4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 58    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 37.285
2 (2) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 38.327
3 (3) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 38.400
4 (4) 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 45.744
RACE: 59    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 36.421
2 (4) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 38.982
3 (3) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 39.126
4 (1) 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 39.776
RACE: 60    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 37.872
2 (3) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 37.993
3 (2) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 38.452
RACE: 61    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 37.852
2 (4) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 38.439
3 (3) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 38.547
4 (2) 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 42.029
RACE: 62    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 37.211
2 (2) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 38.732
3 (4) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 39.384
4 (1) 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 52.923
RACE: 63    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 36.145
2 (4) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 37.577
3 (3) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 39.285
4 (2) 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 44.356
 
JUNIOR E GIRLS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 84    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 37.494
2 (3) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 38.622
3 (2) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 38.880
4 (4) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 39.438
RACE: 85    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 37.626
2 (2) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 38.169
3 (4) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 38.367
4 (3) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 39.485
RACE: 86    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 36.493
2 (2) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 37.301
3 (3) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 37.954
4 (4) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 38.019
RACE: 87    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 35.886
2 (2) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 37.164
3 (3) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 37.963
4 (4) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 38.091
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 102    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 36.632
2 (4) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 36.731
3 (3) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 37.572
4 (2) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 37.790
RACE: 103    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 35.936
2 (2) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 36.200
3 (3) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 37.208
4 (4) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 38.280
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 126    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 40.555
2 (2) 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 44.861
3 (1) 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 44.961
RACE: 127    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 39.670
2 (1) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 39.767
3 (3) 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 40.262
4 (4) 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 42.018
RACE: 128    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 38.360
2 (3) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 38.479
3 (2) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 38.707
4 (4) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 38.890
RACE: 129    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 39.260
2 (2) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 39.403
3 (4) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 39.427
4 (3) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 39.571
RACE: 130    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 37.975
2 (4) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 38.122
3 (3) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 38.238
4 (2) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 38.471
RACE: 131    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 35.907
2 (2) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 35.953
3 (3) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 36.733
4 (4) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 47.104



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Distance Classification


JUNIOR E GIRLS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 34 1 0:35.886
  2. A 2. 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 21 2 0:35.953
  3. A 3. 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 13 3 0:36.421
  4. A 4. 138.  RODIC Sofija SRB SRB 8 4 0:36.731
  5. B 1. 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 5 5 0:37.208
  6. B 2. 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 3 6 0:38.122
  7. B 3. 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 2 7 0:37.164
  8. B 4. 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 1 8 0:37.301
  9. C 1. 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 9 0:37.954
  10. C 2. 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 10 0:37.963
  11. C 3. 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 11 0:37.852
  12. C 4. 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 12 0:38.367
  13. D 1. 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 13 0:38.019
  14. D 2. 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 14 0:38.479
  15. D 3. 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 15 0:38.091
  16. D 4. 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 16 0:38.452
  17. E 1. 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 17 0:39.384
  18. E 2. 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 18 0:39.285
  19. E 3. 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 19 0:39.776
  20. E 4. 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 20 0:42.018
  21. F 1. 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 21 0:40.555
  22. F 2. 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 22 0:44.861
  23. F 3. 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 23 0:44.356