ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 5    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 111.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:53.244  
2 (5) 45.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:53.295  
3 (4) 49.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:54.600  
4 (2) 108.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:55.094  
5 (6) 57.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:59.064  
6 (1) 11.  APOSTOLOVA Lora BUL-SCIS BUL 2:28.831  
RACE: 6    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:54.723  
2 (6) 109.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:55.304  
3 (3) 12.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:55.958  
4 (5) 71.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:56.016  
5 (4) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:57.617  
6 (2) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:59.319  
RACE: 7    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 50.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:53.770  
2 (4) 107.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:54.001  
3 (6) 84.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:54.121  
4 (7) 58.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:55.411  
5 (2) 44.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:55.521  
- (1) 70.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN PEN. off track->to C
- (3) 19.  AŠČIĆ Petra CRO CRO PEN. no start
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 25    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:53.189  
2 (4) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:54.949  
3 (1) 44.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 2:10.775  
4 (3) 57.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 2:16.933  
5 (6) 70.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 2:17.514  
6 (5) 11.  APOSTOLOVA Lora BUL-SCIS BUL 2:24.257  
RACE: 26    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 71.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:56.877  
2 (1) 84.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:57.016  
3 (2) 49.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:57.231  
4 (5) 12.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:58.276  
5 (4) 58.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:00.457  
6 (3) 108.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 2:00.972  
RACE: 27    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:43.863  
2 (4) 107.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:43.936  
3 (2) 45.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:43.976  
4 (3) 50.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:44.043  
5 (5) 59.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:44.921  
6 (6) 109.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:46.520  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 44    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.489
2 (4) 50.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 52.213
3 (2) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 52.713
4 (3) 108.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 53.188
RACE: 45    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 107.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 51.041
2 (1) 71.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.325
3 (4) 44.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 54.529
4 (2) 12.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 54.586
RACE: 46    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  POPLOVA Michaela CZE CZE 51.684
2 (5) 109.  LESKOVA Radovona SVK SVK 52.017
3 (2) 58.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 54.690
4 (4) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 54.997
5 (3) 11.  APOSTOLOVA Lora BUL-SCIS BUL 1:09.926  
RACE: 47    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 111.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 51.638
2 (2) 84.  ŠPAN Dina SLO SLO 52.725
3 (3) 57.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 56.176
4 (1) 70.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 58.477
5 (5) 49.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 58.574
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 70    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 54.714
2 (1) 44.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 54.799
3 (3) 58.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 54.885
4 (2) 12.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 55.004
5 (5) 11.  APOSTOLOVA Lora BUL-SCIS BUL 1:11.277  
RACE: 71    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 52.862
2 (5) 49.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 53.633
3 (2) 108.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 53.702
4 (3) 57.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 55.338
5 (4) 70.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 57.147
RACE: 72    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.658
2 (2) 111.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 51.729
3 (4) 50.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.860
4 (3) 109.  LESKOVA Radovona SVK SVK 52.271
RACE: 73    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.784
2 (3) 45.  POPLOVA Michaela CZE CZE 50.830
3 (2) 71.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.628
4 (4) 84.  ŠPAN Dina SLO SLO 51.899
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 96    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 57.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 55.469
2 (1) 58.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 55.631
3 (2) 12.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 55.700
4 (4) 70.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 58.351
5 (5) 11.  APOSTOLOVA Lora BUL-SCIS BUL 1:12.193  
RACE: 97    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 52.604
2 (2) 49.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 53.369
3 (3) 108.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 53.872
4 (5) 44.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 54.268
5 (4) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:04.355  
RACE: 98    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.381
2 (4) 109.  LESKOVA Radovona SVK SVK 51.791
3 (3) 84.  ŠPAN Dina SLO SLO 53.032
4 (2) 50.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:08.422  
RACE: 99    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.687
2 (2) 45.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:00.225  
3 (3) 59.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:09.588  
- (4) 111.  TOKAROVA Tamara SVK SVK PEN. yellow card
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 120    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 59.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:23.870  
2 (1) 50.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:23.945  
3 (3) 44.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:24.538  
4 (4) 108.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:36.140  
RACE: 121    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 111.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:24.528  
2 (4) 71.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:25.904  
3 (3) 12.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:26.861  
4 (1) 58.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:29.128  
RACE: 122    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 107.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:28.357  
2 (1) 49.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:29.168  
3 (5) 84.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:29.856  
4 (2) 57.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:33.596  
5 (3) 70.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:36.206  
RACE: 123    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:22.748  
2 (2) 109.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:22.892  
3 (4) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:26.787  
4 (3) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:34.977  
5 (5) 11.  APOSTOLOVA Lora BUL-SCIS BUL 1:52.451  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 142    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 84.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:24.655  
2 (3) 108.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:24.700  
3 (1) 58.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:26.513  
4 (4) 70.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:34.784  
RACE: 143    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:27.189  
2 (3) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:30.434  
3 (2) 57.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:31.991  
4 (4) 11.  APOSTOLOVA Lora BUL-SCIS BUL NO TIME finished
RACE: 144    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 111.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:21.967  
2 (1) 59.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:22.140  
3 (2) 50.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:22.393  
4 (5) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:23.485  
5 (4) 71.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:24.405  
RACE: 145    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:22.050  
2 (4) 107.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:22.161  
3 (2) 109.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:22.272  
4 (5) 49.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:24.555  
5 (3) 44.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:26.032  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 166    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:29.594  
2 (2) 70.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:34.023  
3 (3) 11.  APOSTOLOVA Lora BUL-SCIS BUL 1:52.279  
RACE: 167    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 108.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:24.245  
2 (3) 58.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:27.128  
3 (4) 12.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:33.378  
4 (5) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:37.595  
5 (1) 84.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:43.988  
RACE: 168    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:23.817  
2 (4) 49.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:25.019  
3 (5) 44.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:25.116  
4 (2) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO NO TIME finished
- (3) 71.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 169    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:19.448  
2 (2) 45.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:19.577  
3 (3) 59.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:19.718  
4 (4) 107.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:19.942  
5 (5) 109.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:20.241  



ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 111.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1. 18. 1. 68 20
2. 107.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 2. 1. 4. 63 7
3. 45.  POPLOVA Michaela CZE CZE 3. 2. 2. 55 7
4. 59.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 5. 3. 3. 31 11
5. 50.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 4. 7. 6. 12 17
6. 109.  LESKOVA Radovona SVK SVK 6. 5. 5. 11 16
7. 71.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 7. 4. 10. 7 21
8. 84.  ŠPAN Dina SLO SLO 8. 6. 15. 3 29
9. 49.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 9. 9. 7. 2 25
10. 44.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 15. 11. 8. 1 34
11. 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 13. 8. 9. 30
12. 108.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 12. 10. 11. 33
13. 58.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 11. 14. 12. 37
14. 12.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 10. 15. 13. 38
15. 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 14. 12. 14. 40
16. 57.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 16. 13. 16. 45
17. 70.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 17. 16. 17. 50
18. 11.  APOSTOLOVA Lora BUL-SCIS BUL 18. 17. 18. 53