XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B LADIES  SERIE  1000 m
RACE: 3    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 44.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:49.395  
2 (3) 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 1:52.428  
3 (4) 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 1:58.433   advanced
4 (5) 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL 2:01.709  
5 (1) 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 2:16.290  
6 (7) 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 2:20.834  
- (6) 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL PEN. yellow card
RACE: 4    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:44.166  
2 (5) 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:44.485  
3 (1) 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 1:46.293  
4 (6) 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:47.052  
5 (2) 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:51.830  
6 (4) 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 2:45.407  
7 (7) 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 3:16.759  
RACE: 5    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1:49.000  
2 (6) 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:51.295  
3 (1) 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 1:54.250  
4 (4) 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 2:02.592  
5 (5) 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 2:17.908  
6 (2) 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 2:20.820  
 
JUNIOR B LADIES  FINAŁ  1000 m
RACE: 15    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 2:19.987  
2 (3) 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 2:38.056  
3 (2) 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 2:43.966  
4 (4) 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 2:45.115  
5 (5) 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 3:06.472  
RACE: 16    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 1:45.077  
2 (7) 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 1:46.144  
3 (1) 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 1:46.616  
4 (2) 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:48.153  
5 (4) 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 1:48.353  
6 (3) 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:50.706  
7 (5) 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL 2:03.153  
RACE: 17    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1:50.674  
2 (1) 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:52.375  
3 (4) 44.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:52.586  
4 (7) 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 1:53.338  
5 (2) 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:53.949  
6 (5) 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:55.140  
7 (6) 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 1:58.234  
 
2. Distance 
JUNIOR B LADIES  SERIE  500 m
RACE: 27    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 48.177
2 (5) 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 50.113
3 (3) 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL 56.606
4 (4) 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 1:08.568  
5 (2) 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 1:12.672  
RACE: 28    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 47.801
2 (5) 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 47.858
3 (3) 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 50.303
4 (1) 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 1:06.338  
5 (4) 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL 1:22.606  
RACE: 29    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 45.398
2 (5) 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 48.380
3 (1) 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 48.517
4 (3) 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 1:11.824  
5 (4) 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 1:34.292  
RACE: 30    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 49.039
2 (5) 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 49.136
3 (4) 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 50.432
4 (1) 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 52.342
5 (3) 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 1:38.408  
 
JUNIOR B LADIES  PÓŁFINAŁY  500 m
RACE: 40    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 51.987
2 (1) 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 52.105
3 (4) 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 1:06.322  
4 (3) 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 1:09.267  
5 (5) 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 1:12.363  
RACE: 41    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 52.345
2 (1) 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL 57.397
3 (2) 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 1:06.531  
4 (4) 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL 1:19.334  
5 (5) 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 1:25.100  
RACE: 42    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 47.743
2 (1) 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 48.520
3 (4) 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 49.382
4 (5) 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 50.084
- (3) 44.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 43    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 45.090
2 (2) 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 47.959
3 (4) 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 48.108
4 (3) 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 49.780
5 (5) 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 50.297
 
JUNIOR B LADIES  FINAŁ  500 m
RACE: 56    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 1:27.154  
2 (1) 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 1:28.565  
RACE: 57    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 1:05.101  
2 (2) 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 1:05.348  
3 (3) 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 1:07.414  
4 (4) 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL 1:12.872  
RACE: 58    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 52.127
2 (2) 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 52.199
3 (3) 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 52.343
4 (4) 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL 58.407
RACE: 59    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 60    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 48.412
2 (3) 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 49.477
3 (4) 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 49.633
4 (2) 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 52.034
RACE: 61    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 45.855
2 (2) 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 47.090
3 (3) 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 47.929
4 (4) 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 56.729
 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  SERIE  777 m
RACE: 80    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL NO TIME finished
2 (4) 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL NO TIME finished
3 (2) 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL NO TIME finished adv.
4 (3) 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL NO TIME finished
5 (5) 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL NO TIME finished
RACE: 81    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:19.012  
2 (2) 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 1:20.211  
3 (5) 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 1:20.409  
4 (4) 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 1:45.711  
5 (1) 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 2:23.183  
RACE: 82    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:17.201  
2 (4) 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:18.425  
3 (1) 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 1:22.722  
4 (5) 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 1:52.110  
5 (2) 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL 2:06.303  
RACE: 83    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1:19.417  
2 (5) 44.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:20.809  
3 (2) 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:23.576  
4 (3) 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 1:59.597  
5 (1) 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL 2:05.182  
 
JUNIOR B LADIES  PÓŁFINAŁY  777 m
RACE: 93    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 1:34.155  
2 (1) 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 1:47.260  
3 (2) 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 1:49.819  
4 (3) 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL 2:06.821  
RACE: 94    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:22.580  
2 (2) 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 1:54.715  
3 (5) 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 2:23.623  
4 (4) 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 2:35.080  
- (3) 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL PEN. no start
RACE: 95    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:14.395  
2 (6) 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:21.682  
3 (4) 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 1:21.901  
4 (1) 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:33.919   advanced
5 (2) 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:34.559  
- (5) 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 96    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1:11.026  
2 (4) 44.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:14.218  
3 (5) 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 1:14.802  
4 (2) 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 1:16.150  
5 (3) 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 1:18.790  
 
JUNIOR B LADIES  FINAŁ  777 m
RACE: 107    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL 1:57.597  
2 (2) 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 1:58.828  
3 (3) 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 2:19.869  
RACE: 108    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:20.908  
2 (2) 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 1:23.088  
3 (3) 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 1:43.785  
4 (5) 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 1:47.500  
5 (4) 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 1:47.654  
RACE: 109    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 1:16.486  
2 (2) 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 1:16.886  
3 (5) 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:16.975  
4 (3) 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 1:18.493  
5 (4) 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 1:20.677  
RACE: 110    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1:17.184  
2 (2) 44.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:17.455  
3 (5) 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:19.181  
4 (3) 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:25.025  
5 (4) 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:25.126  
 
4. Distance 
JUNIOR B LADIES  FINAŁ  1500 m
RACE: 122    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 4:16.189  
2 (2) 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 4:18.793  
RACE: 123    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 2:55.723  
2 (4) 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL 3:11.797  
3 (1) 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 3:38.575  
4 (6) 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 3:41.573  
5 (3) 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 3:42.261  
6 (5) 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL 4:19.395  
RACE: 124    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 2:46.477  
2 (5) 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 2:47.343  
3 (2) 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 2:47.855  
4 (6) 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 2:49.645  
5 (1) 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 2:50.801  
6 (4) 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 3:06.248  
RACE: 125    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 2:58.152  
2 (3) 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 2:59.722  
3 (2) 44.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 2:59.946  
4 (5) 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 3:02.715  
5 (6) 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 3:03.549  
6 (1) 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 3:03.853  



XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1. 1. 1. 1. 136 4
2. 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 2. 2. 4. 2. 71 10
3. 44.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 3. 20. 2. 3. 47 28
4. 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 5. 3. 3. 4. 39 15
5. 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 4. 5. 6. 6. 19 21
6. 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 8. 4. 19. 5. 14 36
7. 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 6. 8. 8. 7. 7 29
8. 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 13. 11. 5. 12. 5 41
9. 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 9. 6. 9. 8. 4 32
10. 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 10. 7. 7. 9. 4 33
11. 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 7. 12. 10. 11. 2 40
12. 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 11. 9. 11. 10. 41
13. 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 12. 10. 12. 13. 47
14. 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 15. 15. 13. 15. 58
15. 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL 14. 13. 20. 14. 61
16. 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 17. 14. 14. 16. 61
17. 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 16. 16. 15. 17. 64
18. 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL 20. 17. 16. 18. 71
19. 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 18. 18. 17. 19. 72
20. 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 19. 19. 18. 20. 76