Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:24.376  
2 (1) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:26.046  
3 (2) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:26.152  
4 (3) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:29.488  
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:26.932  
2 (1) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:30.620  
3 (3) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:30.760  
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:43.100  
RACE: 161    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:31.623  
2 (3) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:32.178  
3 (1) 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 1:34.215  
RACE: 162    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:27.410  
2 (4) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:28.025  
3 (1) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:34.072  
- (2) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE PEN. no finish
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 187    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:27.676  
2 (2) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:28.757  
3 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:45.127  
RACE: 188    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 1:28.695  
2 (1) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:29.659  
3 (2) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:29.951  
RACE: 189    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:22.539  
2 (4) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:22.734  
3 (1) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:25.684  
4 (3) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:26.781  
RACE: 190    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:24.784  
2 (4) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:25.179  
3 (1) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:41.677  
- (3) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT PEN. no start
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 203    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 1:26.575  
2 (1) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:26.975  
3 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:29.322  
4 (5) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:29.444  
5 (3) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:29.593  
6 (6) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:42.961  
RACE: 204    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:22.044  
2 (1) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:25.021  
3 (2) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:28.358  
RACE: 205    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:29.674  
2 (3) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:29.791  
3 (1) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:29.840  
4 (4) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:30.588  



Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 777 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 34 1 1:22.734
  2. A 2. 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 21 2 1:24.784
  3. A 3. 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 13 3 1:22.539
  4. A 4. 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 8 4 1:25.179
  5. B 1. 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 5 5 1:22.044
  6. B 2. 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 3 6 1:25.021
  7. B 3. 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 2 7 1:26.781
SEMI-FINAL
  8. A 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 8 1:28.025
FINAL
  9. C 1. 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 9 1:26.575
  10. C 2. 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 10 1:26.152
  11. C 3. 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 11 1:29.322
  12. C 4. 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 12 1:29.444
  13. C 5. 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 13 1:28.757
  14. C 6. 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 14 1:42.961
HEATS
  A 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 16 NO TIME