Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 137.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:49.341  
2 (5) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:49.421  
3 (3) 24.  CLAREY Arty GBR-NIRC GBR 1:52.023  
4 (6) 32.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:52.620  
5 (2) 165.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:54.523  
6 (1) 82.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:55.399  
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  POLAK  Freddie GBR-NIRC GBR 1:50.615  
2 (6) 112.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:50.940  
3 (3) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:52.120  
4 (2) 50.  KISS Kende HUN-JSE HUN 1:56.704  
5 (4) 140.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:58.933  
6 (5) 29.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 2:06.154  
RACE: 16    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  ZHANG Bohao CHN-CRAC CHN 1:48.095  
2 (5) 30.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 1:59.264  
3 (1) 111.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 2:03.659  
4 (4) 125.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 2:05.484  
5 (2) 176.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 2:06.592  
6 (6) 141.  KARDOS Kevin HUN-TKKSE HUN 2:22.873  
RACE: 17    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:54.625  
2 (5) 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:54.974  
3 (4) 109.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 2:01.190  
4 (2) 127.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 2:03.428  
5 (3) 36.  FEDOR András HUN-DVTK HUN 2:03.430  
6 (1) 138.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 2:08.399  
RACE: 18    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 31.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:52.488  
2 (1) 110.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:55.249  
3 (3) 139.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:55.309  
4 (6) 170.  JASIC Luka SRB SRB 1:56.092  
5 (4) 129.  RÁDI Ádám HUN-TDKE HUN 2:04.865  
6 (5) 83.  TÓTH János HUN-MTK HUN 2:17.437  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 37    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:52.202  
2 (1) 137.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:55.004  
3 (5) 24.  CLAREY Arty GBR-NIRC GBR 1:55.120  
4 (4) 112.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:59.423  
5 (3) 25.  POLAK  Freddie GBR-NIRC GBR 2:00.120  
6 (6) 30.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 2:00.160  
RACE: 38    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  ZHANG Bohao CHN-CRAC CHN 1:44.831  
2 (3) 31.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:47.195  
3 (4) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:48.045  
4 (2) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:50.929  
5 (6) 110.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:52.703  
6 (5) 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN NO TIME finished
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 64    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 2:48.103  
2 (3) 176.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 2:51.340  
3 (2) 29.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 2:51.558  
4 (4) 138.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 2:54.279  
5 (5) 83.  TÓTH János HUN-MTK HUN 3:02.995  
6 (6) 141.  KARDOS Kevin HUN-TKKSE HUN 3:04.754  
RACE: 65    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 2:00.549  
2 (2) 140.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 2:05.000  
3 (3) 127.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 2:05.225  
4 (4) 36.  FEDOR András HUN-DVTK HUN 2:05.431  
5 (6) 125.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 2:07.597  
6 (5) 129.  RÁDI Ádám HUN-TDKE HUN 2:07.802  
RACE: 66    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 170.  JASIC Luka SRB SRB 1:49.916  
2 (1) 32.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:50.066  
3 (5) 109.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:55.545  
4 (2) 139.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:56.826  
5 (4) 50.  KISS Kende HUN-JSE HUN 2:05.309  
6 (6) 111.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 2:08.794  
RACE: 67    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 25.  POLAK  Freddie GBR-NIRC GBR 1:52.303  
2 (3) 112.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:52.521  
3 (1) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:52.970  
4 (6) 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:53.703  
5 (2) 110.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:57.179  
6 (5) 30.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 1:59.351  
RACE: 68    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  ZHANG Bohao CHN-CRAC CHN 1:40.550  
2 (4) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:42.024  
3 (5) 137.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:42.386  
4 (2) 31.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:45.657  
5 (3) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 2:06.894  
6 (6) 24.  CLAREY Arty GBR-NIRC GBR NO TIME finished
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 99    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 170.  JASIC Luka SRB SRB 51.072
2 (2) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 51.112
3 (3) 139.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 55.056
4 (4) 29.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 59.684
RACE: 100    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 31.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 51.950
2 (3) 165.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 53.098
3 (1) 82.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 54.861
4 (4) 141.  KARDOS Kevin HUN-TKKSE HUN 1:06.130  
- (5) 110.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN PEN. impeding
RACE: 101    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  POLAK  Freddie GBR-NIRC GBR 53.102
2 (2) 112.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 53.516
3 (4) 36.  FEDOR András HUN-DVTK HUN 57.127
4 (3) 127.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 1:06.763  
RACE: 102    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 53.379
2 (1) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 54.472
3 (2) 111.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 58.117
4 (4) 129.  RÁDI Ádám HUN-TDKE HUN 1:02.741  
RACE: 103    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 51.553
2 (2) 50.  KISS Kende HUN-JSE HUN 57.002
3 (4) 176.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 58.602
4 (3) 30.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN NO TIME finished
RACE: 104    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 12.  ZHANG Bohao CHN-CRAC CHN 48.148
2 (4) 32.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 51.848
3 (5) 109.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 54.134
4 (3) 138.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:00.737  
5 (1) 83.  TÓTH János HUN-MTK HUN 1:04.713  
RACE: 105    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 24.  CLAREY Arty GBR-NIRC GBR 53.775
2 (3) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 53.955
3 (4) 140.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 54.499
4 (1) 125.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 1:00.582  
 
JUNIOR D BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 119    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 50.830
2 (2) 31.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 51.015
3 (4) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:00.355  
- (3) 165.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO PEN. impeding
RACE: 120    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 49.445
2 (3) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 53.884
3 (4) 109.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 56.626
4 (2) 24.  CLAREY Arty GBR-NIRC GBR NO TIME finished
RACE: 121    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 54.951
2 (4) 50.  KISS Kende HUN-JSE HUN 59.003
3 (2) 25.  POLAK  Freddie GBR-NIRC GBR NO TIME advanced
- (3) 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN PEN. penalty
RACE: 122    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  ZHANG Bohao CHN-CRAC CHN 49.402
2 (2) 170.  JASIC Luka SRB SRB 50.908
3 (3) 112.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 53.166
4 (4) 140.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 53.576
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 133    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 49.539
2 (4) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 50.662
3 (3) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 53.780
4 (2) 32.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN NO TIME finished
RACE: 134    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  ZHANG Bohao CHN-CRAC CHN 48.508
2 (2) 170.  JASIC Luka SRB SRB 50.228
3 (3) 31.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 50.621
4 (5) 50.  KISS Kende HUN-JSE HUN 1:00.343  
- (4) 25.  POLAK  Freddie GBR-NIRC GBR PEN. no start
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 157    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 30.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 58.206
2 (4) 127.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 58.847
3 (1) 129.  RÁDI Ádám HUN-TDKE HUN 1:02.711  
4 (2) 83.  TÓTH János HUN-MTK HUN 1:02.908  
5 (3) 141.  KARDOS Kevin HUN-TKKSE HUN 1:04.583  
RACE: 158    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 29.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 59.687
2 (3) 125.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 1:00.422  
3 (4) 138.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:01.421  
4 (1) 176.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 1:02.552  
RACE: 159    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 54.164
2 (2) 139.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 54.285
3 (4) 111.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 58.815
4 (3) 36.  FEDOR András HUN-DVTK HUN 1:01.661  
RACE: 160    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 140.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:22.834  
2 (5) 24.  CLAREY Arty GBR-NIRC GBR 1:22.877  
3 (4) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:23.202  
4 (1) 112.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:23.238  
5 (3) 109.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:23.674  
RACE: 161    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 50.775
2 (4) 32.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 50.983
3 (2) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 53.770
4 (3) 50.  KISS Kende HUN-JSE HUN 59.441
RACE: 162    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  ZHANG Bohao CHN-CRAC CHN 47.913
2 (2) 137.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 48.938
3 (4) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 49.873
4 (3) 170.  JASIC Luka SRB SRB 50.079
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 180    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  ZHANG Bohao CHN-CRAC CHN 1:23.574  
2 (5) 109.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:32.932  
3 (2) 129.  RÁDI Ádám HUN-TDKE HUN 1:38.849  
4 (3) 83.  TÓTH János HUN-MTK HUN 1:42.285  
- (4) 140.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN PEN. off track
RACE: 181    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:23.218  
2 (1) 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:25.409  
3 (3) 139.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:30.773  
4 (4) 176.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 1:39.511  
RACE: 182    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:29.190  
2 (1) 111.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 1:34.039  
3 (3) 125.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 1:34.862  
- (4) 25.  POLAK  Freddie GBR-NIRC GBR PEN. no start
RACE: 183    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:24.437  
2 (3) 112.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:26.135  
3 (2) 82.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:26.258  
4 (4) 138.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:48.392  
RACE: 184    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:24.331  
2 (4) 24.  CLAREY Arty GBR-NIRC GBR 1:24.443  
3 (2) 110.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:25.303  
4 (3) 36.  FEDOR András HUN-DVTK HUN 1:37.059  
RACE: 185    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 170.  JASIC Luka SRB SRB 1:26.307  
2 (2) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:27.580  
3 (3) 30.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 1:31.211  
4 (5) 127.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 1:37.654  
5 (4) 141.  KARDOS Kevin HUN-TKKSE HUN 1:42.379  
RACE: 186    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 137.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:31.593  
2 (3) 165.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:31.744  
3 (2) 50.  KISS Kende HUN-JSE HUN 1:36.519  
4 (1) 29.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 1:40.503  
 
JUNIOR D BOYS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 200    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:21.499  
2 (2) 170.  JASIC Luka SRB SRB 1:21.673  
3 (3) 165.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:22.052  
4 (4) 109.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:30.158  
RACE: 201    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 137.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:29.262  
2 (2) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:29.945  
3 (1) 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:30.055  
4 (4) 111.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 1:43.061  
RACE: 202    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:22.601  
2 (2) 32.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:23.720  
3 (3) 110.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:25.187  
4 (4) 112.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:26.104  
RACE: 203    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  ZHANG Bohao CHN-CRAC CHN 1:20.191  
2 (4) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:24.946  
3 (2) 24.  CLAREY Arty GBR-NIRC GBR 1:25.733  
4 (3) 82.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:26.775  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 290    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:28.643  
2 (3) 137.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:28.772  
3 (2) 32.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:29.327  
4 (4) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:29.854  
RACE: 291    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  ZHANG Bohao CHN-CRAC CHN 1:15.662  
2 (3) 170.  JASIC Luka SRB SRB 1:17.520  
3 (2) 31.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:17.562  
4 (4) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:22.686  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 322    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 1:34.360  
2 (4) 138.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:34.669  
3 (2) 83.  TÓTH János HUN-MTK HUN 1:40.220  
4 (3) 141.  KARDOS Kevin HUN-TKKSE HUN 1:43.112  
RACE: 323    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 127.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 1:36.221  
2 (1) 36.  FEDOR András HUN-DVTK HUN 1:36.939  
3 (3) 129.  RÁDI Ádám HUN-TDKE HUN 1:37.517  
4 (4) 176.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK NO TIME finished
RACE: 324    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 30.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 1:29.834  
2 (1) 139.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:29.936  
3 (4) 50.  KISS Kende HUN-JSE HUN 1:31.461  
4 (3) 125.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 1:36.208  
RACE: 325    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 109.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:27.275  
2 (1) 112.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:27.562  
3 (2) 82.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:29.475  
4 (4) 111.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 1:37.305  
RACE: 326    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:23.117  
2 (4) 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:23.900  
3 (3) 24.  CLAREY Arty GBR-NIRC GBR 1:25.487  
4 (2) 110.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:26.365  
RACE: 327    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:22.138  
2 (3) 32.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:22.445  
3 (2) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:25.584  
4 (4) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:28.163  
RACE: 328    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  ZHANG Bohao CHN-CRAC CHN 1:19.673  
2 (3) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:20.611  
3 (2) 170.  JASIC Luka SRB SRB 1:20.750  
4 (4) 137.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:20.993  



Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 12.  ZHANG Bohao CHN-CRAC CHN 1. 1. 1. 102 3
2. 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 2. 3. 2. 55 7
3. 137.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 3. 2. 4. 42 9
4. 170.  JASIC Luka SRB SRB 13. 4. 3. 21 20
5. 31.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 4. 5. 5. 18 14
6. 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 5. 12. 8. 6 25
7. 32.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 14. 6. 6. 6 26
8. 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 9. 7. 7. 4 23
9. 24.  CLAREY Arty GBR-NIRC GBR 6. 11. 11. 3 28
10. 25.  POLAK  Freddie GBR-NIRC GBR 7. 9. 30. 2 46
11. 112.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 8. 13. 14. 1 35
12. 50.  KISS Kende HUN-JSE HUN 17. 8. 19. 1 44
13. 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 10. 15. 10. 35
14. 109.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 15. 14. 13. 42
15. 165.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 19. 16. 9. 44
16. 139.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 16. 18. 18. 52
17. 110.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 11. 30. 12. 53
18. 111.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 18. 19. 16. 53
19. 30.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 12. 25. 17. 54
20. 82.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 25. 17. 15. 57
21. 140.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 20. 10. 29. 59
22. 36.  FEDOR András HUN-DVTK HUN 22. 20. 22. 64
23. 125.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 23. 22. 20. 65
24. 127.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 21. 26. 21. 68
25. 29.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 27. 21. 25. 73
26. 129.  RÁDI Ádám HUN-TDKE HUN 24. 27. 23. 74
27. 176.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 26. 24. 24. 74
28. 138.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 28. 23. 26. 77
29. 83.  TÓTH János HUN-MTK HUN 29. 28. 27. 84
30. 141.  KARDOS Kevin HUN-TKKSE HUN 30. 29. 28. 87