Lithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 10    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 21.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT NO TIME finished
2 (5) 60.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU NO TIME finished
3 (2) 4.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT NO TIME finished
4 (6) 2.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT NO TIME finished
5 (1) 102.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL NO TIME advanced
6 (3) 78.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL NO TIME finished
RACE: 11    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 23.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:48.393  
2 (5) 100.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 1:54.967  
3 (7) 77.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 1:55.014  
4 (2) 103.  ZACHOWICZ Aleksandra POL-UKSSB POL 2:07.203  
5 (4) 3.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 2:08.273  
6 (6) 6.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 2:08.400  
- (1) 122.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL PEN. off track
RACE: 12    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:56.141  
2 (5) 61.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 2:00.194  
3 (3) 5.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 2:03.188  
4 (2) 101.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 2:09.242  
5 (4) 39.  VALKAUSKAITE Kamile LTU-LTU-EL LTU 2:12.398  
6 (1) 123.  PASZKOWSKA Magdalena POL-WMKS POL 2:28.150  
RACE: 13    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 20.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:52.561  
2 (2) 133.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:54.874  
3 (3) 59.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 2:05.288  
4 (1) 99.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 2:09.332  
5 (5) 7.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 2:11.413  
6 (7) 79.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 2:15.302  
7 (4) 121.  BANACH Urszula POL-WMKS POL 2:33.048  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 24    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:44.150  
2 (5) 21.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:45.111  
3 (4) 77.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 1:53.785  
4 (3) 133.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:55.933  
5 (6) 60.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:58.308  
6 (1) 102.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 1:59.348  
7 (7) 4.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 2:08.120  
RACE: 25    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:53.987  
2 (1) 20.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:54.076  
3 (2) 100.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 1:54.271  
4 (4) 61.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 1:58.811  
5 (6) 59.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 1:59.882  
6 (5) 5.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 2:00.067  
 
JUNIOR D GIRLS  B-FINAL  1000 m
RACE: 40    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 102.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 1:57.703  
2 (2) 60.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:57.862  
3 (6) 5.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 2:00.915  
4 (1) 133.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 2:10.953  
5 (5) 59.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 2:15.111  
- (3) 61.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU PEN. impeding
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 41    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:42.667  
2 (2) 21.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:45.568  
3 (5) 20.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:50.029  
4 (6) 100.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 1:53.496  
5 (3) 77.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 1:57.264  
6 (4) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 2:06.474  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 55    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 23.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 51.847
2 (2) 60.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 57.419
3 (1) 5.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 58.570
4 (4) 78.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 59.307
5 (6) 7.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:01.290  
6 (5) 101.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 1:09.066  
7 (7) 121.  BANACH Urszula POL-WMKS POL 1:11.254  
RACE: 56    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 77.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 54.083
2 (5) 20.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 54.223
3 (4) 59.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 59.348
4 (2) 103.  ZACHOWICZ Aleksandra POL-UKSSB POL 59.598
5 (6) 123.  PASZKOWSKA Magdalena POL-WMKS POL 1:04.398  
6 (1) 3.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:08.792  
RACE: 57    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 21.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.670
2 (5) 133.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 53.657
3 (6) 102.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 56.610
4 (2) 2.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT 59.059
5 (3) 99.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 1:00.041  
6 (4) 79.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:01.070  
7 (1) 122.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 1:30.473  
RACE: 58    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 53.937
2 (6) 100.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 54.104
3 (4) 61.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 57.189
4 (1) 6.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 59.609
5 (5) 4.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:00.710  
6 (2) 39.  VALKAUSKAITE Kamile LTU-LTU-EL LTU 1:02.452  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 72    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 51.358
2 (2) 133.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 51.884
3 (4) 20.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 52.793
4 (3) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 52.972
RACE: 73    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 51.076
2 (3) 100.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 52.848
3 (2) 77.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 52.958
4 (4) 60.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 57.193
 
JUNIOR D GIRLS  B-FINAL  500 m
RACE: 88    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 53.087
2 (2) 77.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 53.295
3 (1) 20.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 53.550
4 (4) 60.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 58.646
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 89    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 51.130
2 (4) 100.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 52.020
3 (3) 133.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 52.169
4 (2) 21.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.261
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 103    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 20.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:24.992  
2 (5) 133.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:25.527  
3 (3) 3.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:28.928  
4 (4) 103.  ZACHOWICZ Aleksandra POL-UKSSB POL 1:32.954  
5 (1) 6.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 1:33.513  
6 (2) 59.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 1:50.010  
RACE: 104    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 21.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:20.943  
2 (5) 77.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 1:24.876  
3 (7) 5.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:30.877  
4 (1) 99.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 1:33.865  
5 (2) 39.  VALKAUSKAITE Kamile LTU-LTU-EL LTU 1:38.012  
6 (6) 7.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:38.900  
7 (4) 121.  BANACH Urszula POL-WMKS POL 1:50.185  
RACE: 105    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:25.922  
2 (6) 102.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 1:29.030  
3 (3) 60.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:30.181  
4 (5) 4.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:31.886  
5 (1) 78.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 1:37.311  
- (4) 123.  PASZKOWSKA Magdalena POL-WMKS POL PEN. no finish
RACE: 106    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:26.316  
2 (1) 100.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 1:28.090  
3 (3) 61.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 1:30.025  
4 (5) 2.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT 1:32.516  
5 (2) 101.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 1:33.339  
6 (4) 79.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:33.476  
7 (6) 122.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 2:01.744  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 117    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:21.009  
2 (2) 77.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 1:22.936  
3 (4) 100.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 1:26.426  
4 (5) 61.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 1:28.537  
5 (6) 5.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:29.324  
6 (3) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:30.295  
RACE: 118    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 23.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:20.448  
2 (1) 20.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:23.026  
3 (5) 102.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 1:29.605  
4 (6) 60.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:31.045  
5 (4) 3.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:39.965  
6 (2) 133.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:49.208   advanced
 
JUNIOR D GIRLS  B-FINAL  777 m
RACE: 133    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:26.513  
2 (1) 61.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 1:27.913  
3 (5) 3.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:28.500  
4 (2) 5.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:29.987  
5 (4) 60.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:31.728  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 134    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:18.667  
2 (2) 21.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:20.391  
3 (3) 77.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 1:22.463  
4 (7) 133.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:25.678  
5 (6) 102.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 1:26.961  
6 (4) 20.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:30.038  
7 (5) 100.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 1:43.137  



Lithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 23.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 21.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2. 4. 2. 50 8
3. 100.  ORZEPOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 4. 2. 7. 31 13
4. 133.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 10. 3. 4. 21 17
5. 77.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-UKSJB POL 5. 6. 3. 18 14
6. 20.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 3. 7. 6. 16 16
7. 102.  SUHAK Karolina POL-UKSSB POL 7. 9. 5. 5 21
8. 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 6. 5. 8. 3 19
9. 60.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 8. 8. 12. 28
10. 61.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 12. 10. 9. 31
11. 5.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 9. 11. 11. 31
12. 4.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 13. 18. 13. 44
13. 2.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT 17. 13. 14. 44
14. 103.  ZACHOWICZ Aleksandra POL-UKSSB POL 14. 15. 15. 44
15. 59.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 11. 12. 23. 46
16. 99.  GOSK Olga POL-UKSSB POL 16. 17. 16. 49
17. 3.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 18. 23. 10. 51
18. 6.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 21. 16. 18. 55
19. 101.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 15. 24. 17. 56
20. 78.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 24. 14. 19. 57
21. 7.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 19. 19. 22. 60
22. 39.  VALKAUSKAITE Kamile LTU-LTU-EL LTU 20. 22. 20. 62
23. 79.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 22. 21. 21. 64
24. 123.  PASZKOWSKA Magdalena POL-WMKS POL 23. 20. 27. 70
25. 121.  BANACH Urszula POL-WMKS POL 25. 25. 24. 74
26. 122.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 27. 26. 25. 78