XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  SERIE  1000 m
RACE: 6    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:05.099  
2 (5) 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 2:05.222  
3 (1) 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 2:11.648  
4 (3) 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 2:25.158  
5 (4) 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 2:33.699  
RACE: 7    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:41.845  
2 (2) 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 1:42.650  
3 (4) 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:42.845  
4 (5) 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:51.017  
5 (1) 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 2:01.875  
RACE: 8    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:39.734  
2 (2) 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:44.702  
3 (1) 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 1:44.815  
4 (5) 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 2:49.385  
5 (4) 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL 3:02.394  
 
JUNIOR B MEN  FINAŁ  1000 m
RACE: 18    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL NO TIME finished
RACE: 19    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 1:46.014  
2 (2) 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:48.987  
3 (5) 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 2:13.552  
4 (4) 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 2:23.773  
5 (6) 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 2:29.905  
6 (7) 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 2:37.709  
7 (3) 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 2:41.949  
RACE: 20    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:27.750  
2 (2) 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:32.191  
3 (6) 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:32.402  
4 (7) 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:38.811  
5 (5) 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:40.291  
6 (3) 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 1:42.864  
7 (4) 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:43.228  
 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  SERIE  500 m
RACE: 31    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 43.274
2 (2) 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 47.593
3 (1) 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 50.119
4 (4) 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 54.156
5 (5) 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 56.386
RACE: 32    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 45.917
2 (4) 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 49.604
3 (1) 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:10.112  
4 (2) 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:14.468  
5 (3) 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL 1:26.474  
RACE: 33    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 46.887
2 (4) 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 49.219
3 (5) 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 50.380
4 (1) 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 59.947
5 (3) 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 1:05.157  
 
JUNIOR B MEN  PÓŁFINAŁY  500 m
RACE: 44    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:01.994  
2 (1) 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 1:06.173  
3 (2) 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 1:08.824  
4 (4) 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL 1:21.517  
RACE: 45    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 52.243
2 (1) 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 55.740
3 (2) 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 1:01.124  
RACE: 46    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 45.045
2 (2) 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 45.228
3 (4) 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 1:05.459  
4 (3) 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:20.486  
RACE: 47    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 44.012
2 (2) 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 48.924
3 (4) 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 49.506
4 (3) 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 49.599
 
JUNIOR B MEN  FINAŁ  500 m
RACE: 62    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 1:00.433  
2 (3) 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL 1:03.691  
3 (2) 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 1:10.180  
RACE: 63    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 51.167
2 (2) 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 55.005
3 (3) 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:02.487  
4 (4) 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 1:07.614  
RACE: 64    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 48.245
2 (2) 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 49.671
3 (3) 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 49.813
4 (1) 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:02.518  
RACE: 65    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 43.428
2 (2) 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 45.009
3 (3) 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 45.963
4 (4) 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 51.081
 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  SERIE  777 m
RACE: 84    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:18.650  
2 (1) 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 1:19.961  
3 (5) 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:30.889  
4 (2) 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:43.311  
5 (4) 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL 2:12.778  
RACE: 85    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:18.952  
2 (1) 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:19.022  
3 (4) 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:19.983  
4 (2) 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 1:29.054  
5 (5) 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 1:58.735  
RACE: 86    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:16.223  
2 (2) 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:18.349  
3 (5) 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 1:18.581  
4 (3) 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 1:37.126  
5 (4) 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 1:48.839  
 
JUNIOR B MEN  PÓŁFINAŁY  777 m
RACE: 97    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:10.850  
2 (4) 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:10.950  
3 (1) 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:14.344  
4 (2) 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 1:15.880  
5 (5) 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 1:52.956  
RACE: 98    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:10.168  
2 (2) 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:14.566  
3 (5) 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:14.620  
4 (4) 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:15.375  
5 (3) 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 1:15.517  
 
JUNIOR B MEN  FINAŁ  777 m
RACE: 111    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 1:54.008  
2 (5) 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL 1:59.908  
3 (2) 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 2:00.361  
4 (1) 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 2:00.748  
5 (3) 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 2:01.189  
RACE: 112    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:14.944  
2 (2) 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:16.635  
3 (4) 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 1:16.706  
4 (3) 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 1:16.845  
5 (5) 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 1:26.849  
RACE: 113    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:07.169  
2 (2) 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:09.175  
3 (3) 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:10.139  
4 (4) 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:15.783  
5 (5) 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:16.369  
 
4. Distance 
JUNIOR B MEN  FINAŁ  1500 m
RACE: 126    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 3:41.296  
2 (1) 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 3:52.653  
3 (3) 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL 4:23.579  
RACE: 127    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 2:39.667  
2 (5) 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 2:40.789  
3 (2) 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 2:40.955  
4 (3) 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 2:57.957  
5 (4) 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 3:19.989  
6 (6) 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 3:35.654  
RACE: 128    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:31.757  
2 (6) 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:32.261  
3 (1) 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 2:34.244  
4 (2) 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 2:39.617  
5 (3) 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 2:41.101  
6 (5) 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 2:56.573  



XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1. 1. 1. 1. 136 4
2. 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 3. 2. 2. 2. 76 9
3. 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 2. 3. 3. 3. 60 11
4. 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 5. 4. 5. 5. 23 19
5. 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 4. 9. 6. 4. 19 23
6. 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 7. 5. 4. 6. 18 22
7. 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 6. 6. 8. 7. 9 27
8. 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 9. 8. 7. 8. 4 32
9. 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 8. 7. 9. 9. 3 33
10. 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 14. 10. 10. 10. 44
11. 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 10. 11. 13. 12. 46
12. 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 11. 13. 14. 11. 49
13. 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 12. 12. 15. 13. 52
14. 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 13. 15. 11. 14. 53
15. 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL 15. 14. 12. 15. 56