Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 75    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 52.168
2 (3) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 55.267
3 (4) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 57.808
4 (1) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 76    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 51.738
2 (1) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 54.197
3 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 57.392
4 (2) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:03.574  
RACE: 77    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 51.975
2 (3) 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 52.906
3 (2) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 53.310
RACE: 78    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 52.314
2 (4) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.715
3 (2) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 54.139
4 (1) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 54.235
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 98    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 55.490
2 (2) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 56.178
3 (3) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 56.309
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:04.037  
RACE: 99    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.813
2 (2) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 54.878
3 (3) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 56.502
RACE: 100    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 51.058
2 (2) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 51.217
3 (3) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 54.083
4 (4) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 54.212
RACE: 101    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 51.566
2 (2) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 51.704
3 (3) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.095
4 (4) 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 53.553
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 116    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 56.905
2 (1) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 57.003
3 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:03.892  
RACE: 117    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.355
2 (3) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 54.504
3 (2) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 55.297
4 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 58.115
RACE: 118    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.503
2 (4) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 53.746
3 (3) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 53.926
4 (2) 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 54.030
RACE: 119    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 50.954
2 (3) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 51.063
3 (2) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 51.162
4 (4) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 51.294



Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 34 1 0:50.954
  2. A 2. 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 21 2 0:51.063
  3. A 3. 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 13 3 0:51.162
  4. A 4. 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 8 4 0:51.294
  5. B 1. 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 5 5 0:52.095
  6. B 2. 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 3 6 0:53.746
  7. B 3. 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 2 7 0:53.926
  8. B 4. 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 1 8 0:52.906
  9. C 1. 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 9 0:53.310
  10. C 2. 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 10 0:54.139
  11. C 3. 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 11 0:54.235
  12. C 4. 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 12 0:56.178
  13. D 1. 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 13 0:56.502
  14. D 2. 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 14 0:56.309
  15. D 3. 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 15 1:03.574