4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 20    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:48.109  
2 (5) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:49.880  
3 (2) 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:50.712  
4 (1) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:50.792  
5 (6) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:59.534   advanced->to B
6 (4) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 2:00.753  
RACE: 21    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 2:05.372  
2 (3) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 2:05.561  
3 (2) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 2:06.140  
4 (1) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 2:06.146  
5 (6) 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 2:07.253  
6 (5) 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 2:17.559  
RACE: 22    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:55.425  
2 (3) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:55.724  
3 (2) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:56.855  
4 (1) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:56.904  
5 (5) 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:57.838  
6 (4) 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 2:22.095  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 45    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (99) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:58.972  
2 (99) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:59.070  
3 (99) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:59.089  
4 (99) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:59.223  
5 (99) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:59.520  
6 (99) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 2:00.639  
RACE: 46    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (99) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:50.059  
2 (99) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:51.785  
3 (99) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:53.753  
4 (99) 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:56.009  
5 (99) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:10.900  
6 (99) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 2:12.240  
- (99) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR PEN. off track
RACE: 47    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (99) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:58.554  
2 (99) 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:59.903  
3 (99) 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 2:00.747  
4 (99) 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 2:11.719  
5 (99) 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 2:20.120  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 68    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 50.158
2 (3) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.508
3 (1) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 51.599
4 (4) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 55.306
RACE: 69    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 53.143
2 (2) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 53.282
3 (1) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 54.584
4 (4) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 70    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 51.041
2 (4) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 51.785
3 (2) 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 54.675
4 (3) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 54.747
5 (1) 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 58.834
RACE: 71    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 51.476
2 (3) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 52.464
3 (1) 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 54.622
4 (5) 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 58.323
5 (2) 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 1:04.321  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 53.370
2 (2) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 53.406
3 (4) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 53.502
4 (3) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 53.674
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 48.415
2 (2) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 49.913
3 (3) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 53.379
4 (4) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 136    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 52.074
2 (2) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 53.951
3 (1) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 54.048
4 (3) 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 54.589
5 (4) 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 59.543
6 (5) 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 1:03.061  
RACE: 137    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 52.486
2 (4) 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 54.321
3 (3) 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 56.167
- (2) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE PEN. impeding
RACE: 138    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 51.925
2 (2) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 52.436
3 (4) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 53.979
4 (1) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 54.189
RACE: 139    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 50.622
2 (4) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 50.732
3 (1) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 50.818
4 (2) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.007
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 171    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:25.294  
2 (1) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:25.863  
3 (2) 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:28.446  
RACE: 172    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:24.197  
2 (4) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:24.635  
3 (3) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:25.775  
4 (1) 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:28.247  
RACE: 173    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:25.145  
2 (1) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:25.201  
3 (2) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:25.356  
RACE: 174    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:30.715  
2 (4) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:31.235  
3 (2) 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:31.529  
4 (3) 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 1:41.913  
RACE: 175    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:25.580  
2 (4) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:26.912  
3 (2) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 1:29.806  
4 (3) 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 1:34.791  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 191    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:25.596  
2 (4) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:26.032  
3 (3) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:27.977  
- (1) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN PEN. false start->to D
RACE: 192    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:23.831  
2 (4) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:23.837  
3 (2) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:24.863  
4 (3) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:25.243  
RACE: 193    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:21.725  
2 (2) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:21.837  
3 (3) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:21.883  
4 (4) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:27.233  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 211    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:20.934  
2 (4) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:22.076  
3 (1) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:22.499  
4 (2) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:24.659  
RACE: 212    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:26.804  
2 (4) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:29.379  
3 (1) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:34.354   advanced->to A
- (2) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE PEN. impeding->to C
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 239    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:32.142  
2 (2) 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 1:36.846  
3 (3) 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 1:41.455  
RACE: 240    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:40.189  
2 (3) 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:40.510  
3 (1) 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:41.435  
4 (2) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 1:41.712  
RACE: 241    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:24.017  
2 (3) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:25.917  
3 (2) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:25.976  
4 (1) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:46.033  
RACE: 242    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:23.144  
2 (2) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:24.314  
RACE: 243    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:23.628  
2 (3) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:31.871  
3 (5) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:40.651  
4 (4) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:42.940  
- (2) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU PEN. impeding



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1. 1. 12. 68 14
2. 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 4. 3. 1. 55 8
3. 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 7. 2. 2. 44 11
4. 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 2. 6. 6. 27 14
5. 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 3. 13. 3. 26 19
6. 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 5. 4. 8. 13 17
7. 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 11. 8. 4. 9 23
8. 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 9. 5. 5. 8 19
9. 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 6. 7. 15. 5 28
10. 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 13. 9. 7. 2 29
11. 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 8. 15. 11. 1 34
12. 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 14. 12. 9. 35
13. 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 10. 11. 14. 35
14. 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 12. 14. 10. 36
15. 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 15. 10. 13. 38
16. 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 16. 16. 16. 48
17. 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 17. 17. 17. 51
18. 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 18. 18. 18. 54