ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 10    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 69.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 2:48.830  
2 (4) 56.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:48.889  
3 (3) 48.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:51.183  
4 (1) 41.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 2:56.614  
5 (5) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 3:15.439  
RACE: 11    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:52.952  
2 (3) 89.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 2:54.816  
3 (2) 43.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 2:57.194  
4 (1) 47.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 2:58.182  
5 (5) 67.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 3:10.833  
RACE: 12    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 106.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 3:10.267  
2 (1) 42.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 3:10.806  
3 (3) 68.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 3:12.791  
4 (2) 18.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 3:14.300  
5 (5) 98.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 3:28.893  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 30    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 3:19.836  
2 (2) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 3:26.412  
3 (3) 98.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 3:27.108  
RACE: 31    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:44.773  
2 (3) 43.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 2:45.799  
4 (5) 68.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:52.281  
5 (6) 18.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 3:09.738  
6 (4) 47.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 3:11.027  
- (2) 41.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE PEN. impeding
RACE: 32    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN NO TIME
2 (5) 106.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK NO TIME
3 (3) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE NO TIME
4 (2) 56.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN NO TIME
5 (6) 42.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE NO TIME
6 (4) 89.  DOSKOVIC Mia SRB SRB NO TIME
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 49.232
2 (2) 89.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 51.604
3 (3) 68.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 54.213
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 58.573
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 69.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 52.646
2 (3) 43.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 53.243
3 (1) 18.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 57.254
RACE: 53    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 106.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 50.694
2 (4) 48.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 52.275
3 (1) 41.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 54.264
4 (3) 98.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:00.338  
RACE: 54    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 50.780
2 (4) 42.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 52.946
3 (2) 67.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 55.696
4 (1) 47.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 77    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 47.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.737
2 (1) 41.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 54.869
3 (2) 67.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 55.216
4 (3) 98.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:00.259  
RACE: 78    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 54.871
2 (2) 18.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 55.596
3 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 58.258
RACE: 79    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 106.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.854
2 (2) 56.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 49.953
3 (3) 48.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 50.854
4 (4) 42.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 51.049
RACE: 80    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 48.858
2 (1) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.884
3 (2) 89.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 50.199
4 (4) 43.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 54.732
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 103    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 54.849
2 (3) 98.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:00.396  
3 (2) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:14.785  
RACE: 104    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 53.764
2 (2) 41.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 53.864
3 (4) 18.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 56.837
4 (3) 68.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:01.759  
RACE: 105    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 48.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 50.962
2 (3) 42.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 51.267
3 (1) 89.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 51.381
4 (4) 43.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 52.325
RACE: 106    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.839
2 (1) 69.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 48.881
3 (4) 56.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 49.038
4 (3) 106.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.079
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 124    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 106.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:57.188  
2 (4) 56.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:57.471  
3 (3) 43.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 2:01.215  
4 (1) 68.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:03.327  
5 (2) 98.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:14.925  
RACE: 125    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 69.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 1:49.900  
2 (2) 42.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 1:50.520  
3 (5) 47.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:51.599  
4 (3) 41.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 1:55.443  
- (1) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT PEN. no finish->to B
RACE: 126    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:47.697  
2 (2) 48.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:50.056  
3 (5) 89.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:50.895  
4 (4) 67.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 1:58.126  
5 (1) 18.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 2:04.869  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 148    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:01.011  
2 (1) 67.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 2:02.185  
3 (3) 18.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 2:05.209  
4 (5) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:08.951  
5 (4) 98.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:09.315  
RACE: 149    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 56.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:51.619  
2 (1) 69.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 1:51.976  
3 (4) 106.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:52.710  
4 (2) 89.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:56.415  
5 (3) 41.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 1:56.995  
RACE: 150    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:44.080  
2 (2) 48.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:45.992  
3 (3) 42.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 1:46.100  
4 (5) 43.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:49.317  
5 (4) 47.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:52.798  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 172    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:00.066  
2 (2) 67.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 2:00.399  
3 (3) 18.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 2:01.006  
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:08.146  
5 (5) 98.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:12.132  
RACE: 173    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 106.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:48.720  
2 (4) 89.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:50.582  
3 (3) 47.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:51.507  
4 (1) 43.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:51.740  
5 (5) 41.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 1:52.350  
RACE: 174    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 69.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 1:46.318  
2 (4) 56.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:46.593  
3 (1) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:46.749  
4 (2) 48.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:49.245  
5 (3) 42.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 1:49.422  



ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 69.  TÓTH Eszter HUN-MTK HUN 1. 2. 1. 89 4
2. 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 3. 1. 3. 60 7
3. 56.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 4. 3. 2. 42 9
4. 106.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2. 4. 6. 32 12
5. 48.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 7. 5. 4. 15 16
6. 42.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 5. 6. 5. 13 16
7. 89.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 6. 7. 7. 7 20
8. 43.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 8. 8. 9. 2 25
9. 47.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 11. 9. 8. 1 28
10. 68.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 9. 12. 11. 32
11. 41.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 12. 10. 10. 32
12. 18.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 10. 11. 13. 34
13. 67.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 13. 13. 12. 38
14. 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 14. 15. 14. 43
15. 98.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 15. 14. 15. 44