ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 58.153
2 (5) 103.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 58.975
3 (4) 53.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1:01.633  
4 (6) 90.  RODIC Sofija SRB SRB 1:01.641  
5 (3) 24.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 1:06.648  
6 (2) 22.  GRALJUK Nina CRO CRO 1:13.723  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 58.175
2 (3) 23.  HORVAT Tonka CRO CRO 58.917
3 (2) 51.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:00.495  
4 (6) 99.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 1:01.174  
5 (7) 21.  BRICA Riana CRO CRO 1:05.866  
6 (5) 104.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:07.755  
7 (4) 13.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 1:14.986  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 21    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 104.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 59.692
2 (1) 99.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 1:00.277  
3 (4) 24.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 1:05.095  
4 (3) 21.  BRICA Riana CRO CRO 1:06.311  
5 (2) 90.  RODIC Sofija SRB SRB 1:10.729  
6 (6) 22.  GRALJUK Nina CRO CRO 1:13.408  
7 (7) 13.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 1:17.731  
RACE: 22    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 56.966
2 (4) 103.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 57.294
3 (2) 52.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 57.414
4 (3) 23.  HORVAT Tonka CRO CRO 58.116
5 (5) 51.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 58.845
6 (6) 53.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 59.034
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  222 m
RACE: 41    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 26.536
2 (5) 104.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 26.693
3 (4) 53.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 27.661
4 (3) 21.  BRICA Riana CRO CRO 30.521
5 (2) 13.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 35.158
RACE: 42    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 27.509
2 (4) 103.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 27.765
3 (2) 24.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 30.250
4 (3) 22.  GRALJUK Nina CRO CRO 32.842
RACE: 43    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 99.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 27.797
2 (2) 90.  RODIC Sofija SRB SRB 28.013
3 (1) 52.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 33.041
4 (3) 23.  HORVAT Tonka CRO CRO 36.891
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 65    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 52.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 26.889
2 (5) 23.  HORVAT Tonka CRO CRO 27.299
3 (1) 21.  BRICA Riana CRO CRO 31.715
4 (2) 22.  GRALJUK Nina CRO CRO 31.994
5 (4) 13.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 33.629
RACE: 66    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 27.170
2 (3) 99.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 27.369
3 (2) 53.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 27.569
4 (4) 90.  RODIC Sofija SRB SRB 27.825
RACE: 67    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 104.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 26.430
2 (1) 72.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 26.440
3 (3) 103.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 27.083
4 (4) 24.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 30.288
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  222 m
RACE: 91    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 27.337
2 (2) 23.  HORVAT Tonka CRO CRO 27.390
3 (4) 22.  GRALJUK Nina CRO CRO 32.612
4 (5) 13.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 33.462
- (3) 21.  BRICA Riana CRO CRO PEN. no finish
RACE: 92    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 27.199
2 (3) 90.  RODIC Sofija SRB SRB 27.527
3 (2) 53.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 27.633
4 (4) 24.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 30.193
RACE: 93    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 72.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 25.808
2 (1) 104.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 25.919
3 (3) 51.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 26.862
4 (4) 99.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 27.525
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 117    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 104.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 39.588
2 (4) 51.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 40.092
3 (2) 90.  RODIC Sofija SRB SRB 42.276
4 (1) 24.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 44.332
RACE: 118    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  HORVAT Tonka CRO CRO 38.609
2 (1) 52.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 38.842
3 (3) 103.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 39.172
- (4) 22.  GRALJUK Nina CRO CRO PEN. no start->to B
RACE: 119    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 72.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 38.138
2 (3) 99.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 40.076
3 (5) 53.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 40.208
4 (1) 21.  BRICA Riana CRO CRO 45.497
5 (2) 13.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 50.550
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 137    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 22.  GRALJUK Nina CRO CRO 47.530
2 (2) 13.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 47.879
3 (1) 21.  BRICA Riana CRO CRO NO TIME finished
RACE: 138    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 103.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 38.762
2 (1) 23.  HORVAT Tonka CRO CRO 38.863
3 (3) 104.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 38.919
4 (4) 51.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 39.873
5 (5) 24.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 42.952
RACE: 139    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 38.992
2 (3) 99.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 39.419
3 (2) 52.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 39.485
4 (4) 53.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 39.639
5 (5) 90.  RODIC Sofija SRB SRB 41.135
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 161    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 21.  BRICA Riana CRO CRO 47.074
2 (1) 22.  GRALJUK Nina CRO CRO 48.395
3 (2) 13.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 49.304
RACE: 162    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 39.192
2 (4) 90.  RODIC Sofija SRB SRB 40.063
3 (2) 53.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 40.226
4 (5) 24.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 43.803
5 (3) 51.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 47.894
RACE: 163    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 72.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 38.607
2 (2) 23.  HORVAT Tonka CRO CRO 39.069
3 (1) 103.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 39.439
4 (5) 99.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 39.478
5 (3) 104.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 39.673



ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 72.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 103.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 2. 5. 3. 39 10
3. 23.  HORVAT Tonka CRO CRO 4. 10. 2. 29 16
4. 104.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 7. 2. 5. 28 14
5. 51.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 5. 3. 10. 18 18
6. 99.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 8. 4. 4. 17 16
7. 52.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 3. 9. 6. 16 18
8. 53.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 6. 7. 8. 6 21
9. 90.  RODIC Sofija SRB SRB 11. 6. 7. 5 24
10. 24.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 9. 8. 9. 1 26
11. 21.  BRICA Riana CRO CRO 10. 13. 11. 34
12. 22.  GRALJUK Nina CRO CRO 12. 11. 12. 35
13. 13.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 13. 12. 13. 38