Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 5    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 155.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:29.763  
2 (5) 182.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:30.573  
3 (4) 124.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:35.101  
4 (3) 21.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:46.946  
- (1) 120.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN PEN. false start
RACE: 6    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 156.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:35.556  
2 (1) 119.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:36.737  
3 (2) 181.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:50.744  
4 (3) 65.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 1:50.936  
5 (4) 103.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 1:53.598  
RACE: 7    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 147.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 1:28.125  
2 (1) 197.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:30.409  
3 (5) 154.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 1:38.034  
4 (3) 121.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 1:43.654  
5 (4) 122.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:43.778  
RACE: 8    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 146.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 1:25.924  
2 (4) 66.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:35.538  
3 (6) 157.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:39.338  
4 (3) 123.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 1:44.589  
5 (5) 104.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 1:44.696  
6 (1) 175.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK NO TIME finished
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 31    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 1:27.810  
2 (2) 155.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:29.010  
3 (3) 182.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:31.626  
4 (5) 154.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 1:34.778  
5 (4) 66.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:35.475  
6 (6) 157.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:42.165  
RACE: 32    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 1:25.927  
2 (2) 197.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:30.548  
3 (4) 156.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:31.393  
4 (5) 119.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:36.368  
5 (6) 181.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:36.526  
6 (3) 124.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:36.701  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 53    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 1:56.108  
2 (2) 175.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK NO TIME finished
RACE: 54    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 104.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 1:34.142  
2 (5) 21.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:36.260  
3 (3) 123.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 1:43.961  
4 (2) 122.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:44.136  
5 (1) 121.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 1:45.081  
6 (6) 65.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 1:47.803  
RACE: 55    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 124.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:34.870  
2 (1) 154.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 1:35.476  
3 (6) 157.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:35.871  
4 (3) 119.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:35.929  
5 (4) 181.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:36.004  
- (2) 66.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN PEN. off track
RACE: 56    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 1:24.239  
2 (2) 147.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 1:24.394  
3 (3) 155.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:26.368  
4 (4) 197.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:26.435  
5 (5) 156.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:30.566  
6 (6) 182.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:30.608  
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 87    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 197.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 38.072
2 (1) 21.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 39.079
3 (3) 124.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 39.520
4 (2) 103.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 47.609
RACE: 88    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 182.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 37.919
2 (4) 156.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 38.256
3 (1) 123.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 43.140
4 (2) 65.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 43.473
RACE: 89    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 147.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 36.565
2 (2) 154.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 39.962
3 (3) 66.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 40.098
4 (1) 122.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 51.969
RACE: 90    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 146.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 35.234
2 (2) 120.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 38.545
3 (1) 181.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 39.866
4 (4) 157.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 41.590
5 (3) 121.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 42.735
RACE: 91    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 104.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 37.864
2 (2) 155.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 37.997
3 (3) 119.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 41.900
4 (1) 175.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 55.492
 
JUNIOR E GIRLS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 109    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 104.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 37.151
2 (3) 197.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 37.899
3 (2) 155.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 38.377
4 (4) 21.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 39.712
RACE: 110    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 36.458
2 (2) 156.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 38.322
3 (4) 154.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 39.376
4 (3) 181.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 48.480
RACE: 111    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 35.232
2 (2) 182.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 38.587
3 (3) 120.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 38.716
4 (4) 124.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 39.367
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 127    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 36.077
2 (2) 104.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 36.336
3 (3) 155.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 37.795
4 (4) 182.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 38.295
RACE: 128    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 35.869
2 (2) 197.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 37.426
3 (3) 156.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 38.413
4 (4) 120.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 38.560
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 142    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 42.183
2 (4) 122.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 43.207
3 (2) 65.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 43.534
4 (5) 175.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 45.313
5 (3) 103.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 47.423
RACE: 143    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 38.619
2 (3) 119.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 39.707
3 (2) 157.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 39.948
4 (4) 123.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 43.412
RACE: 144    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 21.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 39.666
2 (2) 154.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 39.764
3 (1) 124.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 39.848
4 (4) 181.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 39.981
RACE: 145    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 38.027
2 (3) 156.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 38.132
3 (2) 182.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 38.282
4 (4) 120.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 39.851
RACE: 146    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 35.057
2 (2) 147.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 35.454
3 (4) 197.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 36.730
4 (3) 104.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN NO TIME finished
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 168    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 197.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 58.028
2 (1) 124.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 59.450
3 (2) 157.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:00.216  
4 (3) 65.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 1:04.895  
RACE: 169    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 53.017
2 (2) 120.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 58.636
3 (5) 21.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 59.465
4 (3) 103.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 1:14.146  
5 (4) 175.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 1:25.802  
RACE: 170    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 155.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 57.095
2 (3) 182.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 57.295
3 (1) 119.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:01.179  
4 (2) 121.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 1:04.790  
RACE: 171    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 104.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 56.451
2 (4) 156.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 56.547
3 (2) 66.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:00.403  
4 (1) 123.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 1:04.282  
RACE: 172    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 147.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 54.892
2 (1) 181.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 59.058
3 (3) 154.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 59.221
4 (2) 122.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:06.996  
 
JUNIOR E GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 190    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 197.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 56.492
2 (1) 155.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 56.698
3 (3) 120.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 57.432
4 (4) 154.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 57.586
RACE: 191    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 55.021
2 (2) 156.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 57.750
3 (4) 124.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:00.740  
4 (3) 181.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:13.080  
RACE: 192    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 52.532
2 (2) 104.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 55.137
3 (3) 182.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 56.991
4 (4) 21.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:06.375  
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 284    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 53.493
2 (2) 104.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 56.796
3 (4) 182.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:09.452  
4 (3) 197.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK NO TIME finished
RACE: 285    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 52.392
2 (2) 155.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 55.841
3 (4) 156.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 55.897
4 (3) 120.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 55.998
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 307    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:05.216  
2 (1) 65.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 1:06.388  
3 (3) 103.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 1:11.833  
4 (4) 175.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 1:24.672  
RACE: 308    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 119.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:00.575  
2 (1) 157.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:00.632  
3 (3) 123.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 1:04.678  
4 (4) 121.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 1:04.866  
RACE: 309    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 154.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 58.777
2 (3) 21.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 58.990
3 (2) 124.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 59.547
4 (4) 181.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 59.820
RACE: 310    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 197.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 56.049
2 (1) 156.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 57.122
3 (3) 182.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 58.819
4 (2) 120.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 1:04.624  
RACE: 311    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 53.739
2 (2) 147.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 54.015
3 (4) 104.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 55.468
4 (3) 155.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 57.471



Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 146.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 1. 1. 1. 102 3
2. 147.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 2. 2. 2. 63 6
3. 155.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 3. 5. 4. 26 12
4. 197.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 4. 3. 5. 26 12
5. 104.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 13. 4. 3. 21 20
6. 156.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 5. 6. 6. 11 17
7. 182.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 6. 7. 7. 7 20
8. 124.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 7. 11. 11. 2 29
9. 120.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 21. 8. 8. 2 37
10. 154.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 8. 10. 9. 1 27
11. 21.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 14. 9. 10. 33
12. 181.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 11. 12. 12. 35
13. 119.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 10. 14. 13. 37
14. 157.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 9. 15. 14. 38
15. 66.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 12. 13. 21. 46
16. 123.  MÓROTZ Zsuzsanna HUN-TDKE HUN 15. 16. 15. 46
17. 121.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 17. 17. 16. 50
18. 122.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 16. 18. 17. 51
19. 65.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 18. 19. 18. 55
20. 103.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 19. 21. 19. 59
21. 175.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 20. 20. 20. 60