Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 160    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 52.702
2 (6) 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 52.892
3 (5) 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 54.241
4 (2) 183.  RUTKOWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 59.831
5 (3) 185.  SKARŻYŃSKA Julia POL-UKSJB POL 59.995
6 (4) 76.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:00.125  
RACE: 161    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 50.919
2 (2) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 52.592
3 (1) 51.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 59.699
4 (4) 206.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 59.850
5 (3) 178.  GRABOWICZ (2) Emilia POL-UKSJB POL 1:02.833  
6 (6) 177.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL NO TIME finished
RACE: 162    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 53.365
2 (2) 47.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 54.732
3 (5) 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 55.429
4 (3) 181.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 55.627
5 (4) 204.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 57.407
6 (1) 223.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:15.363  
RACE: 163    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 52.497
2 (1) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 54.163
3 (5) 99.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 56.344
4 (6) 187.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 57.407
5 (3) 68.  JANKOVSKA Laura LAT-KSS LAT 57.717
6 (4) 184.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 1:00.300  
RACE: 164    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 52.922
2 (2) 179.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 54.893
3 (6) 49.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 56.983
4 (5) 163.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 58.460
5 (3) 203.  KALINOWSKA Paulina POL-UKSSB POL 1:02.808  
6 (1) 160.  KOTOWSKA Marta POL-OLIGDA POL 1:06.836  
RACE: 165    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 54.496
2 (2) 48.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 55.968
3 (5) 189.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 56.247
4 (1) 25.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR-ORS BLR 56.398
5 (3) 79.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 56.571
6 (4) 122.  GOSK Olga POL-JUV POL 58.880
RACE: 166    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 54.817
2 (1) 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 54.903
3 (4) 188.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 56.593
4 (5) 50.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 56.874
5 (6) 186.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 1:04.786  
- (2) 98.  BILLER Weronika POL-GIZ POL PEN. no start
RACE: 167    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 52.311
2 (4) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 52.329
3 (2) 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 55.355
4 (3) 205.  ZACHOWICZ Aleksandra POL-UKSSB POL 58.079
5 (5) 180.  JARMOC Gabriela POL-UKSJB POL 1:01.724  
6 (6) 182.  POLAK Izabela POL-UKSJB POL 1:03.000