Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 19    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 7.  REN Yidi CHN-CRAC CHN 3:01.839  
2 (4) 47.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 3:02.004  
3 (1) 149.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 3:04.237  
4 (2) 70.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 3:05.426  
5 (5) 163.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:28.030  
6 (6) 108.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN NO TIME finished
RACE: 20    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 8.  MA Xiaolin CHN-CRAC CHN 2:44.848  
2 (6) 46.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:45.132  
3 (3) 71.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 2:46.657  
4 (2) 159.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-ISK ROU 2:49.937  
5 (5) 106.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:53.595  
6 (1) 168.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 2:59.815  
RACE: 21    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 5.  ZHANG Jingwen CHN-CRAC CHN 2:43.100  
2 (5) 68.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:43.948  
3 (1) 45.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:51.137  
4 (6) 164.  LES Ina SLO SLO 2:55.787  
5 (4) 105.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 3:14.542  
6 (2) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:24.856  
RACE: 22    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  LIANG Huiwen CHN-CRAC CHN 2:47.971  
2 (5) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:48.165  
3 (2) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 2:48.272  
4 (3) 169.  JASIC Petra SRB SRB 2:53.792  
- (4) 158.  ALBERT Júlia ROU-ISK ROU PEN. impeding
 
LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 44    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  MA Xiaolin CHN-CRAC CHN 2:41.576  
2 (3) 6.  LIANG Huiwen CHN-CRAC CHN 2:41.579  
3 (2) 46.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:41.858  
4 (5) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 2:42.054  
5 (4) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:50.236  
6 (6) 45.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3:01.077  
RACE: 45    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 47.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 2:48.839  
2 (2) 68.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:49.088  
3 (3) 71.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 2:50.536  
4 (6) 149.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 2:53.914  
5 (1) 5.  ZHANG Jingwen CHN-CRAC CHN NO TIME advanced->to A
- (4) 7.  REN Yidi CHN-CRAC CHN PEN. impeding
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 74    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 168.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 3:05.419  
2 (2) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:08.492  
3 (3) 163.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:26.166  
4 (4) 108.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 3:44.851  
RACE: 75    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 70.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 2:59.890  
2 (3) 169.  JASIC Petra SRB SRB 2:59.974  
3 (2) 106.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:03.140  
4 (4) 164.  LES Ina SLO SLO 3:05.740  
5 (6) 105.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 3:14.894  
6 (1) 159.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-ISK ROU 3:27.493  
RACE: 76    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 2:39.670  
2 (2) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:48.529  
3 (3) 149.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 2:52.459  
4 (4) 45.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:56.460  
RACE: 77    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 6.  LIANG Huiwen CHN-CRAC CHN 2:39.293  
2 (1) 8.  MA Xiaolin CHN-CRAC CHN 2:40.369  
3 (5) 47.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 2:40.409  
4 (4) 5.  ZHANG Jingwen CHN-CRAC CHN 2:40.447  
5 (3) 46.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:40.967  
6 (6) 68.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:43.297  
7 (7) 71.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 2:51.245  
 
2. Distance 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 208    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.981
2 (3) 158.  ALBERT Júlia ROU-ISK ROU 49.093
3 (4) 8.  MA Xiaolin CHN-CRAC CHN 49.168
4 (5) 169.  JASIC Petra SRB SRB 50.147
5 (1) 105.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 55.551
RACE: 209    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 5.  ZHANG Jingwen CHN-CRAC CHN 49.152
2 (1) 71.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 49.358
3 (2) 106.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 50.470
4 (4) 159.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-ISK ROU 51.789
RACE: 210    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  LIANG Huiwen CHN-CRAC CHN 47.358
2 (3) 149.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 49.975
3 (4) 45.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 50.073
4 (5) 163.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 58.810
5 (2) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 211    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 47.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 47.716
2 (3) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 48.601
3 (2) 70.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 48.958
4 (1) 168.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 52.237
RACE: 212    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 7.  REN Yidi CHN-CRAC CHN 48.101
2 (5) 46.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 48.213
3 (3) 68.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 48.756
4 (2) 164.  LES Ina SLO SLO 52.522
5 (1) 108.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 1:06.053  
 
LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 222    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 5.  ZHANG Jingwen CHN-CRAC CHN 48.754
2 (1) 7.  REN Yidi CHN-CRAC CHN 48.811
3 (2) 46.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 48.942
4 (4) 149.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 49.390
RACE: 223    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 47.755
2 (2) 68.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 48.757
3 (3) 70.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 48.896
4 (4) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.939
RACE: 224    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  LIANG Huiwen CHN-CRAC CHN 46.962
2 (2) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 47.314
3 (4) 71.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 48.725
4 (3) 158.  ALBERT Júlia ROU-ISK ROU 49.982
 
LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 233    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 7.  REN Yidi CHN-CRAC CHN 48.093
2 (2) 47.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 48.251
3 (3) 5.  ZHANG Jingwen CHN-CRAC CHN 48.478
4 (1) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 48.831
RACE: 234    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  LIANG Huiwen CHN-CRAC CHN 47.389
2 (3) 68.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 47.800
3 (2) 71.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN NO TIME finished
- (4) 70.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN PEN. impeding
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 243    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 55.551
2 (3) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 59.451
3 (2) 108.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 1:03.872  
RACE: 244    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 164.  LES Ina SLO SLO 51.746
2 (1) 159.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-ISK ROU 52.211
3 (2) 168.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 52.882
4 (4) 163.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 58.790
RACE: 245    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  MA Xiaolin CHN-CRAC CHN 50.473
2 (3) 169.  JASIC Petra SRB SRB 50.768
3 (2) 45.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 51.635
4 (4) 106.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 51.688
RACE: 246    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 46.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 47.746
2 (1) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 49.323
3 (3) 149.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 49.502
4 (4) 158.  ALBERT Júlia ROU-ISK ROU 49.945
RACE: 247    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  ZHANG Jingwen CHN-CRAC CHN 49.712
2 (3) 71.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 49.804
3 (2) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 50.053
RACE: 248    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  LIANG Huiwen CHN-CRAC CHN 47.325
2 (3) 7.  REN Yidi CHN-CRAC CHN 47.462
3 (4) 47.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 47.504
4 (2) 68.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 48.745
 
3. Distance 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 259    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:45.858  
2 (4) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:45.982  
3 (3) 70.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:46.321  
4 (1) 168.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:54.582  
RACE: 260    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  ZHANG Jingwen CHN-CRAC CHN 1:49.935  
2 (2) 68.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:50.145  
3 (3) 164.  LES Ina SLO SLO 1:52.743  
4 (4) 106.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:53.005  
RACE: 261    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 7.  REN Yidi CHN-CRAC CHN 1:42.837  
2 (1) 46.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:42.972  
3 (4) 169.  JASIC Petra SRB SRB 1:47.571  
4 (2) 159.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-ISK ROU 1:49.756  
5 (3) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:06.045  
RACE: 262    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  LIANG Huiwen CHN-CRAC CHN 1:44.798  
2 (4) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:46.236  
3 (3) 149.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 1:47.427  
4 (2) 105.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 1:56.460  
5 (5) 163.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:06.542  
RACE: 263    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  MA Xiaolin CHN-CRAC CHN 1:41.586  
2 (3) 71.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:42.065  
3 (4) 158.  ALBERT Júlia ROU-ISK ROU 1:43.770  
4 (5) 45.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:49.290  
5 (2) 108.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN NO TIME finished
 
LADIES  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 273    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  REN Yidi CHN-CRAC CHN 1:37.618  
2 (1) 8.  MA Xiaolin CHN-CRAC CHN 1:37.796  
3 (3) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:38.149  
4 (4) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:38.323  
RACE: 274    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:38.128  
2 (2) 47.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:38.229  
3 (4) 5.  ZHANG Jingwen CHN-CRAC CHN 1:38.235  
4 (3) 70.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:39.925  
RACE: 275    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 6.  LIANG Huiwen CHN-CRAC CHN 1:43.762  
2 (4) 68.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:44.538  
3 (2) 158.  ALBERT Júlia ROU-ISK ROU 1:46.217  
- (1) 71.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN PEN. no start
 
LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 296    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 47.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:41.792  
2 (2) 46.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:41.869  
3 (1) 7.  REN Yidi CHN-CRAC CHN 1:41.898  
4 (4) 68.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:44.963  
RACE: 297    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 6.  LIANG Huiwen CHN-CRAC CHN 1:43.604  
2 (2) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:43.712  
3 (1) 8.  MA Xiaolin CHN-CRAC CHN 1:43.779  
4 (3) 5.  ZHANG Jingwen CHN-CRAC CHN 1:43.897  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 335    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:01.582  
2 (2) 163.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:06.868  
3 (3) 108.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 2:18.546  
RACE: 336    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-ISK ROU 1:54.661  
2 (3) 168.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:57.318  
3 (4) 105.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 1:57.428  
4 (2) 106.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN NO TIME finished
RACE: 337    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU NO TIME finished
2 (3) 45.  NAGY Netti HUN-JSE HUN NO TIME finished
3 (4) 164.  LES Ina SLO SLO NO TIME finished
4 (2) 169.  JASIC Petra SRB SRB NO TIME finished
RACE: 338    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:57.500  
2 (3) 158.  ALBERT Júlia ROU-ISK ROU 1:57.588  
3 (2) 70.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:57.711  
RACE: 339    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 5.  ZHANG Jingwen CHN-CRAC CHN 1:44.514  
2 (1) 7.  REN Yidi CHN-CRAC CHN 1:44.637  
3 (2) 8.  MA Xiaolin CHN-CRAC CHN 1:44.656  
4 (4) 68.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:46.282  
RACE: 340    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 46.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:37.816  
2 (3) 6.  LIANG Huiwen CHN-CRAC CHN 1:37.928  
3 (1) 47.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:38.080  
4 (4) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:38.265  



Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 6.  LIANG Huiwen CHN-CRAC CHN 1. 1. 2. 89 4
2. 47.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 3. 3. 3. 39 9
3. 46.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 5. 9. 1. 39 15
4. 7.  REN Yidi CHN-CRAC CHN 12. 2. 6. 24 20
5. 8.  MA Xiaolin CHN-CRAC CHN 2. 13. 7. 23 22
6. 5.  ZHANG Jingwen CHN-CRAC CHN 4. 5. 5. 18 14
7. 68.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 6. 4. 8. 12 18
8. 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 8. 7. 4. 11 19
9. 71.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 7. 6. 12. 5 25
10. 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 9. 10. 9. 28
11. 70.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 13. 8. 11. 32
12. 149.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 10. 11. 13. 34
13. 45.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 11. 15. 14. 40
14. 169.  JASIC Petra SRB SRB 14. 14. 16. 44
15. 158.  ALBERT Júlia ROU-ISK ROU 23. 12. 10. 45
16. 164.  LES Ina SLO SLO 16. 17. 15. 48
17. 106.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 15. 16. 20. 51
18. 159.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-ISK ROU 18. 18. 17. 53
19. 168.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 19. 19. 18. 56
20. 105.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 17. 21. 19. 57
21. 69.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 20. 22. 21. 63
22. 163.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 21. 20. 22. 63
23. 108.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 22. 23. 23. 68