2 ISU Development Competition, Celje, SLO, 15.08. - 16.08.2020


Heat Results

 
1. Distance 
DIVISION 1  HEATS  1000 m
RACE: 10    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:40.794  
2 (1) 19.  GRUDYSZ Malwina POL POL 1:40.924  
3 (4) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 1:41.695  
4 (6) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:42.873  
5 (2) 13.  FEDOR András HUN HUN 1:45.844  
6 (3) 31.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 1:59.236  
RACE: 11    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 1:43.064  
2 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 1:43.076  
3 (4) 20.  MAZUR Hanna POL POL 1:43.180  
4 (5) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 1:44.272  
5 (2) 25.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:46.500  
RACE: 12    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 1:43.979  
2 (6) 8.  BLUHM Daniel GER GER 1:47.494  
3 (3) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 1:48.565  
4 (5) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 1:48.727  
5 (2) 18.  BOOS Amelia POL POL 1:51.391  
6 (4) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 2:07.505  
RACE: 13    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 1:44.515  
2 (2) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:44.606  
3 (3) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 1:44.685  
4 (4) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:44.951  
5 (1) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 1:47.394  
6 (5) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 2:00.963  
 
DIVISION 1  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:45.653  
2 (4) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 1:47.894  
3 (5) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 1:52.757  
4 (6) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 2:07.840  
5 (1) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 2:20.817  
- (3) 25.  ŠPAN Dina SLO SLO PEN. no start
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 31.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 1:42.541  
2 (2) 13.  FEDOR András HUN HUN 1:46.714  
3 (1) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:46.717  
4 (3) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 1:48.500  
5 (4) 18.  BOOS Amelia POL POL 1:48.736  
RACE: 16    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 15.  GERA Márton HUN HUN 1:39.497  
2 (3) 20.  MAZUR Hanna POL POL 1:39.677  
3 (1) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 1:40.593  
4 (4) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 1:40.678  
5 (5) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:40.719  
6 (6) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 1:40.882  
RACE: 17    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:42.704  
2 (3) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 1:43.556  
3 (2) 19.  GRUDYSZ Malwina POL POL 1:43.649  
4 (4) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 1:43.679  
5 (6) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 1:48.786  
6 (5) 8.  BLUHM Daniel GER GER 1:50.085  
 
DIVISION 1  FINAL  1000 m
RACE: 18    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 1:45.931  
2 (1) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 1:48.002  
3 (2) 18.  BOOS Amelia POL POL 1:48.082  
4 (3) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:48.931  
RACE: 19    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO NO TIME
2 (2) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK NO TIME
3 (3) 13.  FEDOR András HUN HUN NO TIME
4 (4) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK NO TIME
5 (5) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER NO TIME
6 (6) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL NO TIME finished
RACE: 20    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK NO TIME
2 (3) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN NO TIME
3 (2) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO NO TIME
4 (4) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER NO TIME
5 (6) 8.  BLUHM Daniel GER GER NO TIME
6 (5) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN NO TIME
RACE: 21    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 1:43.222  
2 (2) 20.  MAZUR Hanna POL POL 1:43.711  
3 (4) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:46.139  
4 (5) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 1:47.009  
5 (3) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 1:48.203  
- (6) 19.  GRUDYSZ Malwina POL POL PEN. no finish



2 ISU Development Competition, Celje, SLO, 15.08. - 16.08.2020


Distance Classification


DIVISION 1 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 15.  GERA Márton HUN HUN 34 1 1:39.497
  2. A 2. 20.  MAZUR Hanna POL POL 21 2 1:39.677
  3. A 3. 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 13 3 1:40.794
  4. A 4. 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 8 4 1:41.695
  5. A 5. 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 5 5 1:40.593
  6. A 19.  GRUDYSZ Malwina POL POL 2 6 1:40.924
  7. B 1. 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 2 7 1:40.678
  8. B 2. 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 1 8 1:40.882
  9. B 3. 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 9 1:40.719
  10. B 4. 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 10 1:43.679
  11. B 5. 8.  BLUHM Daniel GER GER 11 1:47.494
  12. B 6. 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 12 1:48.565
  13. C 1. 31.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 13 1:42.541
  14. C 2. 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 14 1:44.951
  15. C 3. 13.  FEDOR András HUN HUN 15 1:45.844
  16. C 4. 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 16 1:42.873
  17. C 5. 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 17 1:47.394
  18. C 6. 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 18 1:52.757
  19. D 1. 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 19 1:44.272
  20. D 2. 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 20 1:48.002
  21. D 3. 18.  BOOS Amelia POL POL 21 1:48.082
  22. D 4. 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 22 1:48.931
SEMI-FINAL
  23. B 25.  ŠPAN Dina SLO SLO 23 1:46.500