XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR A MEN  SERIE  1000 m
RACE: 12    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 4.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 1:36.984  
2 (1) 48.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:41.179  
3 (4) 52.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 1:45.311  
4 (3) 63.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:45.352  
5 (2) 18.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 1:57.987  
RACE: 13    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:35.972  
2 (5) 62.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:39.581  
3 (4) 58.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:40.502  
4 (2) 19.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 2:25.731  
- (3) 31.  POUMIAN Jakub POL-BLYSKT POL PEN. no finish
RACE: 14    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 49.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:38.017  
2 (5) 61.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:38.196  
3 (4) 51.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:40.630  
4 (2) 30.  KOSTRZEWA Kamil POL-BLYSKT POL 2:01.449  
5 (6) 17.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 2:07.638  
6 (1) 16.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 2:12.198  
 
JUNIOR A MEN  FINAŁ  1000 m
RACE: 24    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL NO TIME finished
RACE: 25    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 1:44.083  
2 (3) 63.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:44.395  
3 (5) 30.  KOSTRZEWA Kamil POL-BLYSKT POL 1:55.319  
4 (4) 18.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 1:55.453  
5 (1) 51.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 2:07.018  
6 (6) 17.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 2:08.064  
7 (7) 19.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 2:24.379  
RACE: 26    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:30.925  
2 (3) 49.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:31.563  
3 (4) 61.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:34.487  
4 (7) 48.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:35.585  
5 (6) 58.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:39.401  
6 (5) 62.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:42.063  
- (2) 4.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL PEN. no finish
 
2. Distance 
JUNIOR A MEN  SERIE  500 m
RACE: 37    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 43.485
2 (4) 4.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 43.634
3 (2) 51.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 48.366
4 (5) 17.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 59.457
5 (3) 62.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:11.187  
RACE: 38    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 44.257
2 (3) 58.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 47.278
3 (6) 63.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 49.718
4 (5) 18.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 58.225
5 (2) 16.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 1:02.575  
6 (4) 31.  POUMIAN Jakub POL-BLYSKT POL 1:16.957  
RACE: 39    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 45.930
2 (2) 48.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 46.053
3 (3) 52.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 49.801
4 (5) 30.  KOSTRZEWA Kamil POL-BLYSKT POL 57.785
5 (4) 19.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 1:07.219  
 
JUNIOR A MEN  PÓŁFINAŁY  500 m
RACE: 52    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 50.606
2 (2) 30.  KOSTRZEWA Kamil POL-BLYSKT POL 56.855
3 (3) 16.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 1:00.104  
4 (4) 19.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 1:06.275  
RACE: 53    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 47.609
2 (1) 18.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 55.843
3 (2) 17.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 59.351
4 (4) 31.  POUMIAN Jakub POL-BLYSKT POL 1:27.757  
RACE: 54    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 43.705
2 (2) 49.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 43.881
3 (3) 61.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 44.407
4 (4) 63.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 49.016
RACE: 55    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 43.698
2 (2) 48.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 44.784
3 (3) 58.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 47.226
4 (4) 51.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 48.441
 
JUNIOR A MEN  FINAŁ  500 m
RACE: 70    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 31.  POUMIAN Jakub POL-BLYSKT POL 58.602
2 (2) 16.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 59.427
3 (3) 19.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 1:04.568  
4 (1) 17.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 1:11.259  
RACE: 71    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 49.335
2 (3) 18.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 55.982
3 (4) 30.  KOSTRZEWA Kamil POL-BLYSKT POL 57.131
4 (2) 52.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 1:08.684  
RACE: 72    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.922
2 (2) 58.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 47.002
3 (3) 51.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 47.852
4 (4) 63.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:22.814  
RACE: 73    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 43.970
2 (2) 4.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 43.987
3 (3) 49.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 44.841
4 (4) 48.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 45.980
 
3. Distance 
JUNIOR A MEN  SERIE  777 m
RACE: 90    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 4.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 1:11.384  
2 (1) 48.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:13.269  
3 (2) 63.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:16.583  
4 (4) 52.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 1:17.761  
5 (6) 16.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 1:38.485  
6 (5) 19.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 1:52.470  
RACE: 91    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 50.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:15.881  
2 (1) 62.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:16.226  
3 (2) 58.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:16.648  
4 (3) 18.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 1:28.748  
5 (5) 31.  POUMIAN Jakub POL-BLYSKT POL 1:28.769  
RACE: 92    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 49.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:13.335  
2 (1) 61.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:13.476  
3 (4) 51.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:15.589  
4 (5) 30.  KOSTRZEWA Kamil POL-BLYSKT POL 1:29.198  
5 (2) 17.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 1:45.066  
 
JUNIOR A MEN  PÓŁFINAŁY  777 m
RACE: 103    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  POUMIAN Jakub POL-BLYSKT POL 1:27.837  
2 (2) 30.  KOSTRZEWA Kamil POL-BLYSKT POL 1:31.417  
3 (3) 19.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 1:52.497  
RACE: 104    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 1:32.827  
2 (2) 16.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 1:37.937  
3 (3) 17.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 1:40.407  
RACE: 105    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 1:10.191  
2 (2) 49.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:10.331  
3 (3) 62.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:11.924  
4 (4) 58.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:12.506  
5 (5) 52.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 1:20.525  
RACE: 106    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 50.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:09.595  
2 (2) 61.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:10.407  
3 (1) 48.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:10.640  
4 (3) 51.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:15.406  
5 (5) 63.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:15.969  
 
JUNIOR A MEN  FINAŁ  777 m
RACE: 118    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL NO TIME finished
RACE: 119    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  POUMIAN Jakub POL-BLYSKT POL 1:26.297  
2 (3) 18.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 1:26.347  
3 (5) 17.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 1:35.515  
4 (4) 16.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 1:38.207  
5 (2) 30.  KOSTRZEWA Kamil POL-BLYSKT POL 1:48.103  
RACE: 120    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 58.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:13.448  
2 (3) 51.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:15.329  
3 (1) 62.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:15.695  
4 (4) 63.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:16.075  
5 (5) 52.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 1:17.732  
RACE: 121    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:07.430  
2 (2) 4.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 1:07.561  
3 (3) 49.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:08.325  
4 (4) 61.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:09.779  
5 (5) 48.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:15.191  
 
4. Distance 
JUNIOR A MEN  FINAŁ  1500 m
RACE: 132    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 31.  POUMIAN Jakub POL-BLYSKT POL 3:22.089  
2 (1) 17.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 3:27.287  
3 (4) 16.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 3:29.087  
- (3) 19.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL PEN. equipment
RACE: 133    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:43.445  
2 (4) 51.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 2:46.934  
3 (2) 52.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 2:53.176  
4 (6) 63.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 3:02.207  
5 (5) 18.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 3:07.227  
6 (1) 30.  KOSTRZEWA Kamil POL-BLYSKT POL 3:10.589  
RACE: 134    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 2:57.202  
2 (6) 49.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:57.316  
3 (5) 50.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 2:57.518  
4 (4) 61.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:57.934  
5 (2) 48.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:59.567  
6 (3) 58.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 3:06.548  



XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 50.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1. 1. 1. 3. 115 6
2. 4.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 7. 2. 2. 1. 77 12
3. 49.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2. 3. 3. 2. 68 10
4. 61.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 3. 5. 4. 4. 34 16
5. 48.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 4. 4. 5. 5. 26 18
6. 58.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 5. 6. 6. 6. 14 23
7. 62.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 6. 9. 8. 7. 6 30
8. 51.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 12. 7. 7. 8. 5 34
9. 63.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 9. 8. 9. 10. 1 36
10. 52.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 8. 12. 10. 9. 1 39
11. 18.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 11. 10. 12. 11. 44
12. 30.  KOSTRZEWA Kamil POL-BLYSKT POL 10. 11. 15. 12. 48
13. 31.  POUMIAN Jakub POL-BLYSKT POL 16. 13. 11. 13. 53
14. 17.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 13. 16. 13. 14. 56
15. 16.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 15. 14. 14. 15. 58
16. 19.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 14. 15. 16. 16. 61