ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
3. Distance 
WOMEN  HEATS  1000 m
RACE: 152    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 1:40.411  
2 (2) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 1:40.449  
3 (1) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:40.527  
4 (3) 118.  LES Ina SLO SLO 1:49.702  
RACE: 153    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:37.608  
2 (4) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 1:38.936  
3 (1) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 1:39.304  
4 (3) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:39.823  
RACE: 154    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 36.  HRUZOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 1:36.896  
2 (2) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:37.509  
3 (4) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 1:37.598  
4 (5) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:40.988  
5 (1) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:17.590  
 
WOMEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 179    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:48.076  
2 (2) 118.  LES Ina SLO SLO 1:51.137  
3 (3) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO NO TIME finished
RACE: 180    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 1:41.801  
2 (2) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:41.926  
3 (1) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 1:42.507  
4 (5) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 1:44.706  
5 (3) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:46.666  
RACE: 181    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 1:46.898  
2 (1) 36.  HRUZOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 1:47.056  
3 (2) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:47.533  
4 (5) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:48.443  
5 (4) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 1:51.364  
 
WOMEN  FINAL  1000 m
RACE: 208    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:54.117  
2 (2) 118.  LES Ina SLO SLO 1:56.396  
- (3) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO PEN. no finish
RACE: 209    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:49.024  
2 (4) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:49.109  
3 (1) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 1:49.246  
4 (5) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 1:49.469  
5 (2) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:50.483  
RACE: 210    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 36.  HRUZOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 1:37.098  
2 (1) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 1:37.235  
3 (3) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 1:37.330  
4 (2) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:37.449  
5 (4) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 1:38.704  



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


WOMEN 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 36.  HRUZOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 34 1 1:36.896
  2. A 2. 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 21 2 1:37.235
  3. A 3. 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 13 3 1:37.330
  4. A 4. 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 8 4 1:37.449
  5. A 5. 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 5 5 1:38.704
  6. B 1. 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 3 6 1:37.509
  7. B 2. 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2 7 1:40.527
  8. B 3. 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 1 8 1:40.449
  9. B 4. 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 9 1:39.304
  10. B 5. 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 10 1:39.823
  11. C 1. 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 11 1:40.988
  12. C 2. 118.  LES Ina SLO SLO 12 1:49.702
  13. C 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 13 2:17.590