2 ISU Development Competition, Celje, SLO, 15.08. - 16.08.2020


Heat Results

 
3. Distance 
DIVISION 1  HEATS  500 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 15.  GERA Márton HUN HUN 47.266
2 (1) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 48.420
3 (2) 18.  BOOS Amelia POL POL 51.992
4 (3) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 55.811
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 20.  MAZUR Hanna POL POL 48.729
2 (4) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 49.713
3 (2) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 1:05.202   advanced->to A
4 (1) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:07.305  
RACE: 52    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 50.406
2 (4) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 50.615
3 (1) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 51.338
4 (2) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 51.530
RACE: 53    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.150
2 (2) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 49.302
3 (3) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 50.412
4 (4) 25.  ŠPAN Dina SLO SLO 50.447
5 (5) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 52.443
RACE: 54    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 48.708
2 (1) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 48.979
3 (2) 8.  BLUHM Daniel GER GER 49.992
4 (4) 13.  FEDOR András HUN HUN 50.073
 
DIVISION 1  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 59    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  FEDOR András HUN HUN 50.939
2 (3) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 51.356
3 (2) 18.  BOOS Amelia POL POL 52.020
4 (4) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 52.097
RACE: 60    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 51.824
2 (4) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 51.931
3 (1) 25.  ŠPAN Dina SLO SLO 52.138
4 (2) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 53.203
RACE: 61    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  MAZUR Hanna POL POL 47.947
2 (2) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 48.085
3 (3) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 48.163
4 (4) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 49.750
RACE: 62    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 48.235
2 (2) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 48.519
3 (4) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 48.631
4 (3) 8.  BLUHM Daniel GER GER 51.376
RACE: 63    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 46.618
2 (2) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 48.051
3 (3) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 48.767
4 (5) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 50.044
5 (4) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 50.861
 
DIVISION 1  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 67    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  MAZUR Hanna POL POL 48.523
2 (3) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 49.383
3 (4) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 49.420
4 (2) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 51.036
RACE: 68    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 46.758
2 (4) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 47.551
3 (3) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 48.509
4 (2) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 48.849
 
DIVISION 1  FINAL  500 m
RACE: 73    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 25.  ŠPAN Dina SLO SLO 51.550
2 (2) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 51.739
3 (1) 18.  BOOS Amelia POL POL 1:10.474  
4 (4) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 1:14.780  
RACE: 74    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  FEDOR András HUN HUN 50.496
2 (3) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.614
3 (4) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 51.948
4 (2) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 52.148
RACE: 75    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 49.167
2 (2) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 49.219
3 (3) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 49.308
4 (4) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 50.836
5 (5) 8.  BLUHM Daniel GER GER 50.962
RACE: 76    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 49.312
2 (4) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 49.406
3 (3) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK NO TIME finished
- (1) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK PEN. impeding
RACE: 77    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 46.614
2 (3) 20.  MAZUR Hanna POL POL 47.460
3 (2) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 47.614
4 (4) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 49.636



2 ISU Development Competition, Celje, SLO, 15.08. - 16.08.2020


Distance Classification


DIVISION 1 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 15.  GERA Márton HUN HUN 34 1 0:46.614
  2. A 2. 20.  MAZUR Hanna POL POL 21 2 0:47.460
  3. A 3. 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 13 3 0:47.551
  4. A 4. 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 8 4 0:48.519
  5. B 1. 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 5 5 0:48.051
  6. B 2. 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 3 6 0:48.235
  7. B 3. 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 2 7 0:48.631
  8. B 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 8 0:48.085
  9. C 1. 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 9 0:48.767
  10. C 2. 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 10 0:49.219
  11. C 3. 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 11 0:49.308
  12. C 4. 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 12 0:50.412
  13. C 5. 8.  BLUHM Daniel GER GER 13 0:49.992
  14. D 1. 13.  FEDOR András HUN HUN 14 0:50.073
  15. D 2. 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 15 0:50.614
  16. D 3. 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 16 0:51.931
  17. D 4. 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 17 0:51.356
  18. E 1. 25.  ŠPAN Dina SLO SLO 18 0:50.447
  19. E 2. 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 19 0:51.739
  20. E 3. 18.  BOOS Amelia POL POL 20 0:51.992
  21. E 4. 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 21 0:51.338