ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
MEN  HEATS  1500 m
RACE: 18    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 95.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:52.059  
2 (5) 66.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:52.172  
3 (6) 97.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2:56.248  
4 (4) 102.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 3:09.005  
5 (1) 5.  LIU Heinrich AUT AUT 3:18.915   advanced->to A
- (3) 39.  SUMAN Stribor CRO CRO PEN. impeding->to C
RACE: 19    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 9.  BRANKOVIC Edin BIH BIH 2:50.958  
2 (2) 38.  MARTINIC Ivan CRO CRO 2:51.121  
3 (6) 65.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:53.512  
4 (3) 17.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 2:57.242  
5 (1) 83.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 2:57.620  
6 (5) 94.  BAKA Bora SRB SRB 3:04.963  
RACE: 20    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 37.  KOLENC Martin CRO CRO 2:42.916  
2 (2) 96.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 2:44.223  
3 (6) 93.  BAKA Bojan SRB SRB 2:46.702  
4 (3) 10.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 2:48.196  
5 (1) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:53.084  
6 (4) 88.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 2:53.548  
 
MEN  FINAL  1500 m
RACE: 38    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 39.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:40.081  
2 (1) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:45.104  
3 (3) 83.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 2:46.071  
4 (2) 88.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 2:46.143  
- (4) 94.  BAKA Bora SRB SRB PEN. no finish
RACE: 39    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 65.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:48.844  
2 (4) 97.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2:49.844  
3 (2) 10.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 2:56.727  
4 (1) 93.  BAKA Bojan SRB SRB 2:58.877  
5 (6) 102.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 3:02.805  
6 (5) 17.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 3:21.985  
RACE: 40    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 38.  MARTINIC Ivan CRO CRO 2:37.703  
2 (1) 37.  KOLENC Martin CRO CRO 2:38.007  
3 (5) 95.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:40.100  
4 (6) 66.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:50.670  
5 (2) 96.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 3:07.076  
- (3) 9.  BRANKOVIC Edin BIH BIH PEN. impeding
- (7) 5.  LIU Heinrich AUT AUT PEN. impeding
 
2. Distance 
MEN  HEATS  500 m
RACE: 61    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 46.276
2 (4) 96.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 46.412
3 (3) 10.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 49.826
4 (1) 17.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 51.488
RACE: 62    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 46.381
2 (5) 65.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 47.129
3 (2) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 50.049
4 (3) 88.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 51.658
5 (4) 38.  MARTINIC Ivan CRO CRO NO TIME finished
RACE: 63    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  KOLENC Martin CRO CRO 43.264
2 (5) 5.  LIU Heinrich AUT AUT 45.976
3 (3) 94.  BAKA Bora SRB SRB 50.965
4 (1) 93.  BAKA Bojan SRB SRB 1:19.242  
5 (4) 83.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 1:21.926  
RACE: 64    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  BRANKOVIC Edin BIH BIH 44.940
2 (3) 95.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 45.061
3 (4) 39.  SUMAN Stribor CRO CRO 46.565
4 (2) 102.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 53.239
 
MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 87    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 38.  MARTINIC Ivan CRO CRO 49.784
2 (1) 10.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 50.467
3 (2) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 50.575
4 (4) 102.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 52.029
5 (3) 88.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 52.646
RACE: 88    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SUMAN Stribor CRO CRO 48.393
2 (4) 93.  BAKA Bojan SRB SRB 48.722
3 (2) 94.  BAKA Bora SRB SRB 50.576
4 (3) 17.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 50.795
5 (5) 83.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 58.382
RACE: 89    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 5.  LIU Heinrich AUT AUT 46.743
2 (3) 66.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 46.886
3 (4) 96.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 46.928
- (1) 9.  BRANKOVIC Edin BIH BIH PEN. no start
RACE: 90    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  KOLENC Martin CRO CRO 43.026
2 (2) 95.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 45.098
3 (3) 97.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 46.893
4 (4) 65.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 46.917
 
MEN  FINAL  500 m
RACE: 113    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 88.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 51.171
2 (3) 102.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 52.614
3 (1) 94.  BAKA Bora SRB SRB 53.062
4 (5) 83.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 53.983
5 (2) 17.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL NO TIME finished
RACE: 114    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 38.  MARTINIC Ivan CRO CRO 46.879
2 (1) 39.  SUMAN Stribor CRO CRO 46.985
3 (2) 93.  BAKA Bojan SRB SRB 47.843
4 (4) 10.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 50.768
5 (5) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 51.020
RACE: 115    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 46.817
2 (2) 65.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 47.037
3 (3) 96.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 47.118
RACE: 116    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  KOLENC Martin CRO CRO 43.166
2 (2) 95.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 44.450
3 (4) 66.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 46.777
4 (3) 5.  LIU Heinrich AUT AUT 1:09.740  
 
3. Distance 
MEN  HEATS  1000 m
RACE: 133    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:58.732  
2 (4) 5.  LIU Heinrich AUT AUT 2:00.069  
3 (2) 102.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 2:03.124  
4 (3) 93.  BAKA Bojan SRB SRB 2:15.951  
RACE: 134    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 97.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:43.230  
2 (1) 37.  KOLENC Martin CRO CRO 1:43.413  
3 (5) 88.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 1:47.966  
4 (3) 83.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 1:52.906  
- (4) 9.  BRANKOVIC Edin BIH BIH PEN. no start
RACE: 135    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 95.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:40.421  
2 (2) 39.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:41.098  
3 (4) 65.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:41.280  
4 (5) 17.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 1:47.966  
5 (1) 94.  BAKA Bora SRB SRB 1:50.622  
RACE: 136    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 38.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:48.740  
2 (3) 96.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 1:48.752  
3 (2) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:02.737  
- (1) 10.  KRSTIĆ Mak BIH BIH PEN. impeding->to B
 
MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 157    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 10.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 1:49.440  
2 (3) 102.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 1:50.118  
3 (2) 94.  BAKA Bora SRB SRB 1:50.503  
4 (1) 17.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 2:11.376  
RACE: 158    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:52.715  
2 (3) 93.  BAKA Bojan SRB SRB 1:52.771  
3 (1) 83.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 1:52.980  
RACE: 159    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  KOLENC Martin CRO CRO 1:30.231  
2 (4) 38.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:32.411  
3 (1) 97.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:38.177  
4 (5) 96.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 1:40.636  
5 (3) 88.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 1:47.568  
RACE: 160    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:35.477  
2 (4) 66.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:36.440  
3 (2) 39.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:36.564  
4 (3) 65.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:39.976  
- (5) 5.  LIU Heinrich AUT AUT PEN. impeding->to B
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 181    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 17.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 1:51.511  
2 (1) 83.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 1:52.259  
RACE: 182    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 93.  BAKA Bojan SRB SRB 1:46.142  
2 (4) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:46.381  
3 (1) 10.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 1:46.771  
4 (3) 94.  BAKA Bora SRB SRB 1:48.862  
5 (2) 102.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 1:52.134  
RACE: 183    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 5.  LIU Heinrich AUT AUT 1:40.384  
2 (1) 97.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:40.529  
3 (3) 96.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 1:40.562  
4 (2) 65.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:40.886  
5 (4) 88.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 1:47.593  
RACE: 184    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  KOLENC Martin CRO CRO 1:38.645  
2 (3) 95.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:39.410  
3 (2) 38.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:39.763  
4 (5) 39.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:39.953  
5 (4) 66.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:39.960  



ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 37.  KOLENC Martin CRO CRO 2. 1. 1. 89 4
2. 95.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 3. 2. 2. 55 7
3. 38.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1. 9. 3. 47 13
4. 66.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 4. 3. 5. 26 12
5. 5.  LIU Heinrich AUT AUT 7. 4. 6. 12 17
6. 96.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 5. 7. 8. 8 20
7. 39.  SUMAN Stribor CRO CRO 14. 10. 4. 8 28
8. 97.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 9. 5. 7. 7 21
9. 65.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 8. 6. 9. 4 23
10. 9.  BRANKOVIC Edin BIH BIH 6. 8. 18. 1 32
11. 93.  BAKA Bojan SRB SRB 11. 11. 11. 33
12. 10.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 10. 12. 13. 35
13. 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 15. 13. 12. 40
14. 88.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 17. 14. 10. 41
15. 102.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 12. 15. 15. 42
16. 17.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 13. 18. 16. 47
17. 94.  BAKA Bora SRB SRB 18. 16. 14. 48
18. 83.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 16. 17. 17. 50

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 95.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 3. 2. 2. 55 7
2. (7.) 39.  SUMAN Stribor CRO CRO 14. 10. 4. 8 28
3. (9.) 65.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 8. 6. 9. 4 23
4. (11.) 93.  BAKA Bojan SRB SRB 11. 11. 11. 33
5. (13.) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 15. 13. 12. 40
6. (15.) 102.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 12. 15. 15. 42
7. (16.) 17.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 13. 18. 16. 47
8. (18.) 83.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 16. 17. 17. 50

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (4.) 66.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 4. 3. 5. 26 12
2. (5.) 5.  LIU Heinrich AUT AUT 7. 4. 6. 12 17
3. (17.) 94.  BAKA Bora SRB SRB 18. 16. 14. 48

 


Splitted Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 37.  KOLENC Martin CRO CRO 2. 1. 1. 89 4
2. (3.) 38.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1. 9. 3. 47 13
3. (6.) 96.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 5. 7. 8. 8 20
4. (8.) 97.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 9. 5. 7. 7 21
5. (10.) 9.  BRANKOVIC Edin BIH BIH 6. 8. 18. 1 32
6. (12.) 10.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 10. 12. 13. 35
7. (14.) 88.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 17. 14. 10. 41