ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 15    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 26.  BURIĆ Katarina CRO CRO 3:19.825  
2 (1) 27.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 3:19.979  
3 (2) 14.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 3:24.925  
4 (3) 91.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 3:25.060  
5 (4) 74.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:29.782  
RACE: 16    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:43.505  
2 (4) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:43.623  
3 (2) 86.  LES Ina SLO SLO 2:51.974  
4 (3) 6.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 2:52.976  
5 (5) 29.  PRANTL Emma CRO CRO 3:28.486  
RACE: 17    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:02.942  
2 (2) 92.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 3:04.739  
3 (1) 30.  PRANTL Gabriella CRO CRO 3:18.467  
4 (3) 85.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:31.203  
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 35    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
- (1) 29.  PRANTL Emma CRO CRO PEN. no start
- (2) 74.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN PEN. no start
RACE: 36    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  LES Ina SLO SLO 3:04.026  
2 (2) 6.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 3:05.186  
3 (4) 14.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 3:08.031  
4 (5) 91.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 3:13.441  
5 (3) 30.  PRANTL Gabriella CRO CRO 3:18.964  
6 (6) 85.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:29.533  
RACE: 37    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:52.940  
2 (5) 26.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2:52.964  
3 (2) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:53.654  
4 (3) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:55.859  
5 (6) 27.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 2:58.413  
6 (4) 92.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 3:00.881  
 
2. Distance 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 58    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 26.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.074
2 (3) 27.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 49.370
3 (1) 6.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 49.536
4 (4) 85.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:00.241  
RACE: 59    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.600
2 (4) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 49.394
3 (5) 91.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 52.189
4 (2) 14.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 54.528
- (3) 29.  PRANTL Emma CRO CRO PEN. no start
RACE: 60    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 48.096
2 (5) 92.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 51.116
3 (1) 86.  LES Ina SLO SLO 51.171
4 (3) 30.  PRANTL Gabriella CRO CRO 57.951
5 (4) 74.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 59.164
 
LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 84    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 52.332
2 (2) 14.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 54.644
3 (5) 85.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 59.989
4 (3) 30.  PRANTL Gabriella CRO CRO 1:09.223  
5 (4) 74.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:09.442  
RACE: 85    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 47.781
2 (2) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 47.916
3 (4) 92.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 59.930
4 (3) 6.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 1:01.186  
RACE: 86    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.638
2 (2) 27.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 49.206
3 (3) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 50.867
4 (4) 86.  LES Ina SLO SLO 51.142
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 110    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 52.633
2 (2) 14.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 55.201
3 (4) 30.  PRANTL Gabriella CRO CRO 57.896
4 (3) 85.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 59.996
5 (5) 74.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:15.340  
RACE: 111    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 49.600
2 (3) 92.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 50.266
3 (2) 86.  LES Ina SLO SLO 50.361
4 (4) 6.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 50.610
RACE: 112    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 26.  BURIĆ Katarina CRO CRO 47.985
2 (1) 25.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 48.157
3 (2) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.282
4 (4) 27.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 48.490
 
3. Distance 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 130    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:50.818  
2 (1) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:51.008  
3 (3) 91.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:57.272  
4 (4) 14.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 1:57.541  
- (5) 29.  PRANTL Emma CRO CRO PEN. no start
RACE: 131    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 25.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:45.708  
2 (1) 92.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:47.818  
3 (2) 86.  LES Ina SLO SLO 1:48.650  
4 (4) 30.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:10.546  
5 (3) 74.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 132    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 27.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:50.574  
2 (1) 26.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:50.598  
3 (2) 6.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 1:52.550  
4 (3) 85.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:10.644  
 
LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 154    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:00.558  
2 (1) 30.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:01.865  
3 (2) 85.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:01.906  
RACE: 155    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:40.473  
2 (4) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:41.929  
3 (2) 27.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:44.160  
4 (1) 86.  LES Ina SLO SLO 1:49.382  
5 (5) 14.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 1:56.295  
RACE: 156    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 26.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:39.484  
2 (1) 25.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:39.558  
3 (4) 6.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 1:45.058  
4 (2) 92.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:47.833  
5 (5) 91.  JANKOVIC Katarina SRB SRB NO TIME finished
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 178    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:00.933  
2 (2) 30.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:02.187  
3 (3) 85.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:02.200  
RACE: 179    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 1:48.474  
2 (2) 92.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:50.350  
3 (3) 86.  LES Ina SLO SLO 1:50.970  
4 (5) 91.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:52.883  
5 (4) 14.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 1:53.553  
RACE: 180    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:48.876  
2 (1) 26.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:49.033  
3 (3) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:49.125  
4 (4) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:49.403  
5 (5) 27.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:49.620  



ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 25.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1. 2. 1. 89 4
2. 26.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2. 1. 2. 76 5
3. 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3. 3. 3. 39 9
4. 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 4. 5. 4. 21 13
5. 27.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 5. 4. 5. 18 14
6. 92.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 6. 6. 7. 8 19
7. 6.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 8. 8. 6. 5 22
8. 86.  LES Ina SLO SLO 7. 7. 8. 5 22
9. 91.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 10. 9. 9. 28
10. 14.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 9. 10. 10. 29
11. 30.  PRANTL Gabriella CRO CRO 11. 11. 12. 34
12. 85.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 12. 12. 13. 37
13. 74.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 14. 13. 11. 38
14. 29.  PRANTL Emma CRO CRO 13. 14. 14. 41

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3. 3. 3. 39 9
2. (4.) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 4. 5. 4. 21 13
3. (8.) 86.  LES Ina SLO SLO 7. 7. 8. 5 22
4. (11.) 30.  PRANTL Gabriella CRO CRO 11. 11. 12. 34
5. (12.) 85.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 12. 12. 13. 37
6. (13.) 74.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 14. 13. 11. 38

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (6.) 92.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 6. 6. 7. 8 19
2. (10.) 14.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 9. 10. 10. 29
3. (14.) 29.  PRANTL Emma CRO CRO 13. 14. 14. 41

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 25.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1. 2. 1. 89 4
2. (2.) 26.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2. 1. 2. 76 5
3. (5.) 27.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 5. 4. 5. 18 14
4. (7.) 6.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 8. 8. 6. 5 22
5. (9.) 91.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 10. 9. 9. 28