Lithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 26    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 139.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:49.273  
2 (6) 12.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 1:53.858  
3 (4) 91.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 1:55.617  
4 (5) 75.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:56.904  
5 (1) 112.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 2:00.758  
6 (3) 90.  KALINOWSKI Aleksander POL-UKSJB POL 2:01.154  
7 (7) 53.  JUSTAS Mantas LTU-LTU-EL LTU 2:25.626  
RACE: 27    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 140.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 1:50.724  
2 (4) 34.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 1:50.871  
3 (7) 89.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 1:57.754  
4 (3) 65.  MISKINIS Justas LTU-VMSC LTU 2:01.052  
5 (5) 11.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 2:01.304  
6 (1) 111.  KONIECKI Hubert POL-UKSSB POL 2:01.436  
7 (2) 110.  DAWIDOWSKI Kamil POL-UKSSB POL NO TIME finished
 
JUNIOR D BOYS  B-FINAL  1000 m
RACE: 42    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 112.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 1:56.985  
2 (1) 75.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:57.304  
3 (3) 65.  MISKINIS Justas LTU-VMSC LTU 1:59.617  
4 (6) 111.  KONIECKI Hubert POL-UKSSB POL 1:59.799  
5 (5) 11.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 2:01.749  
6 (4) 90.  KALINOWSKI Aleksander POL-UKSJB POL 2:15.059  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 43    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 139.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:44.537  
2 (2) 140.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 1:47.584  
3 (4) 12.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 1:47.692  
4 (3) 34.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 1:49.421  
5 (5) 91.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 1:51.353  
6 (6) 89.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 2:08.718  
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 59    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 52.195
2 (2) 12.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 52.240
3 (5) 65.  MISKINIS Justas LTU-VMSC LTU 55.553
4 (3) 90.  KALINOWSKI Aleksander POL-UKSJB POL 1:00.835  
5 (4) 110.  DAWIDOWSKI Kamil POL-UKSSB POL 1:01.780  
RACE: 60    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 139.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 52.508
2 (4) 112.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 56.059
3 (3) 89.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 56.270
4 (1) 11.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 57.742
5 (2) 53.  JUSTAS Mantas LTU-LTU-EL LTU 1:17.716  
RACE: 61    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 140.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 52.501
2 (2) 91.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 52.664
3 (4) 75.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 56.694
4 (1) 111.  KONIECKI Hubert POL-UKSSB POL 58.275
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 74    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 139.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 49.396
2 (3) 91.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 51.127
3 (1) 34.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 51.770
4 (4) 65.  MISKINIS Justas LTU-VMSC LTU 55.805
RACE: 75    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 140.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 52.024
2 (1) 12.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 52.243
3 (3) 112.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 57.055
4 (4) 89.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 1:01.290  
 
JUNIOR D BOYS  B-FINAL  500 m
RACE: 90    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 53.230
2 (3) 112.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 55.665
3 (4) 89.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 57.749
4 (2) 65.  MISKINIS Justas LTU-VMSC LTU NO TIME finished
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 91    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 139.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 49.927
2 (2) 91.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 50.205
3 (3) 140.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 50.813
4 (4) 12.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 52.239
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 119    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 1:21.227  
2 (4) 91.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 1:22.359  
3 (7) 34.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 1:24.094  
4 (5) 112.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 1:29.949  
5 (6) 65.  MISKINIS Justas LTU-VMSC LTU 1:37.363  
6 (2) 11.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 1:39.398  
7 (3) 110.  DAWIDOWSKI Kamil POL-UKSSB POL 1:58.301  
RACE: 120    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 139.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:22.987  
2 (4) 12.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 1:25.910  
3 (6) 75.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:28.284  
4 (2) 89.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 1:28.579  
5 (7) 111.  KONIECKI Hubert POL-UKSSB POL 1:31.892  
6 (1) 90.  KALINOWSKI Aleksander POL-UKSJB POL 1:41.523  
7 (3) 53.  JUSTAS Mantas LTU-LTU-EL LTU 1:48.586  
 
JUNIOR D BOYS  B-FINAL  777 m
RACE: 135    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 112.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 1:25.824  
2 (1) 89.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 1:27.973  
3 (3) 111.  KONIECKI Hubert POL-UKSSB POL 1:28.166  
4 (4) 65.  MISKINIS Justas LTU-VMSC LTU 1:31.091  
5 (5) 11.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 1:32.003  
6 (6) 90.  KALINOWSKI Aleksander POL-UKSJB POL 1:42.950  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 136    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 139.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:17.838  
2 (2) 91.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 1:18.801  
3 (1) 140.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 1:19.342  
4 (4) 34.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 1:19.930  
5 (5) 12.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 1:23.822  
6 (6) 75.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:26.119  



Lithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 139.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1. 1. 1. 102 3
2. 140.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 2. 3. 3. 47 8
3. 91.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-UKSJB POL 5. 2. 2. 47 9
4. 12.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 3. 4. 5. 26 12
5. 34.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 4. 5. 4. 16 13
6. 89.  BIELAWIEC Bartosz POL-UKSJB POL 6. 7. 8. 3 21
7. 75.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 8. 9. 6. 3 23
8. 112.  KUROWSKI Oskar POL-UKSSB POL 7. 6. 7. 20
9. 65.  MISKINIS Justas LTU-VMSC LTU 9. 8. 10. 27
10. 111.  KONIECKI Hubert POL-UKSSB POL 10. 11. 9. 30
11. 11.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 11. 10. 11. 32
12. 90.  KALINOWSKI Aleksander POL-UKSJB POL 12. 12. 12. 36
13. 53.  JUSTAS Mantas LTU-LTU-EL LTU 13. 14. 13. 40
14. 110.  DAWIDOWSKI Kamil POL-UKSSB POL 14. 13. 14. 41