Danubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 190    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:41.049  
2 (4) 117.  KHAN Yana KAZ KAZ 1:41.212  
3 (2) 175.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:41.971  
4 (3) 159.  LES Ina SLO SLO 1:50.323  
RACE: 191    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 141.  BIGGS Mikayla NZL NZL 1:42.334  
2 (3) 11.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:43.274  
3 (1) 167.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 1:45.649  
4 (2) 62.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:45.764  
RACE: 192    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 147.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:44.749  
2 (4) 50.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:44.847  
3 (1) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:45.813  
4 (3) 168.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:47.433  
RACE: 193    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 35.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:43.490  
2 (1) 13.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 1:43.522  
3 (2) 174.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:45.326  
4 (4) 191.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:47.092  
RACE: 194    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 178.  CIRTI Sema TUR TUR 1:45.916  
2 (3) 49.  TÚRI Anna HUN HUN 1:46.080  
3 (2) 162.  JASIC Petra SRB SRB 1:47.501  
4 (1) 146.  ŁAZAR Nina POL POL 1:59.808  
5 (4) 71.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:03.449  
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 210    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  KHAN Yana KAZ KAZ 1:41.871  
2 (1) 12.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:41.943  
3 (4) 147.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:42.026  
4 (3) 11.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:44.192  
RACE: 211    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 141.  BIGGS Mikayla NZL NZL 1:48.668  
2 (3) 35.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:49.105  
3 (1) 175.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:49.423  
4 (4) 178.  CIRTI Sema TUR TUR NO TIME finished
RACE: 212    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 49.  TÚRI Anna HUN HUN 1:47.653  
2 (2) 50.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:47.912  
3 (1) 13.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 1:48.069  
4 (3) 174.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:52.338  
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 231    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 141.  BIGGS Mikayla NZL NZL 1:43.013  
2 (2) 50.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:44.168  
3 (1) 117.  KHAN Yana KAZ KAZ 1:44.248  
4 (3) 13.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 1:45.086  
RACE: 232    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 49.  TÚRI Anna HUN HUN 1:57.675  
2 (4) 35.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:57.768  
3 (2) 147.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:57.818   advanced
4 (1) 12.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:58.465  
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 246    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 191.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:56.486  
2 (2) 168.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:56.864  
3 (4) 146.  ŁAZAR Nina POL POL 2:04.095  
4 (5) 71.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:10.552  
5 (3) 159.  LES Ina SLO SLO 2:16.646  
RACE: 247    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 162.  JASIC Petra SRB SRB 1:44.402  
2 (3) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:45.267  
3 (1) 167.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 1:45.331  
4 (2) 62.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:47.481  
RACE: 248    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 175.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:44.241  
2 (4) 178.  CIRTI Sema TUR TUR 1:44.442  
3 (1) 11.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:44.454  
4 (3) 174.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:48.330  
RACE: 249    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  KHAN Yana KAZ KAZ 1:56.029  
2 (3) 12.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:56.263  
3 (2) 13.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR NO TIME finished
RACE: 250    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 141.  BIGGS Mikayla NZL NZL 1:38.761  
2 (3) 49.  TÚRI Anna HUN HUN 1:39.120  
3 (5) 147.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:40.606  
4 (2) 50.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:40.622  
5 (4) 35.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:41.441  



Danubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018


Distance Classification


JUNIOR B LADIES 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 141.  BIGGS Mikayla NZL NZL 34 1 1:38.761
  2. A 2. 49.  TÚRI Anna HUN HUN 21 2 1:39.120
  3. A 3. 147.  TKACZUK Wiktoria POL POL 13 3 1:40.606
  4. A 4. 50.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 8 4 1:40.622
  5. A 5. 35.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 5 5 1:41.441
  6. B 1. 117.  KHAN Yana KAZ KAZ 3 6 1:41.212
  7. B 2. 12.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 2 7 1:41.049
  8. B 3. 13.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 1 8 1:43.522
  9. C 1. 175.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 9 1:41.971
  10. C 2. 178.  CIRTI Sema TUR TUR 10 1:44.442
  11. C 3. 11.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 11 1:43.274
  12. C 4. 174.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 12 1:45.326
  13. D 1. 162.  JASIC Petra SRB SRB 13 1:44.402
  14. D 2. 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 14 1:45.267
  15. D 3. 167.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 15 1:45.331
  16. D 4. 62.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 16 1:45.764
  17. E 1. 191.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 17 1:47.092
  18. E 2. 168.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 18 1:47.433
  19. E 3. 146.  ŁAZAR Nina POL POL 19 1:59.808
  20. E 4. 71.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 20 2:03.449
  21. E 5. 159.  LES Ina SLO SLO 21 1:50.323