XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR A LADIES  SERIE  1000 m
RACE: 9    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 1.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:49.514  
2 (1) 36.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 1:49.741  
3 (3) 35.  KALITYŃSKA Julia POL-GÓRNIK POL 2:04.592  
4 (4) 26.  KARTAWA Klaudia POL-BLYSKT POL 2:19.720  
5 (2) 8.  PERZYŃSKA Julia POL-BLYSKD POL 2:45.662  
6 (6) 7.  PAWŁOWICZ Agata POL-BLYSKD POL 2:49.888  
RACE: 10    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 38.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 1:52.652  
2 (2) 27.  KRAJNIK Agata POL-BLYSKT POL 1:53.837  
3 (1) 59.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:54.406  
4 (5) 57.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 2:06.423  
5 (3) 9.  RADZIKOWSKA Nikola POL-BLYSKD POL 2:29.150  
RACE: 11    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 37.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:47.067  
2 (1) 28.  ZAKIERSKA Julia POL-BLYSKT POL 1:50.916  
3 (3) 67.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:53.684  
4 (5) 56.  FLORCZAK Vanessa POL-MOSIR POL 2:03.080  
5 (2) 6.  DZIEDZIC Maria POL-BLYSKD POL 3:00.172  
 
JUNIOR A LADIES  FINAŁ  1000 m
RACE: 21    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  PAWŁOWICZ Agata POL-BLYSKD POL 2:58.899  
2 (2) 6.  DZIEDZIC Maria POL-BLYSKD POL 2:59.226  
RACE: 22    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 2:04.949  
2 (4) 57.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 2:06.646  
3 (2) 56.  FLORCZAK Vanessa POL-MOSIR POL 2:09.333  
4 (3) 35.  KALITYŃSKA Julia POL-GÓRNIK POL 2:09.414  
5 (5) 26.  KARTAWA Klaudia POL-BLYSKT POL 2:21.254  
6 (6) 9.  RADZIKOWSKA Nikola POL-BLYSKD POL 2:31.308  
7 (7) 8.  PERZYŃSKA Julia POL-BLYSKD POL 2:33.068  
RACE: 23    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:36.571  
2 (5) 38.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 1:36.673  
3 (2) 1.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:36.963  
4 (3) 36.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 1:44.544  
5 (4) 28.  ZAKIERSKA Julia POL-BLYSKT POL 1:48.140  
6 (6) 67.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:58.252  
- (7) 27.  KRAJNIK Agata POL-BLYSKT POL PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR A LADIES  SERIE  500 m
RACE: 34    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 1.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 48.136
2 (1) 36.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 50.540
3 (5) 57.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 57.244
4 (2) 26.  KARTAWA Klaudia POL-BLYSKT POL 1:04.005  
5 (6) 6.  DZIEDZIC Maria POL-BLYSKD POL 1:18.005  
6 (4) 7.  PAWŁOWICZ Agata POL-BLYSKD POL 1:19.147  
RACE: 35    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 46.859
2 (3) 27.  KRAJNIK Agata POL-BLYSKT POL 51.604
3 (1) 67.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 54.926
4 (5) 35.  KALITYŃSKA Julia POL-GÓRNIK POL 58.946
5 (4) 9.  RADZIKOWSKA Nikola POL-BLYSKD POL 1:07.031  
RACE: 36    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 38.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 47.699
2 (5) 59.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 50.983
3 (4) 28.  ZAKIERSKA Julia POL-BLYSKT POL 51.742
4 (1) 56.  FLORCZAK Vanessa POL-MOSIR POL 1:00.232  
5 (3) 8.  PERZYŃSKA Julia POL-BLYSKD POL 1:07.178  
 
JUNIOR A LADIES  PÓŁFINAŁY  500 m
RACE: 48    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 56.  FLORCZAK Vanessa POL-MOSIR POL 58.171
2 (1) 35.  KALITYŃSKA Julia POL-GÓRNIK POL 58.292
3 (3) 8.  PERZYŃSKA Julia POL-BLYSKD POL 1:15.161  
4 (4) 7.  PAWŁOWICZ Agata POL-BLYSKD POL 1:19.747  
RACE: 49    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 57.361
2 (2) 26.  KARTAWA Klaudia POL-BLYSKT POL 1:02.710  
3 (3) 9.  RADZIKOWSKA Nikola POL-BLYSKD POL 1:03.389  
4 (4) 6.  DZIEDZIC Maria POL-BLYSKD POL 1:10.895  
RACE: 50    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 46.483
2 (2) 1.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 49.240
3 (3) 59.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 50.209
4 (4) 67.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 56.725
RACE: 51    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 46.624
2 (2) 36.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 49.951
3 (3) 27.  KRAJNIK Agata POL-BLYSKT POL 50.264
4 (4) 28.  ZAKIERSKA Julia POL-BLYSKT POL 52.003
 
JUNIOR A LADIES  FINAŁ  500 m
RACE: 66    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  RADZIKOWSKA Nikola POL-BLYSKD POL 1:07.913  
2 (2) 6.  DZIEDZIC Maria POL-BLYSKD POL 1:10.572  
3 (4) 7.  PAWŁOWICZ Agata POL-BLYSKD POL 1:16.811  
- (3) 8.  PERZYŃSKA Julia POL-BLYSKD POL PEN. no finish
RACE: 67    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 56.417
2 (3) 35.  KALITYŃSKA Julia POL-GÓRNIK POL 58.018
3 (2) 56.  FLORCZAK Vanessa POL-MOSIR POL 58.314
4 (4) 26.  KARTAWA Klaudia POL-BLYSKT POL 1:04.491  
RACE: 68    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 51.473
2 (2) 27.  KRAJNIK Agata POL-BLYSKT POL 51.597
3 (3) 28.  ZAKIERSKA Julia POL-BLYSKT POL 51.683
4 (4) 67.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 56.018
RACE: 69    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 47.824
2 (3) 1.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 49.284
3 (4) 36.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 50.792
4 (1) 38.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 1:31.545  
 
3. Distance 
JUNIOR A LADIES  SERIE  777 m
RACE: 87    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 36.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 1:21.038  
2 (2) 1.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:21.123  
3 (5) 67.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:28.045  
4 (3) 26.  KARTAWA Klaudia POL-BLYSKT POL 1:47.333  
5 (1) 8.  PERZYŃSKA Julia POL-BLYSKD POL 2:02.296  
RACE: 88    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:19.044  
2 (5) 59.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:20.470  
3 (2) 27.  KRAJNIK Agata POL-BLYSKT POL 1:20.582  
4 (3) 56.  FLORCZAK Vanessa POL-MOSIR POL 1:34.414  
5 (4) 9.  RADZIKOWSKA Nikola POL-BLYSKD POL 1:49.300  
RACE: 89    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 38.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 1:18.143  
2 (1) 28.  ZAKIERSKA Julia POL-BLYSKT POL 1:24.556  
3 (6) 57.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:29.516  
4 (3) 35.  KALITYŃSKA Julia POL-GÓRNIK POL 1:32.397  
5 (4) 7.  PAWŁOWICZ Agata POL-BLYSKD POL 2:05.793  
6 (5) 6.  DZIEDZIC Maria POL-BLYSKD POL 2:12.385  
 
JUNIOR A LADIES  PÓŁFINAŁY  777 m
RACE: 99    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  KARTAWA Klaudia POL-BLYSKT POL 1:41.386  
2 (2) 9.  RADZIKOWSKA Nikola POL-BLYSKD POL 1:43.027  
3 (3) 6.  DZIEDZIC Maria POL-BLYSKD POL 2:08.963  
RACE: 100    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  FLORCZAK Vanessa POL-MOSIR POL 1:35.790  
2 (2) 8.  PERZYŃSKA Julia POL-BLYSKD POL 2:03.098  
3 (3) 7.  PAWŁOWICZ Agata POL-BLYSKD POL 2:10.434  
RACE: 101    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 1:14.711  
2 (4) 1.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:16.432  
3 (2) 59.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:19.335  
4 (3) 27.  KRAJNIK Agata POL-BLYSKT POL 1:23.155  
5 (5) 35.  KALITYŃSKA Julia POL-GÓRNIK POL 1:31.873  
RACE: 102    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:13.983  
2 (2) 36.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 1:19.274  
3 (3) 28.  ZAKIERSKA Julia POL-BLYSKT POL 1:20.474  
4 (4) 67.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:31.133  
5 (5) 57.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:34.840  
 
JUNIOR A LADIES  FINAŁ  777 m
RACE: 114    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  PAWŁOWICZ Agata POL-BLYSKD POL NO TIME finished
RACE: 115    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  FLORCZAK Vanessa POL-MOSIR POL 1:34.992  
2 (2) 26.  KARTAWA Klaudia POL-BLYSKT POL 1:40.701  
3 (3) 9.  RADZIKOWSKA Nikola POL-BLYSKD POL 1:41.908  
4 (4) 8.  PERZYŃSKA Julia POL-BLYSKD POL 1:59.912  
5 (5) 6.  DZIEDZIC Maria POL-BLYSKD POL 2:17.116  
RACE: 116    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 27.  KRAJNIK Agata POL-BLYSKT POL 1:21.176  
2 (1) 28.  ZAKIERSKA Julia POL-BLYSKT POL 1:21.310  
3 (3) 67.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:24.373  
4 (5) 57.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:25.861  
5 (4) 35.  KALITYŃSKA Julia POL-GÓRNIK POL 1:31.475  
RACE: 117    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:12.461  
2 (2) 38.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 1:12.705  
3 (3) 1.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:13.736  
4 (4) 36.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 1:17.696  
5 (5) 59.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:18.197  
 
4. Distance 
JUNIOR A LADIES  FINAŁ  1500 m
RACE: 129    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 9.  RADZIKOWSKA Nikola POL-BLYSKD POL 3:44.828  
2 (3) 8.  PERZYŃSKA Julia POL-BLYSKD POL 4:19.315  
3 (1) 6.  DZIEDZIC Maria POL-BLYSKD POL 4:50.205  
4 (2) 7.  PAWŁOWICZ Agata POL-BLYSKD POL 4:55.771  
RACE: 130    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 27.  KRAJNIK Agata POL-BLYSKT POL 3:08.091  
2 (4) 57.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 3:14.978  
3 (6) 56.  FLORCZAK Vanessa POL-MOSIR POL 3:15.596  
4 (2) 35.  KALITYŃSKA Julia POL-GÓRNIK POL 3:16.517  
5 (5) 26.  KARTAWA Klaudia POL-BLYSKT POL 3:48.834  
- (1) 67.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL PEN. equipment
RACE: 131    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 2:58.795  
2 (5) 38.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 3:00.527  
3 (4) 1.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 3:02.403  
4 (1) 36.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 3:06.125  
5 (6) 59.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 3:06.161  
6 (3) 28.  ZAKIERSKA Julia POL-BLYSKT POL 3:09.709  



XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 37.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 1. 1. 1. 1. 136 4
2. 38.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 2. 4. 2. 2. 71 10
3. 1.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 3. 2. 3. 3. 60 11
4. 36.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 4. 3. 4. 4. 37 15
5. 59.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 8. 5. 5. 5. 16 23
6. 28.  ZAKIERSKA Julia POL-BLYSKT POL 5. 7. 7. 6. 12 25
7. 27.  KRAJNIK Agata POL-BLYSKT POL 7. 6. 6. 7. 9 26
8. 67.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 6. 8. 8. 12. 5 34
9. 57.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 9. 9. 9. 8. 1 35
10. 56.  FLORCZAK Vanessa POL-MOSIR POL 10. 11. 11. 9. 41
11. 35.  KALITYŃSKA Julia POL-GÓRNIK POL 11. 10. 10. 10. 41
12. 26.  KARTAWA Klaudia POL-BLYSKT POL 12. 12. 12. 11. 47
13. 9.  RADZIKOWSKA Nikola POL-BLYSKD POL 13. 13. 13. 13. 52
14. 8.  PERZYŃSKA Julia POL-BLYSKD POL 14. 16. 14. 14. 58
15. 6.  DZIEDZIC Maria POL-BLYSKD POL 16. 14. 15. 15. 60
16. 7.  PAWŁOWICZ Agata POL-BLYSKD POL 15. 15. 16. 16. 62