ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
WOMEN  HEATS  1500 m
RACE: 40    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 2:36.493  
2 (2) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:36.607  
3 (4) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 2:36.949  
4 (5) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:42.468  
5 (3) 118.  LES Ina SLO SLO 2:49.165  
6 (1) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE NO TIME finished
RACE: 41    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 36.  HRUZOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 2:55.902  
2 (3) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 2:56.420  
3 (7) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2:57.450  
4 (5) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 2:57.468  
5 (6) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 3:01.172  
6 (2) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK NO TIME finished
- (1) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO PEN. no start
 
WOMEN  FINAL  1500 m
RACE: 44    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:49.085  
2 (3) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 2:52.142  
3 (1) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:53.079  
4 (4) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 2:53.424  
5 (2) 118.  LES Ina SLO SLO 3:01.967  
- (5) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE PEN. no start
RACE: 45    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 36.  HRUZOVÁ Michaela CZE-KSB CZE NO TIME
2 (1) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE NO TIME
3 (2) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK NO TIME
4 (5) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE NO TIME
5 (6) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO NO TIME
6 (3) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE NO TIME



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


WOMEN 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 36.  HRUZOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 34 1 2:55.902
  2. A 2. 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 21 2 2:36.493
  3. A 3. 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 13 3 2:36.607
  4. A 4. 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 8 4 2:56.420
  5. A 5. 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 5 5 2:57.450
  6. A 6. 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 3 6 2:36.949
  7. B 1. 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2 7 2:49.085
  8. B 2. 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1 8 2:52.142
  9. B 3. 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 9 2:42.468
  10. B 4. 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 10 2:53.424
  11. B 5. 118.  LES Ina SLO SLO 11 2:49.165
  12. B 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 12 NO TIME
HEATS
  A 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 13 NO TIME