4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  777 m
RACE: 10    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 1:34.437  
2 (5) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1:36.083  
3 (6) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:38.127  
4 (2) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 1:39.024  
5 (4) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 1:53.887  
6 (1) 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 1:56.525  
RACE: 11    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:27.972  
2 (3) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:29.419  
3 (5) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:33.579  
4 (7) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 1:33.639  
5 (6) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:41.327  
6 (2) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:46.550  
7 (4) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 1:50.522  
RACE: 12    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 1:32.454  
2 (5) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 1:34.103  
3 (1) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:38.187   advanced->to A
4 (6) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 1:44.437  
5 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 1:49.730  
6 (3) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 1:49.831  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  777 m
RACE: 42    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 1:33.949  
2 (3) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 1:35.097  
3 (4) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 1:44.118  
4 (1) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:53.787  
5 (6) 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 1:57.928  
6 (5) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 2:01.912  
RACE: 43    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 1:31.471  
2 (1) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:31.679  
3 (3) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:38.990  
4 (4) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 1:40.230  
5 (5) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:40.646  
6 (6) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 1:53.280  
RACE: 44    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:26.883  
2 (2) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:30.459  
3 (5) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 1:31.705  
4 (4) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 1:31.827  
5 (7) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:33.348  
6 (6) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1:36.865  
7 (3) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 1:40.883  
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 64    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 38.852
2 (4) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 39.038
3 (1) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 40.356
4 (2) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 40.825
5 (5) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 44.691
RACE: 65    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 37.374
2 (4) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 37.457
3 (1) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 40.174
4 (2) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 40.682
5 (5) 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 48.518
RACE: 66    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 38.964
2 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 39.255
3 (2) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 42.644
4 (5) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 46.524
5 (3) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 46.907
RACE: 67    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 38.311
2 (3) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 39.046
3 (4) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 40.476
- (1) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN PEN. false start->to D
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 104    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 38.464
2 (1) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 38.575
3 (2) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 38.828
4 (3) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 38.900
RACE: 105    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 36.198
2 (3) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 37.888
3 (2) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 45.062
4 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 47.497
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 132    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 36.668
2 (5) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 38.576
3 (1) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 39.653
4 (2) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 39.989
5 (7) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 44.022
6 (3) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 55.488
- (6) 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN PEN. no start
RACE: 133    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 39.932
2 (3) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 40.116
3 (2) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 40.249
4 (4) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 42.878
RACE: 134    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 38.805
2 (3) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 38.964
3 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 39.045
4 (1) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 39.970
RACE: 135    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 37.656
2 (3) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 38.515
3 (4) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 38.640
4 (2) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 38.813
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 167    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 57.846
2 (1) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 58.098
3 (2) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 58.672
4 (5) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:05.751  
5 (4) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 1:09.398  
RACE: 168    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 56.703
2 (1) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 56.932
3 (4) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 58.762
4 (3) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 59.590
RACE: 169    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 57.768
2 (4) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 58.053
3 (1) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 58.689
4 (3) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:01.211  
RACE: 170    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 55.255
2 (3) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 58.406
3 (5) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 58.657
4 (1) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 1:07.510  
5 (2) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE NO TIME finished
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 209    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 57.204
2 (1) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 57.479
3 (3) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 1:00.369  
4 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN NO TIME finished
RACE: 210    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 55.073
2 (3) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 56.515
3 (2) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 56.898
4 (4) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 1:09.409  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 235    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 59.458
2 (1) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:00.634  
3 (2) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:01.000  
4 (3) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:03.338  
5 (4) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 1:04.490  
6 (5) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 236    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 58.925
2 (4) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 59.107
3 (1) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 59.397
4 (2) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1:02.013  
RACE: 237    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 57.751
2 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 58.086
3 (3) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 58.859
4 (2) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 59.167
RACE: 238    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 54.928
2 (2) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 57.116
3 (3) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 57.292
4 (4) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 57.623



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 2. 1. 2. 76 5
2. 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1. 13. 1. 68 15
3. 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 5. 2. 3. 39 10
4. 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 4. 3. 4. 29 11
5. 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 3. 5. 5. 23 13
6. 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 9. 4. 9. 8 22
7. 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 7. 6. 13. 5 26
8. 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 14. 7. 6. 5 27
9. 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 6. 8. 12. 4 26
10. 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 8. 14. 7. 3 29
11. 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 15. 15. 8. 1 38
12. 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 11. 10. 10. 31
13. 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 10. 11. 14. 35
14. 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 12. 9. 15. 36
15. 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 17. 12. 16. 45
16. 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 19. 16. 11. 46
17. 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 13. 17. 17. 47
18. 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 16. 18. 18. 52
19. 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 18. 19. 19. 56