ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 8    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 46.  POPL Matěj CZE CZE 1:54.253  
2 (6) 61.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:54.978  
3 (1) 82.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:55.602  
4 (5) 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 2:10.183  
5 (4) 100.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 2:15.614  
6 (3) 8.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 2:33.586  
RACE: 9    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 60.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:48.516  
2 (2) 87.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:48.592  
3 (4) 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:50.828  
4 (1) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:51.033  
5 (3) 33.  PRANTL Martin CRO CRO 2:04.933  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 28    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:55.176  
2 (2) 33.  PRANTL Martin CRO CRO 2:01.111  
3 (3) 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 2:01.327  
4 (4) 100.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK NO TIME finished
4 (5) 8.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH NO TIME finished
RACE: 29    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:57.615  
2 (3) 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 2:00.608  
3 (5) 61.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 2:02.310  
4 (2) 87.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 2:02.429  
5 (6) 82.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 2:05.477  
6 (4) 46.  POPL Matěj CZE CZE 2:20.776  
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 48    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 61.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 52.753
2 (4) 87.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 52.949
3 (1) 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 1:00.383  
4 (2) 100.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 1:00.639  
RACE: 49    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 50.439
2 (3) 46.  POPL Matěj CZE CZE 51.285
3 (1) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 54.269
RACE: 50    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 52.762
2 (1) 82.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 53.116
3 (4) 33.  PRANTL Martin CRO CRO 59.901
4 (3) 8.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 1:07.907  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 74    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 1:00.958  
2 (1) 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 1:01.170  
3 (3) 8.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 1:07.125  
RACE: 75    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 52.804
2 (4) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 54.099
3 (3) 82.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:13.756  
4 (2) 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:22.672  
RACE: 76    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 50.039
2 (2) 46.  POPL Matěj CZE CZE 50.210
3 (3) 87.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 53.941
4 (4) 33.  PRANTL Martin CRO CRO 58.892
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 100    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 1:00.288  
2 (2) 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 1:00.393  
3 (3) 8.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 1:08.396  
RACE: 101    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 82.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 52.916
2 (1) 87.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 53.052
3 (4) 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 53.442
4 (2) 33.  PRANTL Martin CRO CRO 1:00.129  
RACE: 102    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 61.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 52.805
2 (4) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 53.419
3 (1) 60.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 59.982
- (2) 46.  POPL Matěj CZE CZE PEN. impeding
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 146    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 46.  POPL Matěj CZE CZE 1:22.094  
2 (3) 87.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:22.250  
3 (5) 82.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:23.092  
4 (1) 33.  PRANTL Martin CRO CRO 1:35.006  
5 (2) 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL NO TIME finished
5 (6) 61.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 147    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 60.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:27.030  
2 (1) 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:27.498  
3 (2) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:28.631  
4 (3) 100.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 1:42.148  
5 (5) 8.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 1:51.663  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 170    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 61.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:25.201  
2 (1) 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:25.288  
3 (2) 33.  PRANTL Martin CRO CRO 1:36.064  
4 (3) 100.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 1:49.066  
5 (4) 8.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 1:49.610  
6 (5) 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 1:49.792  
RACE: 171    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 60.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:19.951  
2 (1) 46.  POPL Matěj CZE CZE 1:20.907  
3 (5) 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:24.990  
4 (3) 82.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:47.360  
- (2) 87.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO PEN. impeding



ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 60.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1. 3. 1. 81 5
2. 61.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 3. 1. 6. 50 10
3. 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 2. 7. 3. 36 12
4. 46.  POPL Matěj CZE CZE 6. 4. 2. 29 12
5. 81.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 7. 2. 7. 25 16
6. 82.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 5. 5. 4. 18 14
7. 87.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 4. 6. 5. 14 15
8. 33.  PRANTL Martin CRO CRO 8. 8. 8. 3 24
9. 100.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 10. 9. 9. 28
10. 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 9. 10. 11. 30
11. 8.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 11. 11. 10. 32