2 ISU Development Competition, Celje, SLO, 15.08. - 16.08.2020


Heat Results

 
1. Distance 
DIVISION 2  FINAL  111,12 m
RACE: 4    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
10 (2) 26.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 28.990
11 (1) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 29.782
RACE: 5    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
9 (2) 29.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 28.303
12 (1) 38.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 30.802
RACE: 6    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL POL 23.990
2 (1) 32.  GAL Vid SLO SLO 24.405
RACE: 7    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
4 (1) 24.  ŁAMASZ Adam POL POL 24.712
7 (2) 12.  MUZAFEROVIC Sanel GER GER 26.199
RACE: 8    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
3 (2) 23.  PAŃCZYSZYN Amelia POL POL 24.671
5 (1) 28.  KEK Maša SLO SLO 25.066
RACE: 9    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
6 (1) 7.  ZACCARO Chiara GER GER 25.605
8 (2) 27.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 26.817
 
2. Distance 
DIVISION 2  HEATS  333 m
RACE: 27    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 37.203
2 (4) 7.  ZACCARO Chiara GER GER 37.244
3 (3) 22.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL POL 37.799
4 (2) 27.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 39.291
RACE: 28    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  PAŃCZYSZYN Amelia POL POL 36.659
2 (2) 28.  KEK Maša SLO SLO 37.602
3 (4) 29.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 38.150
4 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT NO TIME finished
RACE: 29    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  ŁAMASZ Adam POL POL 36.795
2 (3) 32.  GAL Vid SLO SLO 37.019
3 (4) 26.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 39.490
4 (2) 12.  MUZAFEROVIC Sanel GER GER 39.731
 
DIVISION 2  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 36    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 26.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 39.291
2 (3) 12.  MUZAFEROVIC Sanel GER GER 40.581
3 (1) 27.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 40.754
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 43.092
RACE: 37    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  ŁAMASZ Adam POL POL 37.224
2 (2) 38.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 37.971
3 (4) 22.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL POL 38.302
4 (3) 28.  KEK Maša SLO SLO 38.501
RACE: 38    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 32.  GAL Vid SLO SLO 35.743
2 (1) 23.  PAŃCZYSZYN Amelia POL POL 36.630
3 (3) 7.  ZACCARO Chiara GER GER 36.796
4 (4) 29.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 38.249
 
DIVISION 2  FINAL  333 m
RACE: 42    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 39.079
2 (2) 12.  MUZAFEROVIC Sanel GER GER 40.244
3 (3) 27.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 40.352
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 40.653
RACE: 43    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  ZACCARO Chiara GER GER 37.295
2 (2) 29.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 37.593
3 (3) 22.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL POL 37.773
4 (4) 28.  KEK Maša SLO SLO 43.788
RACE: 44    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  GAL Vid SLO SLO 35.251
2 (2) 23.  PAŃCZYSZYN Amelia POL POL 35.622
3 (3) 24.  ŁAMASZ Adam POL POL 35.710
4 (4) 38.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 37.737
 
3. Distance 
DIVISION 2  HEATS  500 m
RACE: 55    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  ZACCARO Chiara GER GER 57.498
2 (3) 29.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 57.629
3 (4) 27.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 58.099
4 (1) 23.  PAŃCZYSZYN Amelia POL POL NO TIME finished
RACE: 56    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 32.  GAL Vid SLO SLO 52.749
2 (4) 24.  ŁAMASZ Adam POL POL 54.915
3 (1) 12.  MUZAFEROVIC Sanel GER GER 1:00.064  
4 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:00.741  
RACE: 57    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 28.  KEK Maša SLO SLO 55.317
2 (1) 26.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 56.616
3 (2) 22.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL POL 57.299
4 (4) 38.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 1:13.914  
 
DIVISION 2  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 64    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 23.  PAŃCZYSZYN Amelia POL POL 56.263
2 (3) 38.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 57.506
3 (1) 12.  MUZAFEROVIC Sanel GER GER 1:01.513  
4 (2) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:01.805  
RACE: 65    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  KEK Maša SLO SLO 55.090
2 (3) 7.  ZACCARO Chiara GER GER 55.591
3 (4) 29.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 56.725
4 (2) 22.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL POL 59.537
RACE: 66    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  GAL Vid SLO SLO 52.336
2 (2) 24.  ŁAMASZ Adam POL POL 55.384
3 (3) 26.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 57.359
4 (4) 27.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 57.864
 
DIVISION 2  FINAL  500 m
RACE: 70    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  PAŃCZYSZYN Amelia POL POL 56.349
2 (2) 38.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 57.822
3 (3) 12.  MUZAFEROVIC Sanel GER GER 1:00.706  
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:02.444  
RACE: 71    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 56.442
2 (2) 26.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 56.855
3 (4) 22.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL POL 1:00.023  
4 (3) 27.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 1:09.976  
RACE: 72    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 24.  ŁAMASZ Adam POL POL 53.831
2 (4) 7.  ZACCARO Chiara GER GER 54.426
3 (2) 28.  KEK Maša SLO SLO 54.555
4 (1) 32.  GAL Vid SLO SLO 1:05.531  



2 ISU Development Competition, Celje, SLO, 15.08. - 16.08.2020


Overall Classification


DIVISION 2
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 32.  GAL Vid SLO SLO 2. 1. 4. 63 7
2. 24.  ŁAMASZ Adam POL POL 4. 3. 1. 55 8
3. 22.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL POL 1. 7. 7. 38 15
4. 23.  PAŃCZYSZYN Amelia POL POL 3. 2. 9. 34 14
5. 7.  ZACCARO Chiara GER GER 6. 5. 2. 29 13
6. 28.  KEK Maša SLO SLO 5. 8. 3. 19 16
7. 29.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 9. 6. 5. 8 20
8. 38.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 12. 4. 10. 8 26
9. 26.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 10. 9. 6. 3 25
10. 27.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 8. 11. 8. 2 27
11. 12.  MUZAFEROVIC Sanel GER GER 7. 10. 11. 2 28
12. 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 11. 12. 12. 35