Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 39    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 3:02.772  
2 (5) 41.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 3:02.889  
3 (3) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 3:03.707  
4 (1) 18.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 3:06.657  
5 (2) 26.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN NO TIME finished
RACE: 40    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 3:15.661  
2 (1) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 3:16.307  
3 (5) 17.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 3:17.788  
4 (2) 174.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK NO TIME finished
5 (4) 40.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 69    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:55.949  
2 (3) 26.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 3:32.109  
3 (2) 174.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 3:36.641  
4 (4) 40.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 3:43.563  
RACE: 70    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:59.029  
2 (2) 41.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:59.229  
3 (5) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 3:05.066  
4 (6) 17.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 3:05.947  
5 (4) 62.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN NO TIME finished
- (1) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN PEN. penalty
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 219    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 49.817
2 (2) 41.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 49.937
3 (1) 26.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 59.800
RACE: 220    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 1:01.226  
2 (4) 174.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:01.815  
3 (3) 17.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:03.343   advanced
- (2) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 221    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 49.073
2 (2) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.456
3 (1) 18.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 51.763
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 229    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 49.295
2 (2) 18.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 51.389
3 (4) 17.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 55.375
4 (3) 26.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 56.853
RACE: 230    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 48.006
2 (1) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 48.446
3 (2) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 50.330
4 (5) 174.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:01.852  
5 (4) 40.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 237    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 52.337
2 (2) 17.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.498
3 (3) 26.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 58.860
4 (4) 174.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:01.609  
5 (5) 40.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 238    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 47.684
2 (1) 62.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 47.865
3 (3) 41.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 49.226
4 (4) 18.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 52.297
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 270    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:01.803  
2 (2) 18.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:02.004  
3 (1) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:04.801  
RACE: 271    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:06.725  
2 (1) 17.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 2:07.283  
3 (2) 26.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 2:21.616  
4 (4) 40.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 2:26.603  
RACE: 272    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 62.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 1:48.153  
2 (3) 41.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:48.309  
3 (1) 174.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:14.539  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 292    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:50.797  
2 (1) 41.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:50.970  
3 (2) 18.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:52.295  
4 (4) 17.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:57.341  
RACE: 293    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 2:03.279  
2 (2) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:03.876  
3 (3) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:07.243  
4 (4) 174.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:16.981  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 329    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:47.856  
2 (3) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:49.222  
3 (2) 17.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:51.292  
4 (4) 174.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:08.373  
5 (5) 26.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 2:11.150  
6 (6) 40.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 330    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 1:47.802  
2 (1) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:48.326  
3 (2) 41.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:50.010  
4 (4) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:52.499  



Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 62.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 5. 2. 1. 60 8
2. 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 6. 1. 2. 57 9
3. 41.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2. 3. 3. 47 8
4. 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1. 5. 4. 47 10
5. 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 3. 10. 6. 16 19
6. 18.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 7. 4. 5. 15 16
7. 17.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 4. 6. 7. 13 17
8. 26.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 8. 7. 9. 3 24
9. 174.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 9. 8. 8. 2 25
10. 40.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 10. 9. 10. 29