Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
MEN  HEATS  1500 m
RACE: 23    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 14.  SONG Jiahua CHN-CRAC CHN 2:35.812  
2 (6) 92.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 2:35.940  
3 (3) 161.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU-ISK ROU 2:43.320  
4 (7) 115.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 2:46.803  
5 (1) 91.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 2:54.011  
6 (5) 145.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 2:54.114  
7 (2) 184.  HRIC František SVK-SKMA SVK 2:56.186  
RACE: 24    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  YANG Hao CHN-CRAC CHN 2:49.805  
2 (4) 96.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 2:50.242  
3 (3) 116.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 2:50.546  
4 (6) 172.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:51.386  
5 (1) 99.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 3:19.250  
6 (5) 143.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 3:23.938  
RACE: 25    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 16.  HAN Tianlun CHN-CRAC CHN 2:36.658  
2 (2) 98.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 2:36.806  
3 (4) 94.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 2:37.045  
4 (3) 142.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 2:42.970  
5 (1) 171.  BAKA Bora SRB SRB 2:53.171  
6 (5) 179.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK NO TIME finished
- (7) 100.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN PEN. no start
RACE: 26    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 95.  SZIKLÁSI András HUN-MTK HUN 2:36.918  
2 (6) 97.  TIBORCZ Dániel HUN-MTK HUN 2:37.883  
3 (2) 15.  SHAO Peng CHN-CRAC CHN 2:38.019  
4 (4) 93.  SZÁSZ Attila HUN-MTK HUN 2:38.122  
5 (5) 144.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 2:38.191  
6 (1) 173.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2:40.765  
7 (7) 166.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 2:49.955  
 
MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 46    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 95.  SZIKLÁSI András HUN-MTK HUN 2:45.541  
2 (5) 15.  SHAO Peng CHN-CRAC CHN 2:45.829  
3 (4) 97.  TIBORCZ Dániel HUN-MTK HUN 2:46.649  
4 (2) 98.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 2:54.300  
5 (6) 161.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU-ISK ROU 2:56.073  
- (1) 16.  HAN Tianlun CHN-CRAC CHN PEN. impeding
RACE: 47    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 14.  SONG Jiahua CHN-CRAC CHN 2:36.727  
2 (5) 96.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 2:36.857  
3 (4) 13.  YANG Hao CHN-CRAC CHN 2:37.115  
4 (2) 92.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 2:37.118  
5 (6) 116.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 2:38.985  
6 (3) 94.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 2:43.583  
 
MEN  FINAL  1500 m
RACE: 78    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 173.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2:37.239  
2 (6) 99.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 2:37.455  
3 (2) 166.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 2:47.427  
4 (8) 179.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 2:49.395  
5 (3) 91.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 2:51.035  
6 (4) 145.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 2:52.468  
7 (7) 143.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 3:01.985  
8 (5) 184.  HRIC František SVK-SKMA SVK 3:02.138  
RACE: 79    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  SZÁSZ Attila HUN-MTK HUN 2:41.561  
2 (2) 144.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 2:41.673  
3 (5) 172.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:41.722  
4 (3) 142.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 2:44.220  
5 (4) 115.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 2:50.139  
6 (6) 171.  BAKA Bora SRB SRB 3:00.197  
RACE: 80    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 2:42.493  
2 (3) 94.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 2:43.016  
3 (2) 116.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 2:43.437  
4 (4) 98.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 2:50.961  
5 (5) 161.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU-ISK ROU 2:52.190  
RACE: 81    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 95.  SZIKLÁSI András HUN-MTK HUN 3:05.596  
2 (1) 14.  SONG Jiahua CHN-CRAC CHN 3:06.149  
3 (3) 13.  YANG Hao CHN-CRAC CHN 3:06.476  
4 (2) 96.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 3:06.934  
5 (6) 97.  TIBORCZ Dániel HUN-MTK HUN 3:06.951  
6 (5) 15.  SHAO Peng CHN-CRAC CHN 3:07.385  
 
2. Distance 
MEN  HEATS  500 m
RACE: 213    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 14.  SONG Jiahua CHN-CRAC CHN 44.550
2 (2) 98.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 44.710
3 (4) 144.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 44.746
4 (3) 91.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 1:04.297  
RACE: 214    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 45.269
2 (4) 15.  SHAO Peng CHN-CRAC CHN 45.499
3 (3) 173.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 48.204
4 (1) 115.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN NO TIME finished
RACE: 215    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 95.  SZIKLÁSI András HUN-MTK HUN 44.084
2 (5) 16.  HAN Tianlun CHN-CRAC CHN 44.575
3 (1) 145.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 52.986
4 (4) 184.  HRIC František SVK-SKMA SVK 53.237
5 (3) 93.  SZÁSZ Attila HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 216    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 142.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 48.868
2 (4) 166.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 49.659
3 (2) 161.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU-ISK ROU 49.759
4 (1) 96.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 217    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 13.  YANG Hao CHN-CRAC CHN 44.246
2 (2) 172.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 44.405
3 (3) 94.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 44.678
4 (1) 143.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 51.678
5 (4) 179.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 51.791
RACE: 218    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 97.  TIBORCZ Dániel HUN-MTK HUN 44.866
2 (3) 116.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 45.044
3 (1) 171.  BAKA Bora SRB SRB 50.611
4 (2) 99.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN NO TIME finished
 
MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 225    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 97.  TIBORCZ Dániel HUN-MTK HUN 43.833
2 (3) 15.  SHAO Peng CHN-CRAC CHN 44.387
3 (1) 172.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 45.141
4 (4) 161.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU-ISK ROU 49.158
RACE: 226    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  YANG Hao CHN-CRAC CHN 44.052
2 (3) 92.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 44.165
3 (2) 144.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 44.704
4 (4) 142.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 46.948
RACE: 227    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 14.  SONG Jiahua CHN-CRAC CHN 44.421
2 (3) 94.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 45.502
3 (2) 16.  HAN Tianlun CHN-CRAC CHN 45.764
4 (4) 166.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 51.333
RACE: 228    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  SZIKLÁSI András HUN-MTK HUN 43.506
2 (2) 98.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 44.000
3 (3) 116.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 45.101
4 (4) 173.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 46.281
 
MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 235    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  YANG Hao CHN-CRAC CHN 44.098
2 (2) 92.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 44.835
3 (4) 94.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 45.321
- (3) 14.  SONG Jiahua CHN-CRAC CHN PEN. off track
RACE: 236    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  SZIKLÁSI András HUN-MTK HUN 44.370
2 (2) 97.  TIBORCZ Dániel HUN-MTK HUN 44.562
3 (4) 15.  SHAO Peng CHN-CRAC CHN 44.740
4 (3) 98.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 44.978
 
MEN  FINAL  500 m
RACE: 249    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 96.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 45.942
2 (3) 93.  SZÁSZ Attila HUN-MTK HUN 45.951
3 (5) 99.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 47.358
4 (6) 115.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 52.236
5 (1) 179.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 52.330
6 (2) 91.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 52.420
RACE: 250    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 171.  BAKA Bora SRB SRB 50.614
2 (2) 143.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 51.715
3 (4) 184.  HRIC František SVK-SKMA SVK 52.209
4 (3) 145.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:01.974  
RACE: 251    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 142.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 47.756
2 (1) 173.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 48.383
3 (3) 161.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU-ISK ROU 49.853
4 (4) 166.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO NO TIME finished
RACE: 252    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 144.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 45.325
2 (2) 116.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 45.481
3 (3) 172.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 45.754
4 (4) 16.  HAN Tianlun CHN-CRAC CHN 46.480
RACE: 253    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 46.348
2 (2) 98.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 49.431
- (1) 15.  SHAO Peng CHN-CRAC CHN PEN. impeding
RACE: 254    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 95.  SZIKLÁSI András HUN-MTK HUN 43.609
2 (1) 13.  YANG Hao CHN-CRAC CHN 44.064
3 (3) 97.  TIBORCZ Dániel HUN-MTK HUN 44.207
4 (4) 92.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 57.176
 
3. Distance 
MEN  HEATS  1000 m
RACE: 264    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 95.  SZIKLÁSI András HUN-MTK HUN 1:36.058  
2 (5) 172.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:36.734  
3 (4) 16.  HAN Tianlun CHN-CRAC CHN 1:36.867  
4 (1) 179.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 1:51.120  
5 (3) 184.  HRIC František SVK-SKMA SVK 1:51.276  
RACE: 265    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 93.  SZÁSZ Attila HUN-MTK HUN 1:31.972  
2 (1) 92.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:32.124  
3 (2) 116.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1:32.357  
4 (3) 143.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 266    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 14.  SONG Jiahua CHN-CRAC CHN 1:42.379  
2 (3) 94.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:44.038  
3 (1) 99.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 1:45.150  
4 (2) 142.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 267    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 97.  TIBORCZ Dániel HUN-MTK HUN 1:41.274  
2 (2) 144.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:41.463  
3 (3) 173.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:45.052  
4 (1) 115.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 1:48.239  
RACE: 268    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  YANG Hao CHN-CRAC CHN 1:41.109  
2 (1) 98.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 1:41.481  
3 (3) 161.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU-ISK ROU 1:46.364  
4 (4) 91.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 1:51.343  
5 (5) 145.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:54.906  
RACE: 269    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 96.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 1:40.074  
2 (1) 15.  SHAO Peng CHN-CRAC CHN 1:40.383  
3 (2) 171.  BAKA Bora SRB SRB 1:48.449  
4 (4) 166.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO NO TIME finished
 
MEN  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 276    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:40.373  
2 (3) 172.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:52.993  
- (1) 93.  SZÁSZ Attila HUN-MTK HUN PEN. no finish
- (4) 97.  TIBORCZ Dániel HUN-MTK HUN PEN. no finish
RACE: 277    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  HAN Tianlun CHN-CRAC CHN 1:41.093  
2 (3) 144.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:41.164  
3 (4) 14.  SONG Jiahua CHN-CRAC CHN 1:41.283  
4 (2) 96.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 1:41.503  
RACE: 278    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  YANG Hao CHN-CRAC CHN 1:48.606  
2 (1) 116.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1:48.707  
3 (3) 94.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:48.767  
4 (4) 173.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:51.216  
RACE: 279    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  SZIKLÁSI András HUN-MTK HUN 1:39.094  
2 (3) 98.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 1:39.605  
3 (2) 15.  SHAO Peng CHN-CRAC CHN 1:39.644  
4 (4) 99.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 1:42.596  
 
MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 298    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:37.209  
2 (4) 13.  YANG Hao CHN-CRAC CHN 1:37.319  
3 (3) 144.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:37.432  
4 (2) 16.  HAN Tianlun CHN-CRAC CHN 1:37.802  
RACE: 299    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  SZIKLÁSI András HUN-MTK HUN 1:37.212  
2 (3) 116.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1:37.709  
3 (2) 98.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 1:38.083  
4 (4) 172.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:43.306  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 341    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 142.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:41.258  
2 (5) 166.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 1:45.631  
3 (2) 91.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 1:47.764  
4 (1) 184.  HRIC František SVK-SKMA SVK 1:50.381  
5 (6) 143.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 1:50.608  
6 (3) 145.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:51.724  
RACE: 342    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 161.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU-ISK ROU 1:57.180  
2 (2) 115.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 1:58.756  
3 (4) 179.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 2:00.035  
4 (3) 171.  BAKA Bora SRB SRB 2:00.367  
RACE: 343    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 99.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 1:58.121  
2 (2) 173.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:58.232  
RACE: 344    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  SHAO Peng CHN-CRAC CHN 1:39.072  
2 (2) 14.  SONG Jiahua CHN-CRAC CHN 1:39.184  
3 (3) 96.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 1:39.540  
4 (4) 94.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:39.839  
RACE: 345    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 144.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:44.984  
2 (3) 98.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 1:45.119  
3 (2) 16.  HAN Tianlun CHN-CRAC CHN 1:45.244  
4 (4) 172.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:46.846  
RACE: 346    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 95.  SZIKLÁSI András HUN-MTK HUN 1:37.524  
2 (1) 92.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:37.583  
3 (4) 116.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1:38.146  
4 (3) 13.  YANG Hao CHN-CRAC CHN 1:38.207  



Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 95.  SZIKLÁSI András HUN-MTK HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 13.  YANG Hao CHN-CRAC CHN 3. 2. 4. 42 9
3. 92.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 7. 4. 2. 31 13
4. 14.  SONG Jiahua CHN-CRAC CHN 2. 8. 10. 21 20
5. 97.  TIBORCZ Dániel HUN-MTK HUN 5. 3. 16. 18 24
6. 116.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 9. 10. 3. 13 22
7. 96.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 4. 21. 11. 8 36
8. 98.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 10. 6. 6. 6 22
9. 94.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 8. 5. 12. 6 25
10. 144.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 14. 9. 5. 5 28
11. 15.  SHAO Peng CHN-CRAC CHN 6. 7. 9. 3 22
12. 16.  HAN Tianlun CHN-CRAC CHN 12. 12. 7. 2 31
13. 172.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 15. 11. 8. 1 34
14. 161.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU-ISK ROU 11. 15. 17. 43
15. 173.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 19. 14. 14. 47
16. 93.  SZÁSZ Attila HUN-MTK HUN 13. 22. 15. 50
17. 142.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 16. 13. 21. 50
18. 171.  BAKA Bora SRB SRB 18. 17. 20. 55
19. 99.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 20. 23. 13. 56
20. 166.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 21. 16. 22. 59
21. 115.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 17. 24. 18. 59
22. 179.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 22. 25. 19. 66
23. 143.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 25. 18. 25. 68
24. 184.  HRIC František SVK-SKMA SVK 26. 19. 24. 69
25. 145.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 24. 20. 26. 70
26. 91.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 23. 26. 23. 72