Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 9    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 4.  HOU Yuming CHN-CRAC CHN 1:50.182  
2 (4) 44.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:50.468  
3 (3) 195.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:52.104  
4 (1) 162.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:54.258  
5 (2) 28.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:58.837  
RACE: 10    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 152.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:47.275  
2 (5) 133.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:47.536  
3 (6) 20.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:47.649  
4 (1) 101.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:48.098  
5 (2) 63.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 2:12.735  
6 (4) 27.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 2:15.067  
RACE: 11    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 151.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 2:08.727  
2 (5) 134.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:13.597  
3 (3) 193.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 2:15.139  
4 (1) 180.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 2:16.044  
5 (4) 118.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 2:19.588   advanced
RACE: 12    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 196.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:54.184  
2 (5) 64.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:54.665  
3 (1) 150.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:55.027  
4 (3) 19.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:55.145  
5 (4) 102.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:57.044  
6 (2) 43.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:58.709  
RACE: 13    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  FAN Ziqi CHN-CRAC CHN 1:51.460  
2 (3) 194.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:51.683  
3 (2) 132.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:53.689  
4 (5) 153.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 2:01.311  
5 (4) 117.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 35    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 4.  HOU Yuming CHN-CRAC CHN 1:49.018  
2 (2) 20.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:49.965  
3 (4) 44.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:50.013  
4 (1) 133.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:50.298  
5 (5) 3.  FAN Ziqi CHN-CRAC CHN 1:50.350  
6 (6) 134.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 36    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 152.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:51.692  
2 (4) 196.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:51.923  
3 (5) 64.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:53.197  
4 (2) 194.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:53.742  
5 (7) 118.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 2:01.127  
6 (3) 195.  LESKOVA Radovona SVK SVK 2:22.530   advanced->to B
7 (6) 151.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 2:27.584  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 59    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:14.639  
2 (2) 27.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 2:22.262  
RACE: 60    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 102.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:53.271  
2 (2) 28.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:55.123  
3 (3) 153.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 1:58.837  
4 (4) 63.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 2:03.344  
5 (5) 180.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 2:06.600  
6 (6) 117.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 2:09.224  
RACE: 61    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 101.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:51.507  
2 (6) 193.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:51.905  
3 (5) 19.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:52.638  
4 (3) 162.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:53.922  
5 (4) 150.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:54.375  
6 (2) 132.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:57.110  
RACE: 62    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 3.  FAN Ziqi CHN-CRAC CHN 1:50.763  
2 (1) 133.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:50.943  
3 (3) 194.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:51.221  
4 (6) 151.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:53.331  
5 (5) 195.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:54.460  
6 (4) 118.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 1:59.746  
7 (7) 134.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:12.738  
RACE: 63    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  HOU Yuming CHN-CRAC CHN 1:51.068  
2 (2) 20.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:52.614  
3 (4) 152.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:52.766  
4 (5) 196.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:52.785  
5 (6) 64.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:53.843  
6 (3) 44.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:55.313  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 92    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 20.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 52.706
2 (3) 162.  ŠPAN Dina SLO SLO 52.767
3 (2) 134.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 58.556
4 (1) 27.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:00.191  
RACE: 93    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 44.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.614
2 (3) 102.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 51.949
3 (4) 194.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 53.646
4 (1) 63.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 57.722
RACE: 94    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 64.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 52.431
2 (1) 151.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 53.203
3 (2) 132.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 53.692
4 (3) 180.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 59.669
RACE: 95    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 193.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.720
2 (1) 4.  HOU Yuming CHN-CRAC CHN 50.802
3 (2) 101.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 51.256
RACE: 96    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 133.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 53.274
2 (4) 3.  FAN Ziqi CHN-CRAC CHN 53.886
3 (3) 153.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 57.065
4 (1) 28.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 57.576
RACE: 97    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 195.  LESKOVA Radovona SVK SVK 50.328
2 (3) 152.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 51.469
3 (4) 19.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 53.881
4 (1) 117.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 1:00.453  
RACE: 98    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 196.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 51.855
2 (4) 150.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 54.208
3 (2) 118.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 55.739
4 (3) 43.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 56.191
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 115    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 196.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 51.182
2 (2) 64.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.330
3 (3) 162.  ŠPAN Dina SLO SLO 51.483
4 (4) 194.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 52.917
RACE: 116    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 101.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 50.770
2 (3) 44.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 50.896
3 (2) 152.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 51.321
4 (4) 151.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 52.675
RACE: 117    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.678
2 (3) 20.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 50.874
3 (4) 3.  FAN Ziqi CHN-CRAC CHN 51.086
4 (2) 102.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 51.566
RACE: 118    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 4.  HOU Yuming CHN-CRAC CHN 50.773
2 (3) 133.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 51.087
3 (1) 195.  LESKOVA Radovona SVK SVK 51.292
4 (4) 150.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 53.146
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 131    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.638
2 (2) 20.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.153
3 (3) 133.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 51.362
4 (4) 196.  TOKAROVA Tamara SVK SVK NO TIME finished
RACE: 132    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 44.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 50.023
2 (2) 4.  HOU Yuming CHN-CRAC CHN 50.116
3 (1) 101.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 50.770
4 (4) 64.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 52.016
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 150    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 117.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 1:00.010  
2 (2) 27.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:00.788  
- (1) 180.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK PEN. impeding
RACE: 151    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 28.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 55.481
2 (1) 43.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 55.611
3 (3) 63.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 57.172
4 (4) 134.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 59.000
RACE: 152    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 19.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 53.297
2 (1) 132.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 53.475
3 (3) 118.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 55.564
4 (4) 153.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 57.250
RACE: 153    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 151.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 52.690
2 (4) 150.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 52.957
3 (1) 102.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 53.643
4 (3) 194.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 53.942
RACE: 154    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 152.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 51.297
2 (2) 195.  LESKOVA Radovona SVK SVK 51.755
3 (1) 3.  FAN Ziqi CHN-CRAC CHN 51.819
4 (4) 162.  ŠPAN Dina SLO SLO 51.999
RACE: 155    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 101.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 51.094
2 (2) 133.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 51.207
3 (4) 196.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 51.317
4 (3) 64.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.657
RACE: 156    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 4.  HOU Yuming CHN-CRAC CHN 50.577
2 (3) 193.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 51.038
3 (1) 44.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.192
4 (4) 20.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.822
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 173    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:23.024  
2 (3) 150.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:23.259  
3 (2) 194.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:23.803  
4 (4) 27.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:40.568  
RACE: 174    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 4.  HOU Yuming CHN-CRAC CHN 1:28.486  
2 (3) 162.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:28.859  
3 (1) 118.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 1:33.225  
RACE: 175    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 3.  FAN Ziqi CHN-CRAC CHN 1:24.810  
2 (1) 152.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:25.135  
3 (3) 43.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:30.015  
4 (4) 134.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:34.028  
RACE: 176    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:25.373  
2 (3) 195.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:25.773  
3 (4) 102.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:26.065  
4 (2) 117.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 1:35.426  
RACE: 177    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:28.930  
2 (4) 193.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:37.406  
3 (2) 180.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:52.099  
4 (3) 151.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 2:02.115  
RACE: 178    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 101.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:28.274  
2 (1) 64.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:28.346  
3 (3) 132.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:29.736  
4 (2) 28.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:32.489  
RACE: 179    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 196.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:25.958  
2 (3) 133.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:26.589  
3 (2) 63.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:31.723  
4 (4) 153.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 1:42.759  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 196    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:28.384  
2 (4) 19.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:28.453  
3 (2) 152.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:41.579   advanced
4 (3) 44.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 197    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 196.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:24.700  
2 (4) 193.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:25.448  
3 (1) 194.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:26.662  
4 (2) 195.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:36.030  
RACE: 198    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 64.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:20.470  
2 (1) 20.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:20.580  
3 (2) 3.  FAN Ziqi CHN-CRAC CHN 1:20.769  
4 (4) 162.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:20.857  
RACE: 199    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 4.  HOU Yuming CHN-CRAC CHN 1:20.975  
2 (3) 101.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:22.268  
3 (1) 102.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:22.545  
4 (2) 133.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:30.636  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 288    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 20.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:21.394  
2 (4) 193.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:21.554  
3 (3) 101.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:21.700  
4 (1) 64.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:21.760  
RACE: 289    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  HOU Yuming CHN-CRAC CHN 1:21.205  
2 (2) 196.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:21.780  
3 (5) 152.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:22.412  
4 (3) 150.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:22.590  
5 (4) 19.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:23.909  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 315    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 151.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:29.069  
2 (2) 153.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 1:31.151  
3 (1) 27.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:37.935  
RACE: 316    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:29.071  
2 (2) 134.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:32.085  
3 (4) 180.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:33.442  
4 (3) 117.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 1:33.863  
RACE: 317    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 132.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:28.543  
2 (2) 43.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:29.002  
3 (4) 118.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 1:29.156  
4 (3) 63.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:29.379  
RACE: 318    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 44.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:20.276  
2 (2) 195.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:21.504  
3 (1) 133.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:21.846  
RACE: 319    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  FAN Ziqi CHN-CRAC CHN 1:22.100  
2 (2) 162.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:22.118  
3 (4) 194.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:22.621  
4 (3) 102.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:24.244  
RACE: 320    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:21.010  
2 (3) 152.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:21.900  
3 (1) 101.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:21.986  
4 (5) 19.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:22.014  
5 (4) 150.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:22.629  
RACE: 321    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 20.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:20.566  
2 (1) 4.  HOU Yuming CHN-CRAC CHN 1:20.790  
3 (4) 196.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:20.987  
4 (3) 193.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:21.503  



Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 4.  HOU Yuming CHN-CRAC CHN 1. 1. 2. 89 4
2. 20.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 2. 4. 1. 63 7
3. 193.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 15. 2. 4. 29 21
4. 196.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 4. 7. 3. 23 14
5. 152.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 3. 9. 6. 16 18
6. 44.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 6. 3. 14. 16 23
7. 64.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 5. 8. 5. 11 18
8. 101.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 14. 5. 7. 7 26
9. 133.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 8. 6. 16. 4 30
10. 3.  FAN Ziqi CHN-CRAC CHN 7. 11. 10. 2 28
11. 19.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 16. 17. 8. 1 41
12. 195.  LESKOVA Radovona SVK SVK 11. 10. 15. 36
13. 194.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 9. 16. 12. 37
14. 162.  ŠPAN Dina SLO SLO 17. 12. 11. 40
15. 150.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 18. 14. 9. 41
16. 151.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 10. 13. 25. 48
17. 102.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 20. 15. 13. 48
18. 118.  VANCSÓ Rebeka HUN-TDKE HUN 12. 19. 19. 50
19. 132.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 19. 18. 17. 54
20. 134.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 13. 24. 22. 59
21. 28.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 21. 21. 21. 63
22. 43.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 26. 22. 18. 66
23. 63.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 23. 23. 20. 66
24. 153.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 22. 20. 26. 68
25. 180.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 24. 27. 23. 74
26. 117.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 25. 25. 24. 74
27. 27.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 27. 26. 27. 80