Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 41    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  DING Jiaqi CHN-CRAC CHN 2:41.460  
2 (2) 136.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 2:45.355  
3 (3) 77.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:46.560  
4 (4) 80.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 2:46.618  
5 (5) 74.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 2:50.649  
RACE: 42    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 11.  WANG Ziyang CHN-CRAC CHN 2:39.716  
2 (2) 76.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 2:42.206  
3 (4) 73.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 2:46.467  
4 (1) 48.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 2:53.708  
5 (5) 75.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 3:10.664  
RACE: 43    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  ZHENG Haoyuan CHN-CRAC CHN 2:38.011  
2 (5) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:45.950  
3 (1) 49.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 2:48.560  
4 (4) 183.  BARTKO Ptrik SVK-SKMA SVK 2:48.695  
5 (3) 72.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 3:11.165  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 71    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 72.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 2:41.013  
2 (1) 74.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 2:46.361  
3 (2) 75.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 3:07.526  
RACE: 72    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 80.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 2:47.489  
2 (4) 49.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 2:48.034  
3 (5) 183.  BARTKO Ptrik SVK-SKMA SVK 2:51.675  
4 (1) 73.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 2:54.908  
5 (2) 77.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 3:02.460  
6 (6) 48.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 3:07.205  
RACE: 73    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  WANG Ziyang CHN-CRAC CHN NO TIME
2 (5) 136.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN NO TIME
3 (6) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN NO TIME
4 (4) 76.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN NO TIME
5 (1) 9.  ZHENG Haoyuan CHN-CRAC CHN NO TIME
6 (3) 10.  DING Jiaqi CHN-CRAC CHN NO TIME
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 204    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 76.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 48.983
2 (2) 9.  ZHENG Haoyuan CHN-CRAC CHN 49.070
3 (1) 72.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 50.296
4 (4) 48.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 53.801
RACE: 205    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 10.  DING Jiaqi CHN-CRAC CHN 44.406
2 (2) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 47.913
3 (1) 77.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 48.373
RACE: 206    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 48.045
2 (2) 80.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 49.612
3 (3) 74.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 49.759
4 (4) 183.  BARTKO Ptrik SVK-SKMA SVK 50.227
RACE: 207    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 11.  WANG Ziyang CHN-CRAC CHN 45.674
2 (3) 49.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 50.758
3 (2) 75.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 58.266
4 (1) 73.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 1:06.953  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 231    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  DING Jiaqi CHN-CRAC CHN 45.311
2 (4) 80.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 49.749
3 (3) 136.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN NO TIME advanced
- (2) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 232    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  WANG Ziyang CHN-CRAC CHN 45.455
2 (3) 9.  ZHENG Haoyuan CHN-CRAC CHN 48.633
3 (2) 76.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 48.779
4 (4) 49.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 49.304
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 239    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 183.  BARTKO Ptrik SVK-SKMA SVK 50.787
2 (3) 73.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 54.329
3 (2) 48.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 1:06.288  
RACE: 240    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 72.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 48.811
2 (1) 77.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 48.862
3 (2) 74.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 49.486
4 (4) 75.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 56.830
RACE: 241    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 48.599
2 (2) 49.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 49.676
RACE: 242    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  WANG Ziyang CHN-CRAC CHN 44.658
2 (1) 10.  DING Jiaqi CHN-CRAC CHN 44.768
3 (3) 136.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 47.795
4 (4) 9.  ZHENG Haoyuan CHN-CRAC CHN 48.729
5 (5) 80.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 50.066
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 255    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  WANG Ziyang CHN-CRAC CHN 1:40.351  
2 (2) 77.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:42.007  
3 (4) 49.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:43.535  
4 (3) 75.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 2:03.228  
RACE: 256    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 9.  ZHENG Haoyuan CHN-CRAC CHN 1:39.035  
2 (4) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:39.507  
3 (2) 48.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 1:52.441  
4 (1) 73.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 257    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 10.  DING Jiaqi CHN-CRAC CHN 1:48.292  
2 (3) 76.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:49.274  
3 (4) 74.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:49.422  
4 (1) 183.  BARTKO Ptrik SVK-SKMA SVK 1:50.078  
RACE: 258    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:54.816  
2 (2) 72.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:54.928  
3 (3) 80.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:55.189  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 294    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 136.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:54.863  
2 (3) 76.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:54.929  
3 (1) 77.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:54.945  
- (2) 10.  DING Jiaqi CHN-CRAC CHN PEN. no start
RACE: 295    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 11.  WANG Ziyang CHN-CRAC CHN 1:37.168  
2 (1) 9.  ZHENG Haoyuan CHN-CRAC CHN 1:37.499  
3 (4) 72.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:37.798  
4 (2) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:37.800  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 331    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 183.  BARTKO Ptrik SVK-SKMA SVK 1:45.073  
2 (3) 73.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 1:54.973  
3 (2) 75.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 1:55.270  
RACE: 332    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:58.889  
2 (4) 80.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:58.969  
3 (2) 74.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:59.233  
4 (3) 48.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 2:02.308  
RACE: 333    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:57.479  
2 (1) 72.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:57.602  
3 (3) 77.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 334    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  WANG Ziyang CHN-CRAC CHN 1:35.001  
2 (2) 9.  ZHENG Haoyuan CHN-CRAC CHN 1:37.495  
3 (3) 136.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:37.804  
4 (4) 76.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN NO TIME finished



Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 11.  WANG Ziyang CHN-CRAC CHN 1. 1. 1. 102 3
2. 136.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 2. 3. 3. 47 8
3. 9.  ZHENG Haoyuan CHN-CRAC CHN 5. 4. 2. 34 11
4. 10.  DING Jiaqi CHN-CRAC CHN 6. 2. 8. 24 16
5. 76.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 4. 6. 4. 19 14
6. 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 3. 8. 5. 18 16
7. 80.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 7. 5. 10. 7 22
8. 49.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 8. 7. 9. 3 24
9. 72.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 13. 9. 6. 3 28
10. 77.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 11. 10. 7. 2 28
11. 183.  BARTKO Ptrik SVK-SKMA SVK 9. 13. 13. 35
12. 74.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 14. 11. 11. 36
13. 73.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 10. 14. 14. 38
14. 48.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 12. 15. 12. 39
15. 75.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 15. 12. 15. 42