4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 13    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 99.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN NO TIME
2 (4) 64.  KISS Kende HUN-JSE HUN NO TIME
3 (2) 111.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN NO TIME
4 (1) 63.  DÁVID Levente HUN-JSE HUN NO TIME
5 (3) 35.  HEMZŐ Botond HUN-FTC HUN NO TIME
RACE: 14    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:53.159  
2 (1) 89.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:53.434  
3 (4) 119.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:54.233  
4 (2) 34.  GYŐRY Péter HUN-FTC HUN 2:12.518  
5 (5) 36.  MAZÁNY Bendegúz HUN-FTC HUN 2:12.982  
RACE: 15    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 65.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:55.699  
2 (1) 120.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:56.439  
3 (3) 3.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:56.565  
4 (4) 33.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 2:03.844  
5 (5) 91.  TÓTH János HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 16    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 140.  JASIC Luka SRB SRB 1:58.914  
2 (2) 37.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:59.960  
3 (5) 112.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 2:01.548  
4 (3) 62.  ARNÓCZKI Ádám HUN-JSE HUN NO TIME finished
- (1) 90.  NÉMETI Máté HUN-MTK HUN PEN. no start
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 23    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:52.920  
2 (3) 3.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:54.942  
3 (2) 120.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:55.277  
4 (6) 112.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 2:03.440  
5 (5) 37.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 2:12.025  
6 (4) 140.  JASIC Luka SRB SRB 2:12.396  
RACE: 24    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 99.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:50.590  
2 (2) 66.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:50.766  
3 (4) 119.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:51.208  
4 (6) 64.  KISS Kende HUN-JSE HUN 1:53.276  
5 (1) 111.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 2:08.697  
6 (3) 89.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 2:24.472  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 48    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 1:56.330  
2 (7) 62.  ARNÓCZKI Ádám HUN-JSE HUN 1:57.706  
3 (5) 63.  DÁVID Levente HUN-JSE HUN 2:06.844  
4 (2) 35.  HEMZŐ Botond HUN-FTC HUN 2:07.073  
5 (6) 91.  TÓTH János HUN-MTK HUN 2:08.292  
6 (3) 34.  GYŐRY Péter HUN-FTC HUN 2:08.376  
7 (4) 36.  MAZÁNY Bendegúz HUN-FTC HUN 2:11.735  
RACE: 49    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 140.  JASIC Luka SRB SRB 1:47.144  
2 (6) 89.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:48.496  
3 (1) 64.  KISS Kende HUN-JSE HUN 1:53.436  
4 (4) 37.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:56.671  
5 (3) 111.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 2:03.781  
6 (2) 112.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 2:24.766  
RACE: 50    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 65.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:48.537  
2 (2) 66.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:50.714  
3 (6) 120.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:50.816  
4 (5) 3.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:51.545  
5 (3) 119.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:51.662  
6 (1) 99.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:53.269  
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 72    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 50.028
2 (2) 37.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 54.355
3 (3) 111.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 57.491
RACE: 73    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 51.915
2 (1) 89.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 52.038
3 (2) 34.  GYŐRY Péter HUN-FTC HUN 1:01.444  
- (4) 112.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN PEN. no start
RACE: 74    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 3.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 51.790
2 (4) 62.  ARNÓCZKI Ádám HUN-JSE HUN 57.345
3 (2) 140.  JASIC Luka SRB SRB 1:14.224  
4 (1) 36.  MAZÁNY Bendegúz HUN-FTC HUN 1:15.835  
RACE: 75    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 99.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 51.809
2 (3) 119.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 52.443
3 (4) 63.  DÁVID Levente HUN-JSE HUN 1:02.447  
4 (1) 35.  HEMZŐ Botond HUN-FTC HUN 1:02.571  
RACE: 76    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 120.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 51.189
2 (1) 64.  KISS Kende HUN-JSE HUN 53.442
3 (4) 33.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 53.578
4 (3) 91.  TÓTH János HUN-MTK HUN 1:02.705  
 
JUNIOR D BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 88    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 51.084
2 (2) 99.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 51.424
3 (3) 37.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 53.686
4 (4) 62.  ARNÓCZKI Ádám HUN-JSE HUN 55.306
RACE: 89    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 120.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 50.346
2 (2) 66.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 51.956
3 (3) 64.  KISS Kende HUN-JSE HUN 52.879
4 (4) 33.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 53.012
RACE: 90    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 49.223
2 (2) 89.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 50.422
3 (3) 119.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 51.462
4 (4) 111.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 57.154
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 108    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 120.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN NO TIME
2 (3) 3.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL NO TIME
3 (2) 89.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN NO TIME
4 (4) 119.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN NO TIME
RACE: 109    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN NO TIME
2 (2) 99.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN NO TIME
3 (3) 66.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN NO TIME
4 (4) 64.  KISS Kende HUN-JSE HUN NO TIME
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 140    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 140.  JASIC Luka SRB SRB 51.246
2 (2) 63.  DÁVID Levente HUN-JSE HUN 1:01.034  
3 (1) 34.  GYŐRY Péter HUN-FTC HUN 1:01.202  
4 (6) 36.  MAZÁNY Bendegúz HUN-FTC HUN 1:01.571  
5 (4) 91.  TÓTH János HUN-MTK HUN 1:01.721  
6 (3) 35.  HEMZŐ Botond HUN-FTC HUN 1:02.349  
RACE: 141    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 54.540
2 (1) 33.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 54.547
3 (3) 62.  ARNÓCZKI Ádám HUN-JSE HUN 55.295
4 (4) 111.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 56.495
RACE: 142    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 51.512
2 (2) 119.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 51.611
3 (1) 89.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 51.862
4 (4) 64.  KISS Kende HUN-JSE HUN 55.636
RACE: 143    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 48.488
2 (2) 120.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 48.754
3 (4) 99.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 49.917
4 (3) 3.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 50.142
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 176    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 65.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:21.210  
2 (3) 140.  JASIC Luka SRB SRB 1:21.493  
3 (4) 112.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 1:26.366  
4 (1) 37.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:26.482  
5 (5) 91.  TÓTH János HUN-MTK HUN 1:41.711  
RACE: 177    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 120.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:24.590  
2 (2) 89.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:24.710  
3 (5) 36.  MAZÁNY Bendegúz HUN-FTC HUN 1:44.222  
4 (1) 34.  GYŐRY Péter HUN-FTC HUN 1:58.806  
5 (3) 64.  KISS Kende HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 178    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 3.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:29.389  
2 (2) 99.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:29.712  
3 (4) 62.  ARNÓCZKI Ádám HUN-JSE HUN 1:30.289  
4 (1) 111.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 1:35.467  
5 (5) 35.  HEMZŐ Botond HUN-FTC HUN 1:39.625  
RACE: 179    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 66.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:24.487  
2 (2) 119.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:24.679  
3 (1) 33.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 1:31.385  
4 (3) 63.  DÁVID Levente HUN-JSE HUN 1:39.834  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 213    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:21.921  
2 (2) 120.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:22.132  
3 (4) 89.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:22.281  
4 (3) 119.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:33.242  
RACE: 214    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:20.656  
2 (2) 140.  JASIC Luka SRB SRB 1:21.068  
3 (3) 3.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:21.288  
4 (4) 99.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:22.276  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 244    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:30.198  
2 (2) 111.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 1:32.720  
3 (4) 63.  DÁVID Levente HUN-JSE HUN 1:37.539  
4 (6) 34.  GYŐRY Péter HUN-FTC HUN 1:37.727  
5 (5) 91.  TÓTH János HUN-MTK HUN 1:38.522  
6 (7) 64.  KISS Kende HUN-JSE HUN 1:46.294  
7 (3) 35.  HEMZŐ Botond HUN-FTC HUN 1:54.696  
RACE: 245    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 1:30.586  
2 (3) 33.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 1:30.680  
3 (2) 62.  ARNÓCZKI Ádám HUN-JSE HUN 1:33.238  
4 (4) 36.  MAZÁNY Bendegúz HUN-FTC HUN 1:38.739  
RACE: 246    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:20.711  
2 (3) 89.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:20.798  
3 (2) 99.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:21.009  
4 (4) 119.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:21.735  
RACE: 247    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:17.469  
2 (2) 140.  JASIC Luka SRB SRB 1:19.021  
3 (3) 66.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:21.798  
4 (4) 120.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:24.615  



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 65.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 120.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 3. 2. 4. 42 9
3. 66.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 2. 5. 3. 39 10
4. 140.  JASIC Luka SRB SRB 7. 13. 2. 23 22
5. 3.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 4. 4. 5. 21 13
6. 99.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 6. 3. 7. 18 16
7. 119.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 5. 6. 8. 9 19
8. 89.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 8. 7. 6. 6 21
9. 64.  KISS Kende HUN-JSE HUN 9. 8. 18. 1 35
10. 37.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 10. 9. 13. 32
11. 33.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 13. 10. 10. 33
12. 62.  ARNÓCZKI Ádám HUN-JSE HUN 14. 11. 11. 36
13. 111.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 11. 12. 14. 37
14. 112.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 12. 19. 9. 40
15. 63.  DÁVID Levente HUN-JSE HUN 15. 14. 15. 44
16. 36.  MAZÁNY Bendegúz HUN-FTC HUN 19. 16. 12. 47
17. 34.  GYŐRY Péter HUN-FTC HUN 18. 15. 16. 49
18. 91.  TÓTH János HUN-MTK HUN 17. 17. 17. 51
19. 35.  HEMZŐ Botond HUN-FTC HUN 16. 18. 19. 53