Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  500 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 114.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:04.219  
2 (1) 187.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:10.734  
3 (4) 90.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 1:20.651  
4 (2) 57.  NAGY Nimród HUN-JSE HUN 1:22.952  
5 (5) 35.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 1:35.497  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 55.652
2 (2) 130.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1:06.909  
3 (4) 188.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 1:09.496  
4 (3) 56.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:14.060  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 186.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 1:04.146  
2 (4) 88.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:06.536  
3 (3) 131.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 1:08.382  
4 (2) 53.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:09.957  
5 (5) 54.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 1:21.089  
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 58.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:06.550  
2 (2) 160.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 1:08.549  
3 (5) 89.  SU Daniel HUN-MTK HUN 1:29.184  
4 (4) 178.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 1:35.983  
5 (1) 55.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:40.982  
 
JUNIOR F BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 29    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 186.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 1:02.315  
2 (2) 114.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:02.583  
3 (3) 130.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1:08.916  
4 (5) 188.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 1:09.570  
5 (4) 160.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 1:16.131  
6 (6) 90.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 1:26.972  
RACE: 30    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 54.978
2 (3) 58.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:05.547  
3 (2) 88.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:05.873  
4 (4) 131.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 1:08.572  
5 (5) 187.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:10.945  
6 (6) 89.  SU Daniel HUN-MTK HUN 1:31.006  
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  500 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 55.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:10.127  
2 (2) 56.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:14.511  
3 (1) 53.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:22.577  
4 (6) 178.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 1:24.407  
5 (3) 54.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 1:24.945  
6 (5) 35.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 1:32.736  
- (4) 57.  NAGY Nimród HUN-JSE HUN PEN. no start
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 187.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:08.893  
2 (2) 188.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 1:08.997  
3 (1) 131.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 1:09.437  
4 (4) 160.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 1:11.009  
5 (6) 89.  SU Daniel HUN-MTK HUN 1:22.011  
6 (5) 90.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 1:22.038  
RACE: 52    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 56.775
2 (2) 186.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 1:02.064  
3 (3) 114.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:02.756  
4 (4) 58.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:04.005  
5 (6) 130.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1:07.837  
6 (5) 88.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:10.558  
 
2. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  222 m
RACE: 82    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 186.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 27.811
2 (1) 131.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 30.698
3 (3) 53.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 32.207
RACE: 83    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 58.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 29.451
2 (2) 187.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 30.462
3 (1) 90.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 38.865
4 (3) 35.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 39.550
RACE: 84    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 55.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 29.683
2 (2) 188.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 30.779
3 (1) 114.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 35.854
4 (4) 57.  NAGY Nimród HUN-JSE HUN 36.385
RACE: 85    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 26.567
2 (1) 89.  SU Daniel HUN-MTK HUN 35.690
3 (4) 54.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 36.273
4 (2) 160.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 36.466
RACE: 86    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 28.994
2 (3) 130.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 29.471
3 (4) 56.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 31.512
4 (2) 178.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 45.387
 
JUNIOR F BOYS  QUARTER-FINAL  222 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 28.829
2 (2) 130.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 29.749
3 (3) 55.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 29.929
4 (4) 89.  SU Daniel HUN-MTK HUN 36.195
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 186.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 27.830
2 (2) 88.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 29.352
3 (3) 131.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 31.091
4 (4) 56.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 32.879
RACE: 108    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 26.241
2 (2) 187.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 29.634
3 (3) 188.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 30.325
4 (4) 53.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 31.941
 
JUNIOR F BOYS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 125    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 186.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 27.889
2 (2) 58.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 28.591
3 (4) 188.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 30.082
4 (3) 187.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 30.799
RACE: 126    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 25.803
2 (4) 55.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 29.047
3 (2) 88.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 29.513
4 (3) 130.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 30.360
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  222 m
RACE: 137    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 160.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 31.068
2 (3) 178.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 38.167
3 (2) 35.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 40.457
RACE: 138    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 29.458
2 (4) 90.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 33.950
3 (3) 57.  NAGY Nimród HUN-JSE HUN 35.131
4 (2) 54.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 35.388
RACE: 139    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 30.230
2 (2) 53.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 31.992
3 (3) 56.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 33.014
4 (4) 89.  SU Daniel HUN-MTK HUN 36.525
RACE: 140    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 130.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 29.728
2 (4) 187.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 31.115
3 (1) 88.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 38.058
4 (2) 188.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 38.993
RACE: 141    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 25.558
2 (2) 186.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 28.222
3 (3) 58.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 28.310
4 (4) 55.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 29.672
 
3. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  333 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 186.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 41.853
2 (3) 131.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 44.142
3 (1) 53.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 47.470
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 43.416
2 (2) 160.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 43.883
3 (3) 130.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 44.539
4 (4) 57.  NAGY Nimród HUN-JSE HUN 57.065
RACE: 165    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 114.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 42.018
2 (4) 88.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 43.423
3 (1) 56.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 47.120
4 (3) 178.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 58.495
RACE: 166    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 39.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 37.812
2 (2) 188.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 45.783
3 (1) 54.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 53.054
4 (3) 89.  SU Daniel HUN-MTK HUN 54.385
RACE: 167    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 58.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 43.130
2 (2) 187.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 44.902
3 (4) 90.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 51.589
4 (1) 35.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 1:00.923  
 
JUNIOR F BOYS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 187    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 41.218
2 (2) 58.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 41.485
3 (4) 188.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 44.472
4 (3) 131.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 45.864
RACE: 188    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 186.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 41.615
2 (3) 130.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 44.023
3 (2) 160.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 44.049
4 (4) 187.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 54.936
RACE: 189    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 37.722
2 (3) 88.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 42.018
3 (2) 55.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 42.526
4 (4) 56.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 50.075
 
JUNIOR F BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 282    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 41.512
2 (2) 186.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 41.543
3 (3) 88.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 41.778
4 (4) 55.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 42.555
RACE: 283    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 37.481
2 (2) 114.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 42.401
3 (3) 130.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 43.380
4 (4) 160.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 50.309
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  333 m
RACE: 302    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  NAGY Nimród HUN-JSE HUN 52.529
2 (2) 178.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 53.884
3 (3) 35.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 1:02.991  
RACE: 303    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 48.021
2 (3) 54.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 51.239
3 (4) 89.  SU Daniel HUN-MTK HUN 54.255
4 (2) 90.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 57.064
RACE: 304    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 187.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 43.529
2 (2) 131.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 45.303
3 (3) 56.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 46.203
4 (1) 188.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 54.578
RACE: 305    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 42.127
2 (2) 55.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 42.164
3 (3) 130.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 43.722
4 (4) 160.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 43.788
RACE: 306    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 37.315
2 (2) 58.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 40.926
3 (3) 186.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 41.011
4 (4) 114.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 48.629



Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 39.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 186.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 2. 2. 3. 55 7
3. 58.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 4. 3. 2. 42 9
4. 114.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 3. 13. 4. 21 20
5. 130.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 5. 5. 7. 12 17
6. 55.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 13. 4. 6. 11 23
7. 88.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 6. 7. 5. 10 18
8. 187.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 7. 6. 9. 5 22
9. 188.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 8. 8. 12. 2 28
10. 160.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 10. 17. 8. 1 35
11. 131.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 9. 9. 10. 28
12. 56.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 14. 11. 11. 36
13. 53.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 15. 10. 13. 38
14. 89.  SU Daniel HUN-MTK HUN 11. 12. 15. 38
15. 90.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 12. 14. 16. 42
16. 54.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 17. 16. 14. 47
17. 57.  NAGY Nimród HUN-JSE HUN 19. 15. 17. 51
18. 178.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 16. 18. 18. 52
19. 35.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 18. 19. 19. 56