XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  SERIE  500 m
RACE: 31    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 43.274
2 (2) 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 47.593
3 (1) 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 50.119
4 (4) 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 54.156
5 (5) 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 56.386
RACE: 32    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 45.917
2 (4) 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 49.604
3 (1) 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:10.112  
4 (2) 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:14.468  
5 (3) 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL 1:26.474  
RACE: 33    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 46.887
2 (4) 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 49.219
3 (5) 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 50.380
4 (1) 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 59.947
5 (3) 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 1:05.157  
 
JUNIOR B MEN  PÓŁFINAŁY  500 m
RACE: 44    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:01.994  
2 (1) 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 1:06.173  
3 (2) 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 1:08.824  
4 (4) 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL 1:21.517  
RACE: 45    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 52.243
2 (1) 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 55.740
3 (2) 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 1:01.124  
RACE: 46    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 45.045
2 (2) 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 45.228
3 (4) 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 1:05.459  
4 (3) 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:20.486  
RACE: 47    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 44.012
2 (2) 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 48.924
3 (4) 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 49.506
4 (3) 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 49.599
 
JUNIOR B MEN  FINAŁ  500 m
RACE: 62    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 1:00.433  
2 (3) 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL 1:03.691  
3 (2) 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 1:10.180  
RACE: 63    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 51.167
2 (2) 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 55.005
3 (3) 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:02.487  
4 (4) 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 1:07.614  
RACE: 64    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 48.245
2 (2) 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 49.671
3 (3) 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 49.813
4 (1) 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:02.518  
RACE: 65    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 43.428
2 (2) 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 45.009
3 (3) 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 45.963
4 (4) 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 51.081



XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Distance Classification


JUNIOR B MEN 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAŁ
  1. A 1. 55.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 34 1 0:43.274
  2. A 2. 33.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 21 2 0:45.009
  3. A 3. 66.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 13 3 0:45.228
  4. A 4. 34.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 8 4 0:48.924
  5. B 1. 32.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 5 5 0:47.593
  6. B 2. 5.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 3 6 0:49.599
  7. B 3. 64.  STOSIK Jan POL-ORZEL POL 2 7 0:49.604
  8. B 4. 54.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1 8 0:49.506
  9. C 1. 53.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 9 0:51.167
  10. C 2. 25.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 10 0:55.005
  11. C 3. 24.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 11 1:01.994
  12. C 4. 22.  SIEK Bartłomiej POL-BLYSKD POL 12 0:54.156
  13. D 1. 23.  SUT Jakub POL-BLYSKD POL 13 1:00.433
  14. D 2. 21.  PAWŁOWICZ Mateusz POL-BLYSKD POL 14 1:03.691
  15. D 3. 20.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 15 0:56.386