.790) |  [7] 1:38.678 (23.663) |  [8] 3:02.998 (1:24.320) |  [9] 13:45:01.997  Official Finish Time: PEN.



Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Distance Classification


JUNIOR C BOYS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 34 1 2:42.899
  2. A 2. 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 21 2 2:50.656
  3. A 3. 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 13 3 2:54.322
  4. A 4. 5.  WOLF Tobias AUT AUT 8 4 2:54.375
  5. A 5. 85.  KOMERIČKI Tibor SLO-CEL SLO 5 5 3:06.609
  6. A 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2 6 3:16.682
  7. B 1. 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 2 7 2:57.123
  8. B 2. 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1 8 3:05.672
  9. B 3. 15.  GYUROV Asen BUL BUL 9 3:07.538
  10. B 4. 92.  JASIC Luka SRB SRB 10 3:24.322

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR D BOYS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (3.) A 3. 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 13 3 2:54.322
  2. (4.) A 4. 5.  WOLF Tobias AUT AUT 8 4 2:54.375
  3. (5.) A 5. 85.  KOMERIČKI Tibor SLO-CEL SLO 5 5 3:06.609
  4. (9.) B 3. 15.  GYUROV Asen BUL BUL 9 3:07.538
  5. (10.) B 4. 92.  JASIC Luka SRB SRB 10 3:24.322

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR C BOYS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (1.) A 1. 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 34 1 2:42.899
  2. (2.) A 2. 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 21 2 2:50.656
  3. (6.) A 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2 6 3:16.682
  4. (7.) B 1. 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 2 7 2:57.123
  5. (8.) B 2. 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1 8 3:05.672