Danubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1500 m
RACE: 39    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 128.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 2:44.318  
2 (5) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 2:44.861  
3 (4) 18.  HAPON Vladislav BLR BLR 2:45.872  
4 (1) 56.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2:47.091  
5 (2) 79.  BAGYINSZKI Ábel HUN-MTK HUN 2:52.110  
6 (6) 23.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 2:57.139  
RACE: 40    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 54.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:36.209  
2 (5) 140.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 2:36.311  
3 (6) 142.  DE ROSE Ethan NZL NZL 2:36.458  
4 (3) 121.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 2:37.112  
5 (1) 135.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:41.611  
6 (2) 194.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 2:42.412  
RACE: 41    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  TALABOS Attila HUN HUN 2:40.503  
2 (2) 39.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 2:40.677  
3 (5) 134.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 2:41.587  
4 (4) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:43.083  
5 (3) 30.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:45.878  
RACE: 42    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 127.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:27.509  
2 (1) 120.  YURCHUK Daniel KAZ KAZ 2:28.405  
3 (2) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 2:29.271  
4 (3) 151.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 2:31.201  
5 (4) 29.  POSAVEC Jan CRO CRO 2:43.426  
RACE: 43    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 55.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:25.159  
2 (1) 187.  DENIZ Bariscan TUR TUR 2:25.165  
3 (2) 19.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:27.432  
4 (4) 38.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:29.677   advanced
5 (5) 165.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:32.355  
- (3) 119.  IVCHENKO Gleb KAZ KAZ PEN. impeding
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 127.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:34.773  
2 (6) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 2:34.864  
3 (5) 54.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:35.407  
4 (4) 120.  YURCHUK Daniel KAZ KAZ 2:35.691  
5 (2) 19.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:37.869  
6 (1) 187.  DENIZ Bariscan TUR TUR 2:42.610  
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 128.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 2:36.607  
2 (2) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 2:38.075  
3 (5) 57.  TALABOS Attila HUN HUN 2:38.279  
4 (4) 140.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 2:38.811  
5 (1) 55.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:39.323  
6 (6) 39.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 2:41.744  
7 (3) 38.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:43.925  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1500 m
RACE: 64    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 135.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:44.090  
2 (3) 194.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 2:45.052  
3 (1) 165.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:47.269  
4 (4) 29.  POSAVEC Jan CRO CRO 2:49.632  
5 (5) 30.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:52.068  
6 (6) 79.  BAGYINSZKI Ábel HUN-MTK HUN 2:53.004  
7 (7) 23.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 2:59.883  
RACE: 65    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 142.  DE ROSE Ethan NZL NZL 2:35.004  
2 (1) 151.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 2:38.838  
3 (6) 18.  HAPON Vladislav BLR BLR 2:40.452  
4 (4) 134.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 2:42.663  
5 (5) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:46.509  
6 (3) 121.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 2:57.635  
7 (7) 56.  SZIGETI Ádám HUN HUN NO TIME finished
RACE: 66    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 187.  DENIZ Bariscan TUR TUR 2:23.293  
2 (3) 140.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 2:23.660  
3 (5) 39.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 2:23.820  
4 (1) 120.  YURCHUK Daniel KAZ KAZ 2:24.453  
5 (4) 55.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:26.637  
6 (2) 19.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:26.902  
7 (7) 38.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:35.519  
RACE: 67    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 128.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 2:40.300  
2 (3) 54.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:40.990  
3 (5) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 2:41.096  
4 (6) 57.  TALABOS Attila HUN HUN 2:45.964  
- (1) 127.  BERZINS Reinis LAT LAT PEN. impeding
- (2) 185.  AKAR Furkan TUR TUR PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  500 m
RACE: 82    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 127.  BERZINS Reinis LAT LAT 45.853
2 (4) 120.  YURCHUK Daniel KAZ KAZ 46.700
3 (2) 29.  POSAVEC Jan CRO CRO 48.129
4 (1) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR NO TIME finished
RACE: 83    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 45.587
2 (4) 56.  SZIGETI Ádám HUN HUN 46.919
3 (1) 39.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 46.935
4 (2) 165.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB NO TIME finished
RACE: 84    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 128.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 44.345
2 (3) 142.  DE ROSE Ethan NZL NZL 45.389
3 (1) 119.  IVCHENKO Gleb KAZ KAZ 45.611
4 (4) 151.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 45.913
RACE: 85    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 19.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 46.296
2 (2) 57.  TALABOS Attila HUN HUN 46.407
3 (1) 121.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 47.027
4 (4) 30.  SUMAN Stribor CRO CRO NO TIME finished
RACE: 86    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 46.514
2 (3) 55.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 46.659
3 (2) 134.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 47.545
4 (4) 79.  BAGYINSZKI Ábel HUN-MTK HUN 48.365
RACE: 87    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 140.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 45.164
2 (1) 187.  DENIZ Bariscan TUR TUR 46.728
3 (4) 194.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 46.819
4 (2) 135.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 46.932
RACE: 88    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 54.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 45.363
2 (1) 38.  FAJKUS Radek CZE CZE 45.576
3 (3) 18.  HAPON Vladislav BLR BLR 45.662
4 (4) 23.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 52.171
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 100    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 44.865
2 (2) 57.  TALABOS Attila HUN HUN 45.183
3 (3) 55.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 45.410
4 (4) 120.  YURCHUK Daniel KAZ KAZ NO TIME finished
RACE: 101    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 127.  BERZINS Reinis LAT LAT 43.861
2 (1) 38.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.232
3 (2) 18.  HAPON Vladislav BLR BLR 44.350
4 (4) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 47.369
RACE: 102    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 142.  DE ROSE Ethan NZL NZL 45.611
2 (1) 54.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 45.764
3 (4) 56.  SZIGETI Ádám HUN HUN 46.447
4 (3) 187.  DENIZ Bariscan TUR TUR 47.361
RACE: 103    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 43.546
2 (2) 140.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 43.625
3 (3) 119.  IVCHENKO Gleb KAZ KAZ 44.752
4 (4) 19.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 45.574
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 157    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 43.740
2 (2) 57.  TALABOS Attila HUN HUN 44.461
3 (3) 142.  DE ROSE Ethan NZL NZL 44.851
4 (4) 54.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 45.628
RACE: 158    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 43.175
2 (2) 127.  BERZINS Reinis LAT LAT 43.223
3 (4) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 43.724
4 (3) 38.  FAJKUS Radek CZE CZE NO TIME finished
 
JUNIOR B MEN  FINAL  500 m
RACE: 171    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 165.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 46.607
2 (4) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 46.936
3 (2) 30.  SUMAN Stribor CRO CRO 49.424
4 (1) 23.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 50.590
RACE: 172    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 151.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 45.746
2 (2) 135.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 47.738
3 (4) 79.  BAGYINSZKI Ábel HUN-MTK HUN 48.717
4 (3) 29.  POSAVEC Jan CRO CRO 48.734
RACE: 173    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 194.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 46.450
2 (4) 134.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 46.580
3 (2) 39.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 46.688
- (3) 121.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ PEN. no finish
RACE: 174    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 120.  YURCHUK Daniel KAZ KAZ 45.493
2 (3) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 45.709
3 (2) 187.  DENIZ Bariscan TUR TUR 46.910
4 (1) 19.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR NO TIME finished
RACE: 175    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 55.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 45.189
2 (1) 18.  HAPON Vladislav BLR BLR 45.433
3 (4) 56.  SZIGETI Ádám HUN HUN 45.520
4 (2) 119.  IVCHENKO Gleb KAZ KAZ 45.735
RACE: 176    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 38.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.740
2 (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 44.888
3 (2) 142.  DE ROSE Ethan NZL NZL 44.936
4 (3) 54.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 45.331
RACE: 177    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 43.308
2 (3) 140.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 43.729
3 (2) 127.  BERZINS Reinis LAT LAT 43.781
4 (4) 57.  TALABOS Attila HUN HUN 44.827
 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1000 m
RACE: 195    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 1:47.660  
2 (3) 38.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:48.275  
3 (4) 135.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:59.134  
- (1) 119.  IVCHENKO Gleb KAZ KAZ PEN. impeding
RACE: 196    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:51.286  
2 (4) 55.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:51.429  
3 (2) 134.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 1:51.612  
4 (3) 30.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:53.502  
RACE: 197    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 1:44.858  
2 (4) 142.  DE ROSE Ethan NZL NZL 1:45.199  
3 (1) 121.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 1:45.677  
4 (2) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:46.188  
RACE: 198    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 120.  YURCHUK Daniel KAZ KAZ 1:36.881  
2 (3) 57.  TALABOS Attila HUN HUN 1:37.156  
3 (4) 194.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:39.629  
4 (1) 29.  POSAVEC Jan CRO CRO 1:40.917  
RACE: 199    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 18.  HAPON Vladislav BLR BLR 1:40.032  
2 (1) 79.  BAGYINSZKI Ábel HUN-MTK HUN 1:42.773  
3 (3) 54.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:51.572   advanced
- (4) 151.  KŁUJSZO Ignacy POL POL PEN. impeding
RACE: 200    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 127.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:41.528  
2 (3) 56.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:41.878  
3 (1) 187.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:42.373  
4 (2) 165.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:42.730  
RACE: 201    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 1:35.415  
2 (3) 39.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:35.677  
3 (2) 19.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:35.700  
4 (4) 23.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 1:48.171  
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 213    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 127.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:37.058  
2 (4) 55.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:37.444  
3 (2) 57.  TALABOS Attila HUN HUN 1:37.465  
4 (1) 39.  SEJPAL Zdenek CZE CZE NO TIME finished
RACE: 214    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 54.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:40.621  
2 (2) 56.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:40.764  
3 (1) 18.  HAPON Vladislav BLR BLR 1:40.871  
4 (3) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 1:40.937  
RACE: 215    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 140.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:38.022  
2 (3) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 1:38.462  
3 (1) 19.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:41.823  
4 (2) 120.  YURCHUK Daniel KAZ KAZ NO TIME finished
RACE: 216    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 1:46.058  
2 (4) 142.  DE ROSE Ethan NZL NZL 1:46.187  
3 (5) 38.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:47.602  
4 (2) 194.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:50.190  
5 (3) 79.  BAGYINSZKI Ábel HUN-MTK HUN 1:53.827  
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 233    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:37.055  
2 (1) 55.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:37.157  
3 (4) 142.  DE ROSE Ethan NZL NZL 1:37.232  
4 (2) 140.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:38.251  
RACE: 234    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 127.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:36.277  
2 (4) 128.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 1:36.330  
3 (2) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 1:36.449  
4 (3) 56.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:37.492  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 251    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  POSAVEC Jan CRO CRO 1:38.817  
2 (5) 30.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:40.784  
3 (4) 23.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 1:46.377  
4 (3) 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:57.440  
- (2) 165.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB PEN. impeding
RACE: 252    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 134.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 1:38.761  
2 (2) 121.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 1:38.876  
3 (4) 135.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:40.505  
4 (1) 187.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:40.548  
RACE: 253    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 39.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:38.101  
2 (5) 120.  YURCHUK Daniel KAZ KAZ 1:38.208  
3 (2) 194.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:38.416  
4 (3) 79.  BAGYINSZKI Ábel HUN-MTK HUN 1:42.267  
- (1) 186.  ATAN Metehan TUR TUR PEN. impeding
RACE: 254    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 38.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:31.520  
2 (2) 18.  HAPON Vladislav BLR BLR 1:31.763  
3 (1) 57.  TALABOS Attila HUN HUN 1:31.875  
4 (3) 19.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:31.992  
RACE: 255    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 142.  DE ROSE Ethan NZL NZL 1:33.301  
2 (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 1:33.486  
3 (4) 140.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:34.341  
4 (3) 56.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:37.126  
RACE: 256    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 127.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:31.015  
2 (2) 128.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 1:31.099  
3 (4) 55.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:31.986  
4 (3) 54.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:32.770  



Danubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 128.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 1. 1. 2. 89 4
2. 127.  BERZINS Reinis LAT LAT 5. 3. 1. 49 9
3. 54.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2. 8. 4. 30 14
4. 140.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 8. 2. 7. 24 17
5. 57.  TALABOS Attila HUN HUN 4. 4. 11. 16 19
6. 55.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 11. 9. 3. 13 23
7. 186.  ATAN Metehan TUR TUR 3. 14. 17. 13 34
8. 185.  AKAR Furkan TUR TUR 6. 6. 6. 8 18
9. 142.  DE ROSE Ethan NZL NZL 14. 7. 5. 7 26
10. 38.  FAJKUS Radek CZE CZE 13. 5. 9. 5 27
11. 187.  DENIZ Bariscan TUR TUR 7. 15. 21. 2 43
12. 56.  SZIGETI Ádám HUN HUN 20. 11. 8. 1 39
13. 18.  HAPON Vladislav BLR BLR 16. 10. 10. 36
14. 120.  YURCHUK Daniel KAZ KAZ 10. 13. 14. 37
15. 19.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 12. 16. 12. 40
16. 39.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 9. 19. 13. 41
17. 134.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 17. 18. 18. 53
18. 194.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 22. 17. 15. 54
19. 121.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 19. 20. 19. 58
20. 135.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 21. 22. 20. 63
21. 151.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 15. 21. 29. 65
22. 79.  BAGYINSZKI Ábel HUN-MTK HUN 26. 23. 16. 65
23. 17.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 18. 26. 25. 69
24. 119.  IVCHENKO Gleb KAZ KAZ 29. 12. 29. 70
25. 29.  POSAVEC Jan CRO CRO 24. 24. 22. 70
26. 165.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 23. 25. 26. 74
27. 30.  SUMAN Stribor CRO CRO 25. 27. 23. 75
28. 23.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 27. 28. 24. 79