4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 161    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 55.782
2 (4) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 55.932
3 (1) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 58.955
4 (3) 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 1:11.614  
RACE: 162    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 55.022
2 (1) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 56.833
3 (2) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 56.878
4 (3) 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 1:09.759  
RACE: 163    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 54.173
2 (1) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 57.535
3 (2) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 57.651
RACE: 164    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 56.710
2 (1) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 56.824
3 (4) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 59.644
4 (3) 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 1:00.279  
RACE: 165    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 56.018
2 (4) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 59.840
3 (2) 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 1:00.138  
4 (1) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 1:06.051  
RACE: 166    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 56.330
2 (4) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 56.470
3 (2) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 58.432
4 (3) 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:07.985  
 
JUNIOR E GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 187    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 56.946
2 (3) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 57.094
3 (4) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 1:00.441  
4 (1) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 1:04.775  
RACE: 188    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 55.143
2 (2) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 55.307
3 (4) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 56.370
- (3) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN PEN. false start->to E
RACE: 189    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 54.563
2 (2) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 55.480
3 (3) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 57.330
4 (4) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 57.644
RACE: 190    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 53.811
2 (3) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 55.578
3 (2) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 55.760
4 (4) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 59.478
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 207    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 53.531
2 (2) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 54.341
3 (3) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 54.975
4 (4) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 55.159
RACE: 208    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 54.321
2 (3) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 57.002
3 (4) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 57.136
4 (2) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 57.509
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 229    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 58.036
2 (4) 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 1:02.006  
3 (3) 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 1:05.740  
4 (2) 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:05.945  
RACE: 230    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 58.279
2 (1) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 58.613
3 (2) 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 59.761
4 (3) 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 59.978
RACE: 231    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 56.423
2 (2) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 58.317
3 (1) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 58.425
RACE: 232    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 55.607
2 (2) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 56.139
3 (4) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 59.280
4 (3) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:01.052  
RACE: 233    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 56.271
2 (1) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 56.427
3 (4) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 56.531
4 (3) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 56.707
RACE: 234    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 53.390
2 (2) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 53.672
3 (3) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 54.463
4 (4) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 55.156



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Distance Classification


JUNIOR E GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 34 1 0:53.390
  2. A 2. 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 21 2 0:53.672
  3. A 3. 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 13 3 0:54.341
  4. A 4. 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 8 4 0:55.156
  5. B 1. 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 5 5 0:55.159
  6. B 2. 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 3 6 0:54.975
  7. B 3. 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 2 7 0:55.307
  8. B 4. 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1 8 0:56.707
  9. C 1. 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 9 0:55.607
  10. C 2. 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 10 0:56.139
  11. C 3. 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 11 0:59.280
  12. C 4. 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 12 0:56.833
  13. D 1. 138.  RODIC Sofija SRB SRB 13 0:56.018
  14. D 2. 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 14 0:58.317
  15. D 3. 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 15 0:57.644
  16. E 1. 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 16 0:57.535
  17. E 2. 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 17 0:58.613
  18. E 3. 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 18 0:59.761
  19. E 4. 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 19 0:59.978
  20. F 1. 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 20 0:58.036
  21. F 2. 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 21 1:02.006
  22. F 3. 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 22 1:05.740
  23. F 4. 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 23 1:05.945