Csizmadia Trophy Debrecen, 2018.10.26-28. HUN, 26.10. - 28.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  500 m
RACE: 2    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 75.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:03.414  
2 (4) 31.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:07.274  
3 (3) 59.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:07.316  
4 (5) 32.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:18.064  
5 (1) 113.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 1:33.927  
RACE: 3    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 16.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 57.598
2 (4) 94.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 1:06.819  
3 (5) 33.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:07.608  
4 (1) 121.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 1:10.789  
5 (2) 11.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 1:33.521  
 
JUNIOR F BOYS  FINAL B  500 m
RACE: 34    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 1:04.798  
2 (2) 32.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:15.355  
3 (4) 113.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 1:31.487  
4 (3) 11.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 1:32.035  
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  500 m
RACE: 35    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 56.030
2 (2) 75.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:03.527  
3 (6) 33.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:06.372  
4 (5) 59.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:06.509  
5 (4) 31.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:07.302  
- (3) 94.  IMREH Edward ROU-ISK ROU PEN. off track
 
2. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  222 m
RACE: 79    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 16.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 26.632
2 (1) 31.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 30.293
3 (4) 59.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 30.478
4 (3) 32.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 33.504
5 (2) 113.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 38.810
RACE: 80    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 121.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 27.983
2 (1) 75.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 28.157
3 (5) 33.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 30.117
4 (2) 94.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 30.938
5 (3) 11.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 40.529
 
JUNIOR F BOYS  FINAL B  222 m
RACE: 91    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 29.672
2 (2) 59.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 30.108
3 (3) 94.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 30.591
4 (4) 32.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 32.884
5 (5) 113.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 38.356
6 (6) 11.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 47.546
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  222 m
RACE: 92    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 26.576
2 (2) 121.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 28.171
3 (3) 75.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 28.403
4 (4) 31.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 29.351
 
3. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  333 m
RACE: 176    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 44.682
2 (2) 94.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 45.237
3 (4) 121.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 48.342
4 (3) 75.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 49.994
5 (5) 11.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 1:08.509  
RACE: 177    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 16.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 38.791
2 (4) 59.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 45.347
3 (2) 32.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 48.890
4 (3) 33.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 51.111
5 (1) 113.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 59.664
 
JUNIOR F BOYS  FINAL B  333 m
RACE: 200    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 41.165
2 (3) 75.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 41.297
3 (4) 33.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 43.828
4 (2) 32.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 49.136
5 (5) 113.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 57.792
6 (6) 11.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 1:01.383  
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  333 m
RACE: 201    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 38.577
2 (4) 59.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 43.604
3 (2) 31.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 43.828
4 (3) 94.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 43.937



Csizmadia Trophy Debrecen, 2018.10.26-28. HUN, 26.10. - 28.10.2018


Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 16.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 75.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 2. 3. 6. 34 11
3. 59.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 4. 6. 2. 29 12
4. 31.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 5. 4. 3. 26 12
5. 121.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 7. 2. 5. 21 14
6. 33.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 3. 5. 7. 13 15
7. 94.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 6. 7. 4. 8 17
8. 32.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 8. 8. 8. 24
9. 113.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 9. 9. 9. 27
10. 11.  NAGY Csaba HUN-DJKSE HUN 10. 10. 10. 30