Danubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 133.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:48.317  
2 (2) 192.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:49.625  
3 (4) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:53.747  
4 (3) 40.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:53.874  
5 (1) 103.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:53.926  
RACE: 2    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 76.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:48.338  
2 (3) 172.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:48.490  
3 (1) 131.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:48.801  
4 (2) 92.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:52.526  
5 (4) 41.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:59.134  
RACE: 3    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:55.147  
2 (1) 43.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:58.467  
3 (4) 104.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:08.837  
4 (2) 77.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 2:10.792  
5 (5) 21.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL NO TIME
RACE: 4    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:50.173  
2 (5) 42.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:50.624  
3 (3) 132.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:50.966  
4 (1) 170.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:52.531  
5 (4) 163.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:54.428  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 9    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:42.860  
2 (4) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:46.983  
3 (2) 172.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:49.294  
4 (3) 131.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:49.919  
5 (5) 43.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:53.032  
6 (6) 104.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:11.465  
RACE: 10    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 192.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:44.706  
2 (3) 66.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:44.859  
3 (1) 76.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:45.787  
4 (4) 42.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:48.111  
5 (5) 132.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:50.825  
6 (6) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:54.137  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 18    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:39.691  
2 (2) 192.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:42.133  
3 (3) 66.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:44.460  
4 (5) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:45.590  
5 (6) 172.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:51.066  
6 (4) 76.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:53.702  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 22    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 76.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 51.194
2 (1) 172.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 52.837
3 (4) 40.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 53.758
4 (3) 103.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 53.771
RACE: 23    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 52.356
2 (4) 163.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 53.044
3 (2) 131.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 53.095
4 (1) 92.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 53.547
RACE: 24    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 192.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 50.250
2 (3) 132.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 53.081
3 (1) 41.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 59.111
4 (4) 104.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:00.390  
RACE: 25    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 133.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.735
2 (1) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 53.284
3 (3) 21.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 54.467
4 (2) 43.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 54.674
RACE: 26    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 50.846
2 (3) 42.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 52.323
3 (2) 170.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 52.810
4 (4) 77.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:01.986  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 110    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.229
2 (2) 76.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 49.868
3 (3) 42.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 52.209
4 (4) 163.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 52.324
RACE: 111    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 50.119
2 (2) 66.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 50.245
3 (3) 131.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 52.308
4 (4) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 52.378
RACE: 112    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 192.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 50.085
2 (4) 132.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 54.147
3 (3) 172.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 54.693
4 (2) 170.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:08.769  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 120    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 192.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 49.816
2 (2) 66.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 50.870
3 (3) 42.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 51.899
4 (4) 132.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 51.962
RACE: 121    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 48.570
2 (2) 76.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 48.766
3 (3) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 48.932
4 (4) 131.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 53.678
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 128    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.729
2 (3) 192.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 49.859
3 (2) 76.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 50.059
4 (4) 66.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.541
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 132    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 133.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:20.446  
2 (2) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:23.669  
3 (1) 170.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:23.988  
4 (4) 103.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:25.243  
RACE: 133    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:22.940  
2 (3) 172.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:24.028  
3 (1) 40.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:26.669  
4 (2) 104.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:38.870  
RACE: 134    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 192.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:25.890  
2 (2) 132.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:26.722  
3 (4) 43.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:27.816  
4 (3) 77.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:40.465  
RACE: 135    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 76.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:23.542  
2 (4) 42.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:24.186  
3 (2) 92.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:24.641  
4 (1) 21.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:31.887  
RACE: 136    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 66.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:24.565  
2 (2) 131.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:24.666  
3 (1) 163.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:24.763  
4 (3) 41.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:35.555  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 142    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:19.617  
2 (3) 42.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:22.151  
3 (2) 172.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:23.494  
4 (4) 92.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:24.673  
RACE: 143    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:19.835  
2 (4) 192.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:19.893  
3 (3) 131.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:24.551  
4 (2) 170.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:27.032  
RACE: 144    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:23.444  
2 (3) 66.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:25.085  
3 (4) 132.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:25.201  
4 (2) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:25.348  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 223    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:17.097  
2 (2) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:18.219  
3 (3) 76.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:18.439  
4 (4) 131.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:24.513  
RACE: 224    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 192.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:20.187  
2 (4) 66.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:20.827  
3 (2) 42.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:21.735  
4 (3) 172.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:22.345  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 242    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:18.564  
2 (3) 192.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:19.389  
3 (2) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:19.518  
4 (4) 66.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:21.063  



Danubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 133.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 192.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 2. 2. 2. 63 6
3. 66.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 3. 4. 4. 29 11
4. 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 4. 5. 3. 21 12
5. 76.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 6. 3. 5. 16 14
6. 172.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 5. 9. 7. 5 21
7. 42.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 7. 6. 6. 19
8. 131.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 8. 8. 8. 24
9. 132.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 10. 7. 9. 26
10. 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 11. 11. 10. 32
11. 170.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 14. 12. 11. 37
12. 163.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 18. 10. 13. 41
13. 92.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 13. 16. 12. 41
14. 43.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 9. 18. 15. 42
15. 40.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 15. 13. 14. 42
16. 104.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 12. 19. 19. 50
17. 103.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 17. 17. 16. 50
18. 21.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 20. 14. 17. 51
19. 41.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 19. 15. 18. 52
20. 77.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 16. 20. 20. 56