4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 164.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 1:08.184  
2 (4) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 1:11.046  
3 (1) 109.  TAMÁS Ramóna HUN-TDKE HUN 1:12.376  
4 (5) 53.  KISS Zselyke HUN-JSE HUN 1:13.169  
5 (3) 6.  PNOVSKA Julie CZE-KSB CZE 1:15.259  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 52.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 1:01.665  
2 (5) 5.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 1:02.220  
3 (2) 163.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR 1:02.445  
4 (1) 108.  KOVÁCS Luca HUN-TDKE HUN 1:16.447  
5 (3) 145.  MARUSÁKOVÁ Alexandra SVK-PRK SVK 1:22.245  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 1:07.684  
2 (4) 55.  SZABÓ Janka HUN-JSE HUN 1:24.287  
3 (5) 134.  TÖRÖK Boglárka Anna ROU-SCMC ROU 1:24.612  
4 (3) 144.  JUSCAK Natália SVK-PRK SVK 1:51.002  
5 (2) 22.  OLÁH Anna HUN-DJKSE HUN 1:54.248  
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 33    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  PNOVSKA Julie CZE-KSB CZE 1:07.030  
2 (2) 145.  MARUSÁKOVÁ Alexandra SVK-PRK SVK 1:21.121  
3 (3) 22.  OLÁH Anna HUN-DJKSE HUN 1:33.881  
RACE: 34    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 163.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR 1:02.353  
2 (3) 53.  KISS Zselyke HUN-JSE HUN 1:14.212  
3 (4) 108.  KOVÁCS Luca HUN-TDKE HUN 1:14.401  
4 (5) 134.  TÖRÖK Boglárka Anna ROU-SCMC ROU 1:15.861  
5 (6) 144.  JUSCAK Natália SVK-PRK SVK 1:41.578  
6 (2) 109.  TAMÁS Ramóna HUN-TDKE HUN 1:46.734  
RACE: 35    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 59.885
2 (2) 5.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 1:02.591  
3 (5) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 1:03.372  
4 (3) 7.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 1:05.121  
5 (4) 164.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 1:05.245  
6 (6) 55.  SZABÓ Janka HUN-JSE HUN 1:25.489  
 
2. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  222 m
RACE: 77    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 31.030
2 (1) 109.  TAMÁS Ramóna HUN-TDKE HUN 32.358
3 (4) 55.  SZABÓ Janka HUN-JSE HUN 36.443
4 (3) 145.  MARUSÁKOVÁ Alexandra SVK-PRK SVK 42.128
RACE: 78    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 27.100
2 (1) 163.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR 27.468
3 (3) 108.  KOVÁCS Luca HUN-TDKE HUN 32.075
RACE: 79    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 28.097
2 (2) 164.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 29.188
3 (4) 6.  PNOVSKA Julie CZE-KSB CZE 29.453
4 (1) 144.  JUSCAK Natália SVK-PRK SVK 45.158
RACE: 80    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 5.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 29.834
2 (3) 53.  KISS Zselyke HUN-JSE HUN 33.185
3 (1) 134.  TÖRÖK Boglárka Anna ROU-SCMC ROU 35.312
4 (2) 22.  OLÁH Anna HUN-DJKSE HUN 43.386
 
JUNIOR F GIRLS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 98    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 27.866
2 (2) 164.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 28.710
3 (3) 5.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 28.792
4 (4) 109.  TAMÁS Ramóna HUN-TDKE HUN 31.806
RACE: 99    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 27.347
2 (2) 163.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR 27.654
3 (3) 7.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 30.024
4 (4) 53.  KISS Zselyke HUN-JSE HUN 33.301
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  222 m
RACE: 119    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  MARUSÁKOVÁ Alexandra SVK-PRK SVK 35.564
2 (3) 144.  JUSCAK Natália SVK-PRK SVK 44.662
3 (2) 22.  OLÁH Anna HUN-DJKSE HUN 50.383
RACE: 120    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  PNOVSKA Julie CZE-KSB CZE 30.124
2 (2) 108.  KOVÁCS Luca HUN-TDKE HUN 33.096
3 (4) 55.  SZABÓ Janka HUN-JSE HUN 37.326
4 (3) 134.  TÖRÖK Boglárka Anna ROU-SCMC ROU 37.564
RACE: 121    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 28.698
2 (2) 7.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 29.324
3 (3) 109.  TAMÁS Ramóna HUN-TDKE HUN 31.945
4 (4) 53.  KISS Zselyke HUN-JSE HUN 32.965
RACE: 122    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 27.076
2 (3) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 28.011
3 (4) 164.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 29.041
- (2) 163.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR PEN. false start
 
3. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 180    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 163.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR 40.700
2 (4) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 40.862
3 (2) 108.  KOVÁCS Luca HUN-TDKE HUN 47.501
4 (3) 22.  OLÁH Anna HUN-DJKSE HUN 1:02.630  
RACE: 181    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 6.  PNOVSKA Julie CZE-KSB CZE 43.681
2 (1) 164.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 43.777
3 (4) 53.  KISS Zselyke HUN-JSE HUN 48.497
4 (2) 144.  JUSCAK Natália SVK-PRK SVK 1:05.639  
RACE: 182    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 5.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 43.146
2 (3) 145.  MARUSÁKOVÁ Alexandra SVK-PRK SVK 50.668
3 (4) 55.  SZABÓ Janka HUN-JSE HUN 52.544
4 (1) 134.  TÖRÖK Boglárka Anna ROU-SCMC ROU 1:07.023  
RACE: 183    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 39.284
2 (3) 7.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 43.545
3 (2) 109.  TAMÁS Ramóna HUN-TDKE HUN 47.484
 
JUNIOR F GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 203    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 163.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR 40.648
2 (3) 7.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 41.701
3 (2) 5.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 41.924
4 (4) 164.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 51.877
RACE: 204    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 39.323
2 (2) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 41.641
3 (3) 6.  PNOVSKA Julie CZE-KSB CZE 44.331
4 (4) 145.  MARUSÁKOVÁ Alexandra SVK-PRK SVK 52.770
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 222    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 134.  TÖRÖK Boglárka Anna ROU-SCMC ROU 59.864
2 (1) 22.  OLÁH Anna HUN-DJKSE HUN 1:01.576  
3 (2) 144.  JUSCAK Natália SVK-PRK SVK 1:04.710  
RACE: 223    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 108.  KOVÁCS Luca HUN-TDKE HUN 47.767
2 (1) 109.  TAMÁS Ramóna HUN-TDKE HUN 47.849
3 (3) 53.  KISS Zselyke HUN-JSE HUN 49.477
4 (4) 55.  SZABÓ Janka HUN-JSE HUN 1:02.089  
RACE: 224    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 42.607
2 (2) 6.  PNOVSKA Julie CZE-KSB CZE 42.927
3 (3) 164.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 43.102
4 (4) 145.  MARUSÁKOVÁ Alexandra SVK-PRK SVK 53.636
RACE: 225    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 39.366
2 (2) 163.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR 39.551
3 (3) 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 40.086
4 (4) 7.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 42.681



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 52.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 54.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 3. 2. 3. 47 8
3. 5.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 2. 5. 5. 29 12
4. 163.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR 7. 4. 2. 28 13
5. 164.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 5. 3. 7. 20 15
6. 7.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 4. 6. 4. 18 14
7. 6.  PNOVSKA Julie CZE-KSB CZE 13. 9. 6. 3 28
8. 55.  SZABÓ Janka HUN-JSE HUN 6. 11. 12. 3 29
9. 53.  KISS Zselyke HUN-JSE HUN 8. 8. 11. 1 27
10. 109.  TAMÁS Ramóna HUN-TDKE HUN 12. 7. 10. 1 29
11. 145.  MARUSÁKOVÁ Alexandra SVK-PRK SVK 14. 13. 8. 1 35
12. 108.  KOVÁCS Luca HUN-TDKE HUN 9. 10. 9. 28
13. 134.  TÖRÖK Boglárka Anna ROU-SCMC ROU 10. 12. 13. 35
14. 144.  JUSCAK Natália SVK-PRK SVK 11. 14. 15. 40
15. 22.  OLÁH Anna HUN-DJKSE HUN 15. 15. 14. 44