4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 6    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 1:32.095  
2 (2) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 1:32.172  
3 (6) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:32.184  
4 (5) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 1:32.201  
5 (3) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:33.268  
6 (4) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 1:34.252  
RACE: 7    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:29.866  
2 (6) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 1:30.000  
3 (5) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 1:30.266  
4 (4) 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 1:34.561  
5 (2) 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 1:35.052  
6 (1) 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:50.426  
RACE: 8    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 1:29.427  
2 (5) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 1:29.617  
3 (1) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1:29.734  
4 (4) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 1:44.863  
5 (3) 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 1:51.726  
- (2) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN PEN. no finish
RACE: 9    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 1:32.056  
2 (1) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 1:32.198  
3 (5) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:32.270  
4 (4) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 1:32.437  
5 (6) 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 1:36.875  
- (2) 153.  ŠEVČOVIČOVÁ Nina SVK-SKMA SVK PEN. no start
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 18    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:30.072  
2 (5) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 1:30.168  
3 (2) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 1:30.226  
4 (4) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 1:30.696  
5 (6) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:31.666  
6 (3) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 1:32.186  
RACE: 19    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 1:27.943  
2 (2) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 1:28.386  
3 (3) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1:28.750  
4 (6) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:31.777  
5 (5) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 1:35.701  
6 (4) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 1:48.148  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 38    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 1:34.456  
2 (5) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 1:34.854  
3 (2) 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 1:35.403  
4 (4) 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 1:45.489  
5 (3) 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:46.016  
RACE: 39    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 1:30.726  
2 (1) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 1:30.749  
3 (6) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 1:30.781  
4 (3) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:31.280  
5 (5) 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 1:35.085  
6 (4) 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 1:35.474  
RACE: 40    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:30.867  
2 (3) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:32.095  
3 (1) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 1:32.184  
4 (5) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 1:32.260  
5 (6) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 1:32.372  
6 (4) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 1:33.962  
RACE: 41    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:27.146  
2 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 1:27.192  
3 (2) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 1:28.160  
4 (3) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1:30.674  
5 (5) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 1:47.998  
6 (6) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 1:48.250  



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Distance Classification


JUNIOR E GIRLS 777 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 34 1 1:27.146
  2. A 2. 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 21 2 1:27.192
  3. A 3. 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 13 3 1:28.160
  4. A 4. 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 8 4 1:28.750
  5. A 5. 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 5 5 1:30.168
  6. A 6. 138.  RODIC Sofija SRB SRB 3 6 1:30.000
  7. B 1. 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 2 7 1:30.867
  8. B 2. 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1 8 1:31.777
  9. B 3. 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 9 1:30.696
  10. B 4. 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 10 1:32.198
  11. B 5. 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 11 1:32.095
  12. B 6. 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 12 1:30.266
  13. C 1. 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 13 1:30.726
  14. C 2. 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 14 1:30.749
  15. C 3. 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 15 1:30.781
  16. C 4. 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 16 1:31.280
  17. C 5. 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 17 1:35.052
  18. C 6. 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 18 1:34.561
  19. D 1. 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 19 1:34.252
  20. D 2. 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 20 1:34.854
  21. D 3. 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 21 1:35.403
  22. D 4. 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 22 1:45.489
  23. D 5. 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 23 1:46.016