Danubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 35    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:47.112  
2 (2) 178.  CIRTI Sema TUR TUR 2:47.130  
3 (3) 12.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 2:47.399  
4 (5) 175.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:55.549  
5 (1) 71.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:21.014  
RACE: 36    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  TKACZUK Wiktoria POL POL 2:58.673  
2 (2) 50.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:58.778  
3 (5) 117.  KHAN Yana KAZ KAZ 2:58.977  
4 (4) 11.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 2:59.310  
5 (3) 168.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 37    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 49.  TÚRI Anna HUN HUN 3:07.167  
2 (4) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:07.803  
3 (2) 167.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 3:08.431  
4 (3) 62.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3:10.217  
5 (1) 159.  LES Ina SLO SLO 3:15.356  
RACE: 38    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 141.  BIGGS Mikayla NZL NZL 2:40.822  
2 (4) 162.  JASIC Petra SRB SRB 2:43.780  
3 (5) 13.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 2:44.275  
4 (6) 191.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 2:44.510  
5 (1) 174.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:51.112  
6 (2) 146.  ŁAZAR Nina POL POL NO TIME finished
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 48    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 3:02.017  
2 (5) 50.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 3:02.085  
3 (4) 147.  TKACZUK Wiktoria POL POL 3:02.139  
4 (6) 117.  KHAN Yana KAZ KAZ 3:02.157  
- (2) 178.  CIRTI Sema TUR TUR PEN. impeding
- (3) 12.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR PEN. impeding
RACE: 49    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 49.  TÚRI Anna HUN HUN 3:11.966  
2 (1) 141.  BIGGS Mikayla NZL NZL 3:12.074  
3 (3) 13.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 3:12.520  
4 (2) 162.  JASIC Petra SRB SRB 3:13.577  
5 (5) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:16.007  
6 (6) 167.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 3:20.441  
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 60    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 168.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:53.984  
2 (3) 146.  ŁAZAR Nina POL POL 3:04.959  
3 (1) 71.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:19.161  
RACE: 61    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 11.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 2:39.774  
2 (3) 175.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:40.101  
3 (1) 191.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 2:40.602  
4 (2) 174.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:45.450  
5 (6) 159.  LES Ina SLO SLO 2:49.265  
6 (5) 62.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:52.049  
RACE: 62    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  KHAN Yana KAZ KAZ 3:03.062  
2 (2) 162.  JASIC Petra SRB SRB 3:05.491  
3 (3) 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:06.211  
4 (4) 167.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 3:11.754  
RACE: 63    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 49.  TÚRI Anna HUN HUN 2:53.644  
2 (5) 141.  BIGGS Mikayla NZL NZL 2:53.668  
3 (1) 35.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:53.874  
4 (6) 13.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 2:54.193  
5 (3) 147.  TKACZUK Wiktoria POL POL 2:54.261  
6 (2) 50.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:54.894  



Danubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018


Distance Classification


JUNIOR B LADIES 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 49.  TÚRI Anna HUN HUN 34 1 2:53.644
  2. A 2. 141.  BIGGS Mikayla NZL NZL 21 2 2:40.822
  3. A 3. 35.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 13 3 2:47.112
  4. A 4. 13.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 8 4 2:44.275
  5. A 5. 147.  TKACZUK Wiktoria POL POL 5 5 2:54.261
  6. A 6. 50.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 3 6 2:54.894
  7. B 1. 117.  KHAN Yana KAZ KAZ 2 7 2:58.977
  8. B 2. 162.  JASIC Petra SRB SRB 1 8 2:43.780
  9. B 3. 28.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 9 3:06.211
  10. B 4. 167.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 10 3:08.431
SEMI-FINAL
  11. A 178.  CIRTI Sema TUR TUR 11 2:47.130
  12. A 12.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 12 2:47.399
FINAL
  13. C 1. 11.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 13 2:39.774
  14. C 2. 175.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 14 2:40.101
  15. C 3. 191.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 15 2:40.602
  16. C 4. 174.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 16 2:45.450
  17. C 5. 159.  LES Ina SLO SLO 17 2:49.265
  18. C 6. 62.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 18 2:52.049
  19. D 1. 168.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 19 2:53.984
  20. D 2. 146.  ŁAZAR Nina POL POL 20 3:04.959
  21. D 3. 71.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 21 3:19.161