4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 29    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 110.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 3:16.217  
2 (3) 154.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 3:16.768  
3 (5) 86.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 3:17.025  
4 (4) 32.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 3:17.115  
5 (6) 84.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:26.647  
6 (1) 58.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 3:32.596  
RACE: 30    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 83.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 3:03.411  
2 (5) 139.  JASIC Petra SRB SRB 3:03.518  
3 (3) 85.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 3:04.160  
4 (4) 135.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-SCMC ROU 3:07.393  
5 (1) 25.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 3:17.198  
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 55    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 32.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 2:58.009  
2 (1) 135.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-SCMC ROU 2:58.745  
3 (4) 84.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:00.088  
4 (3) 25.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 3:07.087  
5 (5) 58.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 3:14.165  
RACE: 56    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 110.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 3:08.548  
2 (5) 154.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 3:08.693  
3 (2) 139.  JASIC Petra SRB SRB 3:08.996  
4 (6) 86.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 3:09.118  
5 (3) 85.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 3:16.052  
6 (1) 83.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 3:48.701  



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Distance Classification


LADIES 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 110.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 34 1 3:08.548
  2. A 2. 154.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 21 2 3:08.693
  3. A 3. 139.  JASIC Petra SRB SRB 13 3 3:03.518
  4. A 4. 86.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 8 4 3:09.118
  5. A 5. 85.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 5 5 3:04.160
  6. A 6. 83.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 3 6 3:03.411
  7. B 1. 32.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 2 7 2:58.009
  8. B 2. 135.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-SCMC ROU 1 8 2:58.745
  9. B 3. 84.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 9 3:00.088
  10. B 4. 25.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 10 3:07.087
  11. B 5. 58.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 11 3:14.165