Lithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 1    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 24.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT NO TIME finished
2 (6) 109.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL NO TIME finished
3 (2) 10.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT NO TIME finished
4 (4) 85.  SKARŻYŃSKA Julia POL-UKSJB POL NO TIME finished
5 (1) 127.  TYBORSKA Amelia POL-WMKS POL NO TIME finished
6 (3) 83.  GRABOWICZ (2) Emilia POL-UKSJB POL NO TIME finished
- (7) 43.  LOIBAITE Agne LTU-LTU-EL LTU PEN. no start
RACE: 2    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 26.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:27.693  
2 (4) 86.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 1:44.731  
3 (5) 105.  KALINOWSKA Paulina POL-UKSSB POL 1:51.971  
4 (7) 80.  BUZUN  Anna POL-UKSJB POL 2:05.081  
5 (6) 108.  ŚWIDERSKA Gabriela POL-UKSSB POL 2:09.121  
6 (3) 124.  ANTONOWICZ Patrycja POL-WMKS POL 2:11.902  
- (1) 40.  ABUCEVIC Augusta LTU-LTU-EL LTU PEN. no start
RACE: 3    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:44.336  
2 (5) 134.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 1:45.395  
3 (7) 28.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:49.586  
4 (3) 8.  AUZINA Karolina LAT-JLSS LAT 1:49.836  
5 (6) 104.  GIWER Maja POL-UKSSB POL 1:54.519  
6 (2) 126.  MIERZEJEWSKA Julia POL-WMKS POL NO TIME finished
- (4) 44.  RAKAUSKAITE Ausrine LTU-LTU-EL LTU PEN. no start
RACE: 4    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU 1:37.250  
2 (7) 25.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:37.797  
3 (4) 87.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 2:04.097  
4 (6) 125.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 2:04.576  
5 (2) 106.  PERKOWSKA Dominika POL-UKSSB POL 2:07.843  
- (1) 45.  RASTENYTE Vaiva LTU-LTU-EL LTU PEN. no start
- (5) 82.  GIERSBERG Oliwia POL-UKSJB POL PEN. off track
RACE: 5    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 1:30.218  
2 (3) 9.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:32.783  
3 (2) 27.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 1:33.172  
4 (4) 84.  JARMOC Gabriela POL-UKSJB POL 1:47.125  
5 (7) 42.  KOVRIZKINA Viktorija LTU-LTU-EL LTU 1:51.360  
6 (5) 107.  SKRZYPKOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 1:58.033  
- (6) 41.  DAMBRAUSKAITE Daniele LTU-LTU-EL LTU PEN. no start
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 20    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 1:30.594  
2 (2) 9.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:32.119  
3 (3) 27.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 1:34.982  
4 (4) 62.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU 1:36.165  
5 (5) 25.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:37.183  
6 (6) 109.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 1:39.988  
RACE: 21    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:27.240  
2 (6) 24.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:37.426  
3 (3) 86.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 1:39.780  
4 (2) 81.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:43.808  
5 (4) 134.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 1:48.378  
6 (5) 28.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:54.910  
 
JUNIOR E GIRLS  B-FINAL  777 m
RACE: 36    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:39.190  
2 (3) 109.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 1:41.338  
3 (4) 81.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:43.581  
4 (6) 28.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:43.975  
5 (5) 134.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 1:49.400  
6 (1) 62.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU 1:51.078  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 37    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:26.068  
2 (2) 74.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 1:29.372  
3 (3) 9.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:32.139  
4 (4) 27.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 1:32.333  
5 (5) 24.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:36.800  
6 (6) 86.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 1:40.688  
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 46    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 41.470
2 (5) 109.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 42.558
3 (4) 8.  AUZINA Karolina LAT-JLSS LAT 46.531
4 (6) 82.  GIERSBERG Oliwia POL-UKSJB POL 47.541
5 (1) 127.  TYBORSKA Amelia POL-WMKS POL 49.017
6 (2) 27.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 56.296
RACE: 47    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 24.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 39.163
2 (6) 10.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 40.441
3 (3) 86.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 42.539
4 (4) 107.  SKRZYPKOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 48.619
5 (5) 106.  PERKOWSKA Dominika POL-UKSSB POL 50.991
6 (1) 125.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 52.361
RACE: 48    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 74.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 38.904
2 (4) 28.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 42.257
3 (5) 83.  GRABOWICZ (2) Emilia POL-UKSJB POL 46.180
4 (1) 80.  BUZUN  Anna POL-UKSJB POL 47.426
5 (6) 104.  GIWER Maja POL-UKSSB POL 47.484
- (3) 62.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU PEN. kicking out
RACE: 49    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 26.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 36.386
2 (2) 81.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 43.555
3 (1) 134.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 43.695
4 (5) 108.  ŚWIDERSKA Gabriela POL-UKSSB POL 46.405
5 (4) 126.  MIERZEJEWSKA Julia POL-WMKS POL 46.652
6 (6) 85.  SKARŻYŃSKA Julia POL-UKSJB POL 50.388
RACE: 50    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 38.458
2 (3) 25.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 41.544
3 (4) 84.  JARMOC Gabriela POL-UKSJB POL 44.433
4 (1) 42.  KOVRIZKINA Viktorija LTU-LTU-EL LTU 45.990
5 (6) 105.  KALINOWSKA Paulina POL-UKSSB POL 46.760
6 (5) 124.  ANTONOWICZ Patrycja POL-WMKS POL 54.960
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 68    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 36.118
2 (3) 87.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 39.859
3 (2) 24.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 39.992
4 (4) 28.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 40.199
5 (5) 86.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 42.089
6 (6) 134.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 45.284
RACE: 69    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 74.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 38.173
2 (1) 9.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 38.661
3 (3) 10.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 40.124
4 (4) 25.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 41.026
5 (5) 109.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 42.777
6 (6) 81.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 42.779
 
JUNIOR E GIRLS  B-FINAL  333 m
RACE: 84    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 40.517
2 (2) 25.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 42.426
3 (3) 86.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 42.621
4 (5) 81.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 42.898
5 (6) 134.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 44.162
- (4) 109.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL PEN. no start
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 85    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 35.634
2 (2) 74.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 38.012
3 (3) 9.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 39.186
4 (6) 10.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 40.090
5 (4) 87.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 40.274
6 (5) 24.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 46.327
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 94    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 59.877
2 (4) 24.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:00.072  
3 (2) 8.  AUZINA Karolina LAT-JLSS LAT 1:06.885  
4 (5) 42.  KOVRIZKINA Viktorija LTU-LTU-EL LTU 1:07.483  
5 (1) 126.  MIERZEJEWSKA Julia POL-WMKS POL 1:07.685  
6 (6) 107.  SKRZYPKOWSKA Hanna POL-UKSSB POL NO TIME finished
RACE: 95    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 74.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 57.986
2 (1) 25.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:01.763  
3 (2) 81.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:03.260  
4 (3) 82.  GIERSBERG Oliwia POL-UKSJB POL 1:09.992  
5 (6) 125.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:10.402  
6 (5) 108.  ŚWIDERSKA Gabriela POL-UKSSB POL NO TIME finished
RACE: 96    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 1:00.139  
2 (3) 10.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 1:02.203  
3 (2) 84.  JARMOC Gabriela POL-UKSJB POL 1:04.078  
4 (6) 105.  KALINOWSKA Paulina POL-UKSSB POL 1:09.326  
5 (5) 85.  SKARŻYŃSKA Julia POL-UKSJB POL 1:15.645  
6 (4) 106.  PERKOWSKA Dominika POL-UKSSB POL 1:18.447  
RACE: 97    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 9.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 59.304
2 (3) 28.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 59.477
3 (4) 134.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 1:04.897  
4 (2) 104.  GIWER Maja POL-UKSSB POL 1:07.035  
5 (5) 80.  BUZUN  Anna POL-UKSJB POL 1:10.580  
6 (1) 127.  TYBORSKA Amelia POL-WMKS POL 1:11.012  
RACE: 98    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 26.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 54.757
2 (1) 86.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 1:03.056  
3 (6) 109.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 1:03.213  
4 (4) 83.  GRABOWICZ (2) Emilia POL-UKSJB POL 1:06.536  
5 (2) 124.  ANTONOWICZ Patrycja POL-WMKS POL 1:34.670  
- (3) 62.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU PEN. impeding
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 113    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 53.134
2 (3) 24.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 57.932
3 (2) 28.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 59.204
4 (4) 10.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 1:00.112  
5 (6) 81.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:01.670  
6 (5) 86.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 1:01.791  
RACE: 114    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 56.742
2 (2) 9.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 58.145
3 (4) 27.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 59.127
4 (5) 25.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:01.066  
5 (6) 109.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 1:01.720  
- (3) 87.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL PEN. 2 false starts
 
JUNIOR E GIRLS  B-FINAL  500 m
RACE: 129    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 1:00.943  
2 (2) 25.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:01.846  
3 (3) 81.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:02.937  
4 (5) 86.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 1:03.072  
5 (4) 109.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 1:03.288  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 130    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 52.737
2 (3) 24.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 56.735
3 (4) 9.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 57.300
4 (5) 27.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 58.853
5 (6) 28.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 59.606
6 (2) 74.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 1:03.393  



Lithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 26.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 74.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 2. 2. 6. 45 10
3. 9.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 3. 3. 3. 39 9
4. 24.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 5. 6. 2. 29 13
5. 27.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 4. 29. 4. 16 37
6. 10.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 15. 4. 7. 8 26
7. 28.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 10. 7. 5. 5 22
8. 87.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 14. 5. 12. 5 31
9. 86.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 6. 9. 10. 3 25
10. 25.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 7. 8. 8. 23
11. 81.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 9. 10. 9. 28
12. 109.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 8. 12. 11. 31
13. 134.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 11. 11. 14. 36
14. 84.  JARMOC Gabriela POL-UKSJB POL 16. 13. 13. 42
15. 8.  AUZINA Karolina LAT-JLSS LAT 17. 15. 15. 47
16. 105.  KALINOWSKA Paulina POL-UKSSB POL 13. 22. 19. 54
17. 42.  KOVRIZKINA Viktorija LTU-LTU-EL LTU 21. 16. 18. 55
18. 83.  GRABOWICZ (2) Emilia POL-UKSJB POL 28. 14. 16. 58
19. 80.  BUZUN  Anna POL-UKSJB POL 19. 18. 23. 60
20. 104.  GIWER Maja POL-UKSSB POL 22. 23. 17. 62
21. 125.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 18. 27. 22. 67
22. 108.  ŚWIDERSKA Gabriela POL-UKSSB POL 24. 17. 28. 69
23. 82.  GIERSBERG Oliwia POL-UKSJB POL 31. 19. 20. 70
24. 85.  SKARŻYŃSKA Julia POL-UKSJB POL 20. 26. 24. 70
25. 126.  MIERZEJEWSKA Julia POL-WMKS POL 28. 21. 21. 70
26. 62.  LEVICKYTE Valentina LTU-VMSC LTU 12. 31. 31. 74
27. 107.  SKRZYPKOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 26. 20. 28. 74
28. 106.  PERKOWSKA Dominika POL-UKSSB POL 23. 25. 27. 75
29. 127.  TYBORSKA Amelia POL-WMKS POL 25. 24. 26. 75
30. 124.  ANTONOWICZ Patrycja POL-WMKS POL 27. 28. 25. 80